První dopravní nehoda se stala už ve čtvrtek 23. dubna ve čtyři hodiny odpoledne. Dva osobní automobily se srazily v Kostelecké ulici. Při příjezdu jednotky červenokosteleckých hasičů se na místě již nacházela BZS Odolov a Policie ČR. Při nehodě se nikdo nezranil. Hasiči vozidlo zajistili proti požáru a úniku provozních kapalin.

K další nehodě došlo v pátek ráno po osmé hodině v ulici 17. listopadu v Červeném Kostelci. Jednotky profesionálních hasičů z Náchoda a červenokosteleckých dobrovolných hasičů vyjely k dopravní nehodě dvou osobních automobilů. „Při příjezdu naší jednotky se jedna zraněná osoba nacházela ve vozidle. Osobu hasiči ošetřili a předali zdravotnické záchranné službě Náchod, ta pacienta transportovala do nemocnice," uvedli červenokostelečtí hasiči.

Hasiči provedli protipožární opatření a zamezili úniku provozních kapalin. Hasiči pomohli s naložením vozidel, poté vozovku uklidili a vrátili se zpět na základnu.

Ke třetímu výjezdu vyrazila jednotka Sboru dobrovolných hasičů Červený Kostelec v sobotu okolo půl desáté ráno, a to do Lhoty za Červeným Kostelcem, do lokality pod obalovnou. Jednotka vyjela na únik plynu, ke kterému došlo během výkopových prací. Hasiči pomocí svorky plynovou hadici zaškrtili a počkali do příjezdu pracovníka plynáren, který unikající plyn uzavřel.

V neděli před jednou hodinou odpoledne pak hasiči zasahovali na silnici u kempu Brodský. Zde došlo k dopravní nehodě jednoho automobilu. „Při příjezdu naší jednotky se osobní automobil nacházel ve stráni v lesíku. Obě osoby, které cestovaly ve vozidle, byly již před příjezdem naší jednotky venku z vozidla. Hasiči osobám poskytli předlékařskou pomoc a poté je předali do péče zdravotnické záchranné služby Náchod, která je převezla do nemocnice na další vyšetření," uvedli červenokostelečtí hasiči.

Hasiči provedli protipožární opatření a zamezili úniku provozních kapalin. Vozidlo hasiči vytáhli zpět na vozovku za pomocí jeřábu a vozidlo bylo odtaženo.

U většiny výjezdů jednotka dobrovolných hasičů z Kostelce spolupracovala s městskou policií, Policií ČR, profesionálními hasiči z Náchoda a zdravotnickou záchrannou službou.