Na účastníky memoriálu čekaly dvě disciplíny požárního sportu, a sice běh na 100 metrů s překážkami a výstupu na cvičnou věž. Memoriál byl pro ty nejlepší sportovce zároveň generálkou před Mistrovstvím České republiky v požárním sportu, které se koná letos od 30. srpna do 1. září v Ústí nad Labem. V ženské kategorii byla královnou běžeckého oválu na 100 metrů překážek jednoznačně Šárka Jiroušová (SDH Poniklá), která zároveň na půdě hradeckého stadionu pokořila dosavadní český národní rekord svým rozběhem v čase 15,27 s. Stejně tak ovládla i disciplínu výstup do 2. podlaží cvičené věže.

Memoriál slavnostně zahájil i ukončil ředitel HZS Královéhradeckého kraje František Mencl a svou účastí sportovce podpořili také vzácní hosté, mezi nimiž nechyběl hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán, primátor města Hradec Králové Alexandr Hrabálek a další představitelé Královéhradeckého kraje, města Hradec Králové, státní správy, samosprávy a složek integrovaného záchranného systému.

Memoriál pořádal Hasičský záchranný sbor Královéhradeckého kraje a Sportovní klub hasičů Královéhradeckého kraje za podpory Zdravotní pojišťovny Ministerstva vnitra, města Hradec Králové a Nadace ČEZ.