„Při příjezdu hasičů na místo byla už jedna osoba v péči záchranné služby. Hasiči zkontrolovali obě vozidla, provedli protipožární opatření a po dobu policejního vyšetřování řídili v místě dopravu. Po zadokumentování události Policií ČR odklidili z vozovky střepy a plastové části. Příčiny nehody šetří Policie ČR," informovala mluvčí hasičů Martina Žahourková.

K další dopravní nehodě vyjížděli profesionální hasiči z Jaroměře krátce druhé hodině odpolední. Na silnici mezi Dolany a Svinišťany došlo ke střetu osobního vozidla Peugeot 307 s autobusem. Při příjezdu hasičů na místo určení byl zraněný řidič už venku z osobního vozidla.

„Hasiči mu poskytli nezbytnou předlékařskou pomoc a následně ho předali do péče záchranářů. V autobuse se zranila jedna cestující, kterou si také převzala do péče záchranná služba. Hasiči zajistili osobní vůz proti požáru a odpojili autobaterii. Během vyšetřování nehody Policií ČR řídili v místě dopravu. Příčiny a okolnosti nehody šetří policisté," uvedla Martina Žahourková.