Na patnácté kolo první ligy nebudou házenkáři z východních Čech rádi vzpomínat. Ani jeden ze tří reprezentantů regionu v něm totiž nebodoval. Hráči jičínské rezervy a Náchoda přitom byli úspěchu na palubovce soupeřů tak blízko! Třeba o poločasových přestávkách by na domácí celky málokdo sázel.

VÍTĚZNÁ RADOST! Jičínští házenkáři se radují z výhry v Brně, která je udržela ve hře o play off.
Drama v Brně se šťastným koncem: Před týmem musím smeknout, radoval se Mašát

Leč nevyšlo to. Soupeři dohnali gólové ztráty a v koncovkách obou duelů brali těsná vítězství. Pouze tým Dvora Králové nad Labem byl tentokrát bodům na hony vzdálen, ve Vršovicích padl rozdílem osmi branek.

I. liga mužů – 15. kolo

Bystřice p. H. – Jičín B 31:30 (15:18)

V souboji tabulkových sousedů si po celou polovinu prvního poločasu udržovali nejtěsnější náskok domácí hráči. Poté se však misky vah převážily na stranu Jičínských a ve vedení byli neustále hosté. Ve 25. minutě po sérii tref Knittla, Krahulce a Bareše vedli dokonce rozdílem pět branek (11:16).

Do pauzy Bystřičtí snížili, přesto se ve skóre dívali soupeři na záda až do 43. minuty. Záhy šňůrou čtyř branek otočili stav na 25:23 a do závěrečného klaksonu už vedení nepustili.

Branky: Cibulec 8/1, Kyryljuk a Salvet 7, Randýsek 4/3, Matela 3, Mozola a Měchura 1 – D. Krahulec 13/4, M. Bareš 6, M. Knittl a Frýba 3, M. Hájek 2, P. Drbohlav, Ženatý a Hejtmánek 1. Rozhodčí: Pernička, M. Tůma. Vyloučení: 2:6. Diváci: 125.

Šťáhlavy – Náchod 29:28 (13:17)

Týden poté, co klesli na poslední příčku tabulky, cestovali házenkáři Náchoda na horkou šťáhlavskou půdu, kde je čekal silný domácí tým. Na jeho kvality ale hosté od začátku zápasu nebrali zřetel a výborným přístupem k utkání favorita naprosto zaskočili.

Náchodští už o přestávce vedli čtyřgólovým náskokem a ihned po pauze odskočili do vedení 13:18. Bohužel rozprava domácího trenéra v šatně byla nejspíš natolik důrazná, že se Sokol brzy zmátořil a za dalších deset minut už bylo vyrovnáno (19:19).

Hosté nerozhodný výsledek drželi do úplného finiše zápasu, půl minuty před koncem se ale prosadil Sedláček a na jeho vítěznou trefu už Východočeši odpovědět nestihli.

Branky: Nolč 8, Brůha a Zeda 5, Hörner 4, Kesl 3, O. Sedláček 3/1. J. Nosek 1 – J. Metelka 7/4, J. Hrachový 6, P. Černý 5, R. Cvejn 4, Štajnrt, Udovychenko a Pinho Valente 2. Rozhodčí: Mošna, Vaník. Vyloučení: 4:6. ŽK: 0:1. Diváci: 98.

Jakub Kastner je s Duklou Praha dvojnásobným mistrem republiky, dvakrát vyhrál také Český pohár. Nyní působí v Jičíně a Dvoře Králové nad Labem.
Derby hladce pro rezervu Jičína. Dvůr už není poslední, pomohl i návrat Kastnera

Vršovice – Dvůr Králové n. L. 35:27 (21:14)

Ani Dvoráci nezahájili venkovní duel 15. kola zle. Dvakrát se na palubovce Vršovic ujali vedení a ještě ve 14. minutě ztráceli na soupeře pouhou jednu branku. Pak ale domácí pěti góly v řadě odskočili a do poločasové přestávky si nesli příjemný náskok sedmi branek.

Druhá půle byla gólově vyrovnaná, znamenalo to však, že si Pražané jen jistili dostatečný náskok a soupeře v ani jednom případě nenechali se střelecky dotáhnout či snad z utkání ještě udělat drama.

Branky: Klečánek 6, Matějášek a M. Přibyl 4, K. Konečný 4/3, Melich, Podborský, Janotka, Kotrč a Chytil 3, Zůbek a Heřt 1 – M. Picha 7/1, Etrich, Kamberský, J. Groh, Kuhn a M. Šíl 3, L. Picha 3/1, T. Voňka 2. Rozhodčí: A. Beneš a Kosmák. Vyloučení: 4:4. ŽK: 0:0. Diváci: 44.

Házenkáři Sokola Vršovice po utkání s týmem Dvora Králové nad Labem.Házenkáři Sokola Vršovice po utkání s týmem Dvora Králové nad Labem.Zdroj: Házená TJ Sokol Praha Vršovice

Další výsledky 15. kola: Chodov – Vsetín 32:30, Litovel – Zlín 33:31, Velká Bystřice – Bohunice 33:28.

12. TJ Náchod 15 2 2 11 353:466 6

Program 16. kola – sobota 17.00: Dvůr Králové nad Labem – Bystřice pod Hostýnem, Náchod – Chodov. Neděle 13.00: Jičín B – Šťáhlavy. 15.00: Bohunice – Vršovice. 16.00: Vsetín – Litovel. 18.00: Zlín – Velká Bystřice.