Šestnácté dějství druhé ligy házenkářů nabídlo souboj dvou mužstev z čela tabulky. Náchodští v něm zamířili pod Ještěd, kde je čekal pořádně motivovaný soupeř, který chtěl výhrou, pokud možno vysokou, oživit šance na první příčku v tabulce.

Jičín - Strakonice, extraliga - 26. kolo.
Oslabený Jičín porazil Strakonice: Kluci z rezervy se toho zhostili na výbornou

Liberec má totiž odehrány o dva zápasy méně a případnou výhrou se mohl svým ambicím výrazně přiblížit. Povedlo se, Východočeši na severu Čech prohráli rozdílem dvou branek.

II. liga SZČ – 16. kolo

Liberec Handball – HC Náchod 34:32 (15:10)

V parádní kulise, o kterou se postaraly oba fanouškovské tábory, předvedli domácí vynikající vstup do zápasu. Už po osmi minutách vedli 5:1, ve 21. minutě světelná tabulce ukazovala dokonce stav 11:3! Mírná korekce ze strany hostů znamenala poločasový výsledek 15:10 a alespoň nějakou naději na následný zvrat.

Jenže Liberečtí do druhé půle vstoupili dvěma dalšími góly a soupeři dlouho nedávali „čichnout“. Hrálo se tvrdě, v nervózní atmosféře rozhodčí vyloučili dohromady 17 (!) hráčů. Šance hostů ožily čtyři minuty před koncem, kdy Černý snižoval na 29:28. Koncovku nadstandardního druholigového utkání ale domácí ustáli a definitivu jim dala trefa Henzla půl minuty před sirénou.

Házenkáři Liberce na podzim prohráli dva domácí duely, Náchod ale porazit dokázali.Házenkáři Liberce na podzim prohráli dva domácí duely, Náchod ale porazit dokázali.Zdroj: Liberec Handball

Branky: P. Matula 7/3, Hajer 6, Š. Pavlů 5, Papas 4, Knob a Henzl 3, D. Vrba a J. Polák 2, O. Mrázek a Martenek 1 – Štajnrt 7/3, P. Černý 6, Metelka 6/2, Hrachový 4, Udovychenko 3, R. Cvejn, Vaněk a Lojda 2. Rozhodčí: Pešek, V. Novotný. Vyloučení: 9:8. Diváci: 63.

Bilance Východočechů s konkurencí

Náchod – Lovosice B 28:25 a 32:35 (vyrovnaná bilance)
Náchod – Louny 32:18 a 32:32 (Náchod lepší na body)
Náchod – Liberec 29:23 a 32:34 (Náchod lepší na skóre +4)

Další výsledky 16. kola: Lovosice B – Slavia Praha 30:24, Mělník – Louny 25:38, Most – Jablonec nad Nisou 25:22, Bělá pod Bezdězem – Vršovice B 25:24, Ústí nad Labem – Česká Lípa 21:26.

Náchodští házenkáři si před vlastním publikem hladce poradili se soupeřem z Mělníka. Středočechy přestříleli výsledkem 42:24.

12. Házená Mělník 15 2 1 12 411:520 5

Program 17. kola (23. - 24. března) – sobota 14.00: Vršovice B – Mělník. 15.00: Česká Lípa – Bělá pod Bezdězem. 17.30: Louny – Liberec B. 18.00: Náchod – Jablonec nad Nisou. Neděle 17.00: Slavia Praha – Ústí nad Labem. 18.00: Lovosice B – Most.

Zbývající program Náchoda: – doma Jablonec nad Nisou, – venku Most, – doma Vršovice B, – venku Česká Lípa, – doma Slavia Praha.