Házenkáři Náchoda zvládli poslední krůček na cestě do baráže o I. ligu. V utkání závěrečného 22. kola druholigové skupiny SZČ přehráli na vlastní palubovce pražskou Slavii 31:25 a soutěž ovládli o bod před druhou rezervou extraligových Lovosic.

Náchodští házenkáři budou jistě proti pražské Slavii hodně spoléhat na schopnosti střelce Jiřího Štajnrta.
Vždycky se hraje líp, když lidi přijdou, láká fandy na utkání se Slavií Štajnrt

II. liga SZČ – 22. kolo

TJ Náchod – SK Slavia Praha 31:25 (18:16)

Domácí hráči vědomi si důležitosti zápasu vstoupili do utkání nervózně a úvodní dvě branky patřily soupeři. Slávisté drželi vedení ještě na začátku 6. minuty (2:3), pak ale Fišer se Štajnrtem zařídili obrat a znovu už se hosté do vedení v zápase nedostali.

Do přestávky si domácí podporování více než stovkou fanoušků nesli dvoubrankový náskok, který se sice na startu druhé půle rozplynul (18:18), bylo to však naposledy, co Náchodští v utkání nevedli.

Náchodští hráči definitivně zlomili odpor snaživého soupeře až v polovině druhého poločasu.Náchodští hráči definitivně zlomili odpor snaživého soupeře až v polovině druhého poločasu.Zdroj: Nicola Mlýnková

Definitivní jistotu domácím daly čtyři trefy v řadě, kdy domácí soupeři utekli ze stavu 22:20 na 26:20. Stalo se tak v polovině druhé půle a od té doby již vítěz soutěže dostatečný náskok nepustil.

Po závěrečném klaksonu tak mohly propuknout oslavy na počet prvního místa ve skupině a hráči se polaskali také s trofejí za vítězství ve druhé lize. Aby ale měli jistotu účasti v příštím ročníku ligy první, budou potřebovat zvládnout ještě barážovou sérii proti vítězi skupinu JVČ, jímž se stala rezerva Nového Veselí.

Házenkářům Náchoda zbývá poslední krůček k tomu, aby se po roce vrátili do první ligy. V závěrečném utkání sezony potřebují doma bodovat s pražskou Slavií.
Venkovní derniéru proměnili v exhibici. A teď zápas o všechno, o titul, o postup

Fakta – branky: Štajnrt 9, Metelka 6/2, Hrachový a Dodoš 4, Udovychenko, Freiberg, Fišer a Hlaváček 2 – Klouček 8/2, Pelikán 4, Jaroš a Fait 3, Toman a Mička 2, Olivero, Broda a Šmelhaus 1. Rozhodčí: Podzimek, Vlk. Vyloučení: 1:1. ŽK: 2:0. Sedmičky: 2/2 – 3/2. Diváci: 122.

Další výsledky 22. kola: Jablonec nad Nisou – Lovosice B 23:25, Liberec – Ústí nad Labem 45:26, Most – Vršovice B 30:20, Louny – Česká Lípa 40:27, Mělník – Bělá pod Bezdězem 37:31.

12. TJ Sokol Bělá p. B. 22 3 0 19 542:707 6

Po vítězství v druholigové skupině SZČ čeká házenkáře Náchoda barážová série o postup do I. ligy. V ní bude Východočechům soupeřem rezerva extraligové TJ Sokol Nové Veselí. Reprezentanti Kraje Vysočina ovládli skupinu JVČ se ziskem úctyhodných 37 bodů, když za celý ročník jen jednou prohráli (v Plzni) a jednou remizovali (doma s B týmem Strakonic).

Skotačení s vítěznou trofejí se nikdy neomrzí. Své o tom vědí i hráči Náchoda.Skotačení s vítěznou trofejí se nikdy neomrzí. Své o tom vědí i hráči Náchoda.Zdroj: Nicola Mlýnková

Pozvánka na úvodní barážový duel, který Náchodští odehrají v domácím prostředí.Pozvánka na úvodní barážový duel, který Náchodští odehrají v domácím prostředí.Zdroj: házená Náchod