V jubilejním 20. kole druhé ligy SZČ dorazila do náchodské haly pro mistrovské body rezerva prvoligových Vršovic. Domácí borci věděli, že pokud chtějí do konce sezony udržet vedoucí příčku znamenající postup o soutěž výš, nesmějí si dovolit jakékoliv zaváhání.

Další mistrovský ročník celostátních házenkářských soutěží se blíží ke konci. Hráči Náchoda vyhlížejí úspěšný finiš.
Konkurenti nezaváhali. Náchod v cílové rovince směr liga nebude smět zakopnout

II. liga SZČ – 20. kola

Náchod – Vršovice B 33:26 (14:15)

S plnou koncentrovaností také Náchodští na osmý celek tabulky vlétli a už po devíti minutách vedli jasně 7:1. Ještě na konci 13. minuty vše nasvědčovalo další spanilé jízdě Východočechů, pak ale jako by teprve hosté vystoupili z autobusu a najednou začali z gólové ztráty ukrajovat.

A to navíc tak dramaticky, že byl za dalších necelých deset minut stav vyrovnán (11:11) a do šaten šli Pražané dokonce s náskokem jedné branky.

Druhá liga házenkářů o víkendu pokračovala jubilejním dvacátým kolem a hráči Náchoda doma přivítali rezervu Vršovic.Michal Vaněk tentokrát neskóroval.Zdroj: Veronika JílkováNe náhodou si domácí měli během počasové přestávky o čem povídat, ani po návratu z šaten ale nějaký čas nemohli najít recept na nadšeně bojujícího soka.

Zápas se zlomil až za stavu 21:21. Favorit totiž osmi (!) trefami v řadě totální rozložil defenzívu Vršovic, když se v této fázi zápasu čtyřikrát prosadil Radek Cvejn a tři branky přidal Petr Freiberk.

Z takové nálože se samozřejmě hosté už nevzpamatovali. Svěřenci kouče Bílého tak přidali šestnáctou výhru v sezoně, doma ani v desátém utkání nezaváhali a na čele tabulky si dál drží jednobodový náskok na juniorku extraligových Lovosic.

Mohlo být přitom ještě lépe. Severočeši totiž nebyli daleko od šokující ztráty v hale předposledního Mělníka, kde ještě pár minut před koncem ztráceli dvě branky, během první půle prohrávali dokonce rozdílem šesti a výhru si zajistili až trefou vteřinu před sirénou!

V programu víkendového 23. kola Votrok Krajského přeboru byl mimo jiné i souboj druhého Náchoda s třetí Solnicí.
VIDEO, FOTO: Police s Náchodem počítaly ztráty. Vítězem anglického týdne Solnice

Klíčové přesto může být již příští jednadvacáté dějství. Zatímco totiž Náchodští za svým dalším soupeřem zamíří do České Lípy, druhé Lovosice se představí v hale třetího Liberce.

Na podzim Náchod v domácím prostředí přehrál Českou Lípu výsledkem 35:26.

Branky: Freiberg 8, R. Cvejn a Hrachový 6, Metelka 6/4, Štajnrt 4, Udovychenko, Dodoš a Fišer 1 - Posejpal 6, Androník 4, Faltejsek 4/2, Karnet a Zůbek 3, Hanzl, Mikšovský a Choc 2. Rozhodčí: Artl, Pešek. Vyloučení: 3:3. Sedmičky: 5/4 – 4/2. Diváci: 62.

Další výsledky 20. kola: Mělník – Lovosice B 28:29, Liberec – Slavia Praha 35:26, Most – Louny 25:23, Jablonec nad Nisou – Česká Lípa 35:17, Bělá pod Bezdězem – Ústí nad Labem 30:31.

12. TJ Sokol Bělá p. B. 20 3 0 17 482:634 6

Program 21. kola (27. - 28. dubna) – sobota 14.00: Vršovice B – Louny. 17.00: Česká Lípa – Náchod, Slavia Praha – Jablonec nad Nisou, Bělá pod Bezdězem – Most. 18.00: Ústí nad Labem – Mělník. Neděle 18.00: Lovosice B – Liberec.