Řekněte mi na úvod, jak se na novou sezonu Náchod připravoval. Kdy jste začali a jaký model jste zvolili?
V letošním roce se nám povedlo přesvědčit hráče, aby se připravovali i před sezonou na ledě. Náchodská skupina tedy trénovala během května a června na in-line ploše náchodského stadionu, a skupina hradeckých hráčů absolvovala crossfitovou přípravu v hradeckém Gymu. Přípravu na ledě jsme zahájili začátkem září a nyní trénujeme dvakrát týdně.

Během září jste se opět zúčastnili přípravného turnaje Metuje cup. Co vám ukázal?
Ukázal nám, že jsme dobře připraveni na sezonu. Dojem jsme si trochu pokazili až v posledním utkání s Jaroměří. Pokud bychom i v toto utkání zvítězili, tak bychom získali první místo. Jinak se nám letos povedlo na Metuje cup přivést vyrovnaná družstva, takže až do posledního zápasu nebylo jisté, kdo bude první a kdo poslední.

Pojďme k náchodskému kádru. Doznal oproti minulé sezoně nějakých změn?
Došlo k menším změnám, které byly vyvolány potřebami hráčů. Už po sezoně jsem říkal, že bych chtěl kádr udržet pohromadě, ale osobní problémy některých hráčů vedly k tomu, že letos nemohou nastoupit. Jinak máme novou brankářskou jedničku, kterou bude Ruda Bernart, Filip Luňák bude připraven jako dvojka.

Máte přehled o tom, jak se měnily kádry vašich soupeřů?
Přiznám se, že nemám a navíc se ta situace stále mění. Na rozdíl od minulého ročníku, kdy byl favoritem Dvůr Králové, já letos favorita nevidím. Podle mne to bude vyrovnaný ročník. Před sezonou se navíc licitovalo o tom, že se Krajská hokejová liga rozšíří. Zájem měly Spartak Nové Město a Trutnov B. Náchod tuto myšlenku podpořil, ale nakonec to neprošlo, takže se bude hrát opět v osmi týmech. Uvidíme, jak zvládne sezonu nováček z Opočna.

Budou letos ambice Náchoda opět ty nejvyšší?
Sportovní cíle budou přibližně stejné. Rádi bychom se opět probojovali do finále. V případě vítězství, ale nemáme ambici postoupit. Chceme postupně tým omlazovat, takže na střídavý start bude nastupovat náš odchovanec, Vašek Maršík. Vašek v současné době působí v hradeckém Mountfieldu. Šanci bychom chtěli dát brankáři Petrovi Lukášovi. V týmu má už pevnou pozici náš mladý talentovaný hráč, Filip Havrda.

Doslechl jsem se, že kapitánské céčko už nebude na dresu Milana Škody, ale Šimona Macháně. Co vás vedlo k tomuto kroku?
Na konci minulé sezony přišel sám Milan Škoda, že by céčko rád předal Šimonovi. Souhlasil s tím celý tým a za sebe říkám, že je to správná volba. Šimon je jedním z našich nejlepších mladých hráčů a navíc je to hokejista, který pochází z Náchoda.

Při pohledu na soupisku jsem si všiml, že se k hokeji opět vrací Jindřich Srba, který vloni nenastupoval…
Ano, to je pravda. Jindra Srba je jedním z hráčů, který za Náchod hrál od žáčků. Bohužel má vrozené zdravotní problémy a v loňské sezoně právě kvůli nim hrát nemohl. Letos ale bere jinou řadu léků, která mu hokej hrát umožní. Máme jen sedm obránců, takže s ním určitě počítáme. Jindra je srdcař a osobně jsem moc rád, že se vrátil.