Druhá liga má za sebou druhé východočeské derby, které ve středu na královédvorském zimním stadionu sledovala rekordní návštěva.

Před 1160 diváky šli do vedení hosté z Vrchlabí, když se už ve 3. minutě v přesilové hře prosadil Jirásek. Odpověď domácího Rodosu na sebe nechala čekat do 12. minuty, ve které se parádní ranou pod horní tyčku prezentoval obránce Petira.

Pak si střelci vzali na dlouhé minuty volno a na ledě zářili brankáři. Jak domácí Čáp, tak na druhé straně Soukup přiváděli protivníky k zoufalství. Derby přesto nemohlo skončit bez vítěze.

Hosté si rozhodující okamžik připravili na start závěrečné periody. Nevinně vypadající akci proměnil ve vítěznou trefu Kastner a domácí tým již přes veškerou snahu nenašel na disciplinovaně hrajícího soka recept.

V závěru se kouč Malinský rozhodl pro power-play, ani ta však k vyrovnání nevedla. Naopak to byl hostující Hozák, kdo střelou do opuštěné branky přidal pojistku.

Výhody domácího ledu ve třetím kole podruhé využil nováček z Nové Paky, proti Děčínu se ale třetího vítězství nedočkal. Severočechy nastartovaly dva vstřelené góly v úvodní třetině a ve zbytku zápasu už si zkušení hosté výsledek 1:5 pohlídali.

Tříbodový zisk se čekal od hokejistů Trutnova, kteří doma v minulém kole zaskočili favorizovaný Most. Tentokrát ale vyšel tým kouče Váchy naprázdno. Nejen, že v Jablonci nad Nisou nebodoval, nedokázal vstřelit ani jeden gól (3:0).

Ilustrační fotografie.
O víkendu startuje liga házenkářů

Dvůr Králové - Vrchlabí 1:3

Fakta – branky a asistence: 12. Petira (Hoskovec) – 3. Jirásek (Urban), 42. Kastner (Hozák, Vašíček), 59. Hozák (Vašíček). HC Rodos Dvůr Králové nad Labem: Čáp – Čáslava, Franc, Karlík, Matějíček, Petira, M. Tondr, D. Jirásek – Brokeš, Hrazdira, Fořt – Valášek, Havlas, Luštinec – Půhoný, Hoskovec, Dušek – Sedláček, Ježek, Šedivý. HC Stadion Vrchlabí: Soukup – Jirků, Havránek, Bendík, Vágner, Vašíček, Voženílek, T. Kynčl, J. Moník – Sýkora, Urban, Jirásek – Mrňa, Matějček, Hlaváč – Hozák, Kastner, Chalupa – F. Moník, Bláha, Dvořák.

Nová Paka - Děčín 1:5

Fakta – branky a asistence: 23. Mlčoch (Nevyhoštěný, Martínek) – 5. O. Sýkora (Petráš, Tůma), 20. Volráb (Oliverius, O. Sýkora), 23. Tůma (O. Sýkora, Petráš), 33. Faigl (Oliverius), 56. Oliverius (Damašek). BK Nová Paka: Vacek – Müller, Mlčoch, Malík, Svoboda, Abraham, Bezděk, Suvorov – Ukhin, Hašek, Kloutvor – A. Půlpán, Hnik, Martínek – Nevyhoštěný, Hric, T. Půlpán – Planý.

Jablonec - Trutnov 3:0

Fakta – branky a asistence: 4. Maďar (Pavlů), 27. Frk (Maďar), 37. Frk (Maďar). HC BAK Trutnov: Ašenbrenner – Faltys, Vácha, J. Kynčl, Junek, Suk, Pražák, Leder – Kubinčák, Martinec, Semorád – Starý, Jedlička, Krsek – Fedulov, Janoušek, Tatar – Kozák, Chytráček, M. Poul.