HC Jičín – HC Jaroměř 2:1 po prodl. (0:0, 1:0, 0:1 – 1:0)
První třetinu nervózního utkání prošpikovala vyloučení na obou stranách, branky se ale diváci v prvním dějství nedočkali.

Také druhé dějství začalo vyloučením hostujícího Langpaula, jeho faul kolenem však domácí nepotrestali. V začínající 27. min. zatáhl hostující Merkl za záchrannou brzdu a sudí zkřížil ruce nad hlavou. Nařízené trestné střílení však Jičín neproměnil a vzápětí šel po faulu Zorklera do oslabení. Jeho prohřešek ale Jaroměř opět nepotrestala. V polovině 35. min. si vykoledovali vyšší tresty domácí Boček i hostující Ježík a nervózní utkání pokračovalo i nadále. Na začátku 37. min. se provinil proti pravidlům domácí Kollman a o minutu později ho následoval i Weiss. V polovině téže minuty pohnul bezbrankovým skóre domácí Borovec – 1:0. V závěru druhé části si domácí Němec vykoledoval za úder do oblasti hlavy a krku pět minut a trest do konce utkání.

Hokejová bramboračka plná trestů pokračovala i ve třetím dějství. Zápas poslali hosté do prodloužení díky Hlavničkovi ve 46. minutě. Z nastavení se odehrály tři minuty, když ho ukončil gólem na konečných 2:1 domácí Nový.

Sestava Jaroměře: Navrátil – Bujňák, Merkl, Kotrč, Kukal, Koblížek, Ježík – Vejman, Kocián, Krause – Hamáček, Čtvrtečka, Mertlík – Hlavnička, Karel, Langpaul.

HC Náchod – HC Wikov Hronov 5:3 (2:1, 2:1, 1:1)
Domácí nastoupili do okresního derby ve zbrusu nových bílých dresech s předsevzetím odčinit nedělní porážku z Nové Paky.

První možnost změny skóre se naskytla už ve 4. min. domácím při vyloučení Vítka, početní výhodu ale Hronovští přečkali bez pohromy. V 9. min. se karta obrátila, Hronov náchodskou branku obléhal, dvakrát i vystřelil, ale nakonec rovněž bez úspěchu. Na první gól si tak diváci museli počkat do 11. min., kdy domácí Leeder bekhendem otevřel skóre – 1:0. O dvě minuty později Vondřejc vypíchl hronovské obraně puk a švihem vymetl okno Mahdalovy klece – 2:0. Hosty vrátil do hry Perutek, který v 16. min. proměnil náchodské beky v ledové sochy a s jistotou zavěsil – 2:1. O minutu později stejný hráč znovu proskočil mezi náchodskými obránci, tentokráte ale jen zazvonil o tyč branky Luňáka. „V první třetině jsme měli málo pohybu, byli jsme u všeho pozdě a přestože jsme ji vyhráli, nebyla z naší strany dobrá," vrátil se k úvodní dvacetiminutovce manažer HC Náchod Ludvík Berger.

Vyloučení Mlatečka v úvodu druhého dějství ještě Hronov přežil, další oslabení však už ne. Valášek dlouhým pasem našel Pánka, a ten posunul skóre na 3:1. Ve 28. min. vytvořili domácí před hronovskou brankou závar, který vyřešil Hlavatý, jenž uklidil do branky zapomenutý puk – 4:1. V polovině utkání stejný hráč ujel, nájezd však Mahdal kryl. Poté dvakrát po sobě zpytoval svědomí na trestné lavici náchodský Pánek, Hronov však sehrál obě přesilovky tragicky, když za čtyři minuty ani jednou nevystřelil. Hronov se ale kýženého snížení do druhé sirény přece jen dočkal. Tři minuty před přestávkou vystřelil od modré Štelzig a Jurčova teč skočila v brance Náchoda – 4:2.

V nástupu do třetí třetiny hrál Náchod přesilovku, ale špatně. Naopak ve 46. min. při vyloučení Dudadíka šel puk nádherně po ose Kodym – Vondřejc – Valášek a byla z toho pátá branky v síti Hronova – 5:2. Poté při vyloučení Exnera zazdil svoji příležitost domácí Hlavatý. V 51. min. vyrobil hrubku gólman Luňák, když vyhodil puk přímo do prsou Maška a kotouč skončil v jeho síti – 5:3. V dalším oslabení mohl Náchod skórovat, ale pak šel za katr další domácí hráč a Hronov hrál minutovou přesilovku pět na tři. Mašek ale nedokázal dopravit puk do zcela odkryté klece Luňáka. V závěru rozhodčí Petr vyloučil postupně další tři Hronováky, oba celky ale byly s výsledkem spokojeny, a tak se dohrávalo v poklidu a bez jakékoliv snahy ohrozit branku soupeře.

„Ve druhé třetině jsme zlepšili pohyb, jenže přišla vyloučení, která nás v začátku sezony trápí. Ve třetí třetině jsme si to už hlídali, bohužel jsme se tam ale zase nevyhnuli vyloučením, takže jsme hráli odhadem tři minuty ve třech, ale zvládli jsme to. Jsem rád, že jsme vyhráli, ale z mého pohledu zápas neměl tu kvalitu, bylo to až takové přátelské pojetí," dodal k utkání Ludvík Berger.

Sestavy – Náchod: Luňák – Plíhal, Verner, Komárek, Pánek, Javůrek, Suk – Hlavatý, Janoušek, Macháň – Vondřejc, Kodym, Valášek – Leeder, Škoda, Zeman. Hronov: Mahdal – Mlateček, Dostál, Jurča, Vítek – Štelzig, Podzimek, Knížek – Glos, Dudadík, Petr – Perutek, Mašek, Exner.

HC Baroni Opočno – TJ Spartak Nové Město nad Metují 5:7 (1:2, 0:2, 4:3)
Úvod zápasu vyšel Spartakovcům na jedničku. Už po 35 vteřinách přepsal bezbrankové skóre Chmelař – 0:1. Na začátku 9. min. však srovnal na 1:1 Mervart. Necelou minutu před koncem ale vrátil hostům vedení Laš – 1:2.

Na rozdíl dvou branek upravoval zkraje druhé části Chmelař. Půl minuty před druhou sirénou upravil na pohodových 1:4 Vlček.
Do třetí třetiny vstoupili hosté hodně bohorovně a nestačili se divit. V čase 47:51 totiž domácí Vencl srovnával už na 4:4 a začínalo se znovu. Hosté se ale včas vzpamatovali a Vlček o chvíli později vrátil Spartaku opět vedení – 4:5. V končící 54. min. zvyšoval Chmelař už na 4:6, jenže Opočno vzápětí Railem koriguje na 5:6. Poslední slovo měl však hostující Zelinger, jenž v čase 59:00 uzavřel na konečných 5:7.

Sestava N. Města: Bláha – Jedlička, Vedral, Jakl, Hejduk, Serbousek, Burdych, Kašpar – Lukášek, Černík, Srpek, Slezák, Řehák, Vencl, Mervart, Chmelík, Rail. (mš, jk, mr)