Nešťastná teč do vlastní branky. Klíčový okamžik ve druhé třetině rozhodl o vítězství Mountfieldu HK v prvním východočeském derby sezony. Hosté vyhráli utkání 4. kola Tipsport extraligy na ledě Pardubic 2:1.

Možnosti ke vstřelení gólu měl v úvodní části nejprve domácí tým. Pardubičtí hráli tři přesilové hry, především v té prostředí zachránily Mountfield zákroky Marka Mazance. Velký tlak nevyužili Kindl, Harju ani Tybor.

V pardubickém oslabení pak neuspěl ve své šanci Mandát. A v 17. minutě se ujali vedení hosté, když po nahrávce Chalupy střílel mezi kruhy Mislav Rosandič.

Druhou třetinu pro změnu provázela série přesilovek Mountfieldu. Svou početní výhodu využili ovšem až Pardubičtí. Po oddechovém času se prosadil Marek Hovorka, jehož střela propadla za Mazance.

Za 88 vteřin se skóre měnilo znovu. Nahrávka Filipa Pavlíka se odrazila od pardubického obránce Mikuše a zapadla do pardubické branky. I Hradec využil početní výhodu.

„Myslím, že utkání rozhodla druhá třetina, kdy jsme měli pět vyloučených. Dostali jsme gól a taky ztratili spoustu sil, které nám v závěru chyběly na vyrovnání,“ uvedl Radek Bělohlav, asistent trenéra Pardubic.

„Měli jsme horší pohyb než v předešlých zápasech a z toho pramenila naše vyloučení. Měli jsme jich opravdu spoustu a ani přesilovky jsme nesehráli dobře. Bylo to opravdu ubojované. Třetí třetinu jsme zvládli takticky dobře, kluci tam nechali všechno,“ řekl Petr Svoboda, kouč Mountfieldu HK.

HC Dynamo Pardubice – Mountfield HK 1:2 (0:1, 1:1, 0:0). Branky a nahrávky: 31. Hovorka (Piché) – 17. Rosandič (M. Chalupa, Miškář), 33. F. Pavlík (Cibulskis, Kubík). Rozhodčí: Pešina, Pražák – Jindra, Zika. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:1. Diváci: 9253.
Pardubice: Kacetl – Holland, Eklund, Piché, Kolář, Zdráhal, Mikuš, Ivan – Tybor, Kousal, Harju – Hovorka, Mandát, D. Kindl – Látal, Poulíček, Machala – Matýs, Pochobradský, Kratochvil.
Hradec Králové: Mazanec – Nedomlel, Zámorský, Cibulskis, Gaspar, Rosandić, F. Pavlík, T. Voráček – Perret, Bičevskis, Dragoun – Červený, Rákos, Smoleňák – Jergl, Cingel, Paulovič – Miškář, Kubík, M. Chalupa.

Hokejová extraliga – 4. kolo: Třinec – Litvínov 3:2, Kladno – Vítkovice 2:3 pp, Liberec – Mladá Boleslav 4:3, Plzeň – Zlín 5:4, Brno – Sparta 2:0, Olomouc – K. Vary 3:2.