HC Wikov Hronov – HC Jaroměř 5:4 po SN (1:3, 1:1, 2:0).

Už ve 4. min. vysunul do brejku Valášek Šakarova a ten se většinou v nájezdech nemýlí – 1:0. Chvíli nato Hronov ubránil oslabení, ale v okamžiku, kdy vyloučený Franců skočil na led, zblízka doklepl puk jaroměřský Verner – 1:1. Poté hrál Hronov krátkou přesilovku pět na tři. Michelova dělovka však jen políbila tyč Macháněho branky. Ve 13. min. se Jaroměř ubránila dlouhému oslabení. Po vyrovnání sil se puk nešťastně odrazil od zadního hrazení a pro Hamáčka nebylo problémem dopravit kotouč do prakticky prázdné klece – 1:2. V 18. min. Bohuněk v obtížné pozici dal jen těsně vedle a naopak Rybín si na druhé straně pouhých deset sekund před sirénou vychutnal bránícího Franců a s přehledem zavěsil – 1:3.


V 25. min. brejk Hudečka skončil střelou nad branku Jaroměře. Vzápětí hronovský obránce zbytečně vyhazoval puk a Ježík našel skulinku v okně Svobodovy brány – 1:4. V polovině utkání přišly v krátkém sledu dvě vyložené šance domácích Franců a Šakarova. Ve 36. min. již hronovský Škoda hostujícího gólmana překonal, ale nestačil už zasunout. Vzápětí ujel Franců, předložil Hajníkovi a jeho plíživka se štěstím přeskotačila brankovou čáru – 2:4.


V nástupu do poslední třetiny skončila šance Škody střelou vedle, ve 48. min. závar před jaroměřskou klecí také kýženým gólem neskončil. V 52. min. ujela domácí dvojice Matyska – Šakarov. Prvně jmenovaný adresoval milimetrovou přihrávku Šakarovovi a ten blafákem vyškolil Macháněho – 3:4. V 57. min. měla Jaroměř při vlastní přesilovce obrovskou šanci vedení pojistit a vlastně rozhodnout. Svoboda však vytáhl několik zázračných zákroků. V čase 58:47 Bohuněk ze zoufalství nahodil puk na branku Jaroměře, Škoda tečoval a slabounká střela zapadla k tyči – 4:4.
V prodloužení při hře čtyři na tři měl šanci jen Šakarov, jeho dělovku od modré však Macháně vykopl. Při první sérii trestných střílení poslal Hronov do vedení Hudeček, ale Rybín vyrovnal. Další tři série oba gólmani s přehledem pochytali, Hamáček pak ale znovu nedal a domácí Hajník blafákem rozhodl 5:4.


Trenér Hronova Radek Měsíček: „V první třetině jsme tahali za kratší konec, pak jsme však hru vyrovnali a jako přes kopírák s prvním utkáním doma jsme opět utkání neuvěřitelně otočili a při penaltách rozhodli. Cením si bojovnosti mých kluků.“


Trenér Jaroměře Vlastislav Vondřej: „Odehráli jsme průměrné utkání s řadou chyb. Myslím, že v neděli vyhrálo mužstvo s větší vůlí po vítězství. Hronovu můžu jen poblahopřát.“

 

HC Trutnov - Spartak Nové Město 1:6 (0:3, 0:3, 1:0).

Oboustranně pohledný útoční hokej poprvé brankově okořenil již ve 3. min. hostující Táborský, který si dojel pro vyražený kotouč a bez problémů skóroval – 0:1. Na další branku se v Trutnově čekalo do 12. min., kdy hosté trestali v přesilovce. Chudý pronikl podél hrazení do útočného pásma a jeho střílenou přihrávku šikovně tečoval pod břevno Ježek – 0:2. Minutu před koncem první třetiny sehráli excelentně situaci 2 na 2 Ježek s Prausem a prvně jmenovaný zvyšoval na 3:0.


Úvodní střídání druhé třetiny sice bylo se strany hostí ospalé, ale hned to další znamenalo změnu stavu. Po pěkné kombinaci ve středním pásmu se kličkou na modré zbavil domácího beka Řeháček a jeho přihrávku zhodnotil přesně Janoušek – 4:0. Na 5:0 pro Nové Město zvyšoval ve 26. min. Kostka a Škop v brance Trutnova přepustil své místo domácí dvojce. Do branky se postavil junior a novoměstské střelce přiváděl výbornými zákroky k šílenství. Platila na něho až Hrabicova teč ze 38. min., díky které hosté završili půl tucet branek.


Také poslední třetina přinesla oboustranně ofenzivní pojetí, tentokrát však padla jediná branka. Jedenáct vteřin před koncem utkání domácí korigovali na konečných 1:6.


Trenér Nového Města n. Met. Jeník: „Budeme muset hráčům máchat ruce v heřmánku, aby byli schopni proměňovat gólové šance. Jinak jsme předvedli výborný výkon a po zásluze zvítězili. Škoda chyby při střídání, Bláha si za předvedený výkon nulu určitě zasloužil.“