Domácí premiéra Hronovu pořádně zhořkla

Náchodsko - Hokejistům Hronova domácí premiéra nevyšla, když v 9. kole hokejové Krajské ligy mužů vysoko podlehli Náchodu. Na zrekonstruovaném zimním stadionu přivítali Ochotníci v prvním domácím střetnutí odvěkého rivala z Náchoda.

6.11.2017

Ilustrační fotoFoto: Radek Pavlík

Hronov – Náchod 1:6

Fakta – branky: 34. Petr – 25. Pánek, 28. Vondřejc, 33. a 35. Havrda, 46. Chaloupka, 58. Kodym. Rozhodčí: Veselý – Martinek, Horák. Vyloučení: 4:5, bez využití. Diváci: 420. Třetiny: 0:0, 1:4, 0:2.

A hned v první minutě šli dva Náchoďáci na jediného hronovského beka, Janoušek však střílel jen do gólmana Mahdala. Ve 3. minutě Hlavatý zblízka tlačil puk k tyči, Mahdalův levý beton byl ale rychlejší. Nápor Náchoda byl v první pětiminutovce drtivý, domácí brankář výtečně kryl deset střel, na toho hostujícího naopak zavítal jen jediný pokus.

Až v 8. minutě měl velkou šanci hronovský Fišer, jenže z úhlu těsně minul. Vyloučení domácího Daňa Hronov přežil bez úhony. V 15. minutě pykal náchodský Verner, šachy domácích rovněž žádnou vážnější šanci nepřinesly. Minutu před sirénou měl na holi gól hostující Macháň, Mahdal byl však opět pozorný.

Ve 22. minutě v obrovské šanci neuspěl Fišer, jehož dorážka do odkryté branky skončila v lapačce náchodského gólmana. Z protiútoku odjel Havrda, ale dal jen do tyče domácí klece. Ve 25. minutě Kodym zpoza branky našel Pánka, a ten střelou k tyči otevřel skóre – 0:1. Ve 28. minutě se náhodné nahození Vondřejce z rohu kluziště záhadně odrazilo od bruslí jednoho z hráčů a bylo to 0:2. Vyloučení Petra v polovině zápasu Hronov ještě přežil, chyba na modré ale znamenala brejk Havrdy a třetí gól v domácí síti – 0:3. Ve 34. minutě Havelcovu střelu dorážel do prázdné branky Petr a snížil na 1:3. Výborně bruslící Náchod však komplikace nepřipustil a za dvě minuty Havrda vrátil do sítě vyraženou střelu Janouška – 1:4.

Ve 45. minutě při přesilovce Daňova střela prosvištěla jen o centimetry mimo branku Náchoda, pak však přišel dlouhý zámek hostí v obranné třetině Ochotníků, který střelou od modré po ledě zakončil Chaloupka – 1:5. V 51. minutě v oslabení zazvonil o tyč Mahdalovy svatyně Macháň. Skóre uzavřel při hře čtyři na čtyři výborný Kodym, který proháčkoval celou obranou a po ledě vstřelil poslední branku.

Jaroměřské trápení za tři body

Až nečekaně hodně práce měli hokejisté Jaroměře při utkání v Opočně, kde se diváci dočkali branek až ve třetí třetině.

Opočno – Jaroměř 2:3

Fakta – branky: 43. Srpek, 54. Jakl – 41. Mišinec, 43. Veselý, 52. Háze. Rozhodčí: Machač – Luštinec, Pechánek. Vyloučení: 7:11. Využití: 1:1. Třetiny: 0:0, 0:0, 2:3.

Během prvních dvou dějství se totiž v zápise o utkání plnily pouze kolonky trestů. V úvodní desetiminutovce to byla dvě vyloučení na hostující straně, s nimiž si domácí nedokázali poradit. Pak dostali výhodu přesilovky i Jaroměřští, ale ani oni bezbrankovým stavem nepohnuli. A když i třetí menší trest Jaroměře v první třetině neskončil gólovým trestem, šlo se do kabin za bezgólového stavu.
Také druhé dějství nabídlo pouze vyloučení, tentokrát ale na ně „vyhráli“ domácí, přesto se skóre opět neměnilo.

To se změnilo až po půl minutě třetí třetiny, kdy protrhl střelecké mlčení obou týmů hostující Mišinec – 0:1. Z hubeného vedení se však Jaroměř těšila jen dvě minuty, to se při hře ve čtyřech na obou stranách trefil domácí Srpek – 1:1. Opočenskou euforii však ještě v téže minutě zchladil Veselý, jenž přesně osmnáct vteřin po vyrovnávací brance zajistil Jaroměři opětovné vedení – 1:2. Potom se na ledové ploše opět trochu přitvrdilo a doplatili na to domácí. Prohřešek Jedličky za faul loktem potrestal v končící 52. minutě Háze – 1:3. Vzápětí se však nechal vyloučit jaroměřský Merkl a Jakl vrátil Opočno v 54. minutě zpět do zápasu – 2:3. Ve zbytku utkání si už ale Jaroměř hubené vítězství vzít nenechala a z Opočna si odvezla vydřené tři mistrovské body.

Autor: Michal Rojšl, Redakce

6.11.2017 VSTUP DO DISKUSE

Ledovka na silnici. Ilustrační foto.

Kluzké silnice, silničáři už museli vyjíždět

Jaroměři nepomohl ve Wikov aréně ani hattrick Hlavničky

Páteční svátek oslaví v Důstojnické besedě oceněním občanů při Galavečeru

Jaroměř-Josefov - Státní svátek 17. listopadu, Den boje za svobodu a demokracii, si i letos v Jaroměři připomenou oceněním občanů města.

Běžkařské stopy vedou do Jestřebích hor, na sjezdovky můžete i do Teplic

Náchodsko, Jičínsko - Ačkoliv se zdejší sněhové podmínky nemohou vyrovnat poměrům blízkých Krkonoš nebo Orlických hor, tak i na Náchodsku mají sportovci možnost věnovat zimním sportům. Nejlepší podmínky pro sjezdové lyžaře nabízí Skiareál Kamenec v Teplicích nad Metují, který jako jediný na Náchodsku disponuje sněžnými děly. Nabízí dvě denně rolbou upravované, uměle zasněžované sjezdové tratě o délce 500 metrů.

Byt jako investice? Splátky vás vyjdou dráž

Sníte o vlastní nemovitosti, která bude vydělávat za vás? Fajnová myšlenka, ale neoplýváte-li tučným kontem, vše si pořádně spočítejte. Cesta k úvěru bude totiž náročnější. Tedy pokud přiznáte váš skutečný záměr. Zda se takový úvěr vyplatí, přibližuje Lucie Drásalová, hypoteční analytička Partners.

Obětavý hasič zachránil ženu z potoka a stal se Mladým hrdinou

Police nad Metují - Zdánlivě všední pondělní ráno se nesmazatelně zapsalo do života studenta Tomáše Jirmana z Radešova. Při své cestě do školy si v tu dobu sedmnáctiletý Tomáš v místním potoce všiml něčeho neobvyklého. „Přišel jsem k zábradlí a uviděl ležet starší ženu v potoce. Vedle ní ležela hůl,“ popisuje svůj zážitek.