PLAY OFF, ČTVRTFINÁLE

HC Wikov Hronov – TJ Spartak Nové Město nad Metují 1:0 (1:0, 0:0, 0:0) – stav série 1:1
„Hráli jsme dobře, dostávali jsme novoměstské beky pod tlak a hlídali kolmé přihrávky," pochvaloval si po vítězném utkání hronovský trenér Václav Voříšek.
Jeho svěřenci po vyrovnané úvodní pětiminutovce přežili Hornyšovo vyloučení i tutovku Kodyma.  Ve 14. min. šel ven Jakl, po něm i Hudeček a Hronov hrál dvojnásobnou přesilovku. Borůvkovu střelu od modré Biegl ještě vyrazil, na dorážku Martina Franců však už nedosáhl – 1:0.
Druhou třetinu zahájili domácí náporem, jejich největší příležitost zazdil Pištora.Ve 26. min. teč Marina Franců skončila v náručí gólmana, ve 29. min. výborný Kudrna kryl blafák hostujícího Kodyma. Ve 38. min. první novoměstská pětka roztočila kolotoč, Ježek ani Kodym ale své gólovky neproměnili. V závěrečné minutě v přesilovce mohl srovnat Kodym, Kudrnův beton však byl rychlejší.
Závěrečná třetina přinesla skvělý hokej. Šance stíhala šanci a diváci byli u vytržení. Ve 45. min. Hudeček střílel těsně vedle, vzápětí Praus sám před domácím gólmanem opět neuspěl. Ve 47. min. osamocený Ježek střílel o milimetry vedle, ve 48. min. Hudečkova teč skončila rovněž o fous mimo domácí tyče. Vzápětí Glos z kruhů netrefil novoměstskou klec a v polovině třetiny šli Hubáček s Martinem Franců na jediného beka. Franců už střílel do prázdné branky, puk mu však sklouzl. V 56. min. novoměstský Ježek zblízka nestačil zasunout, vzápětí se na ledě vylidnilo po potyčce Mlatečka s Maršou. Minutu a půl před koncem hosté odvolali gólmana, stav se ale už nezměnil.
„Hráčům děkuji za obětavý výkon, velké díky patří i skvělým fanouškům, kteří nám vytvořili fantastickou atmosféru a byl bych moc rád, kdyby nás přijeli ve stejném počtu podpořit i v pátek do Nového Města," nešetřil chválou hronovský trenér Voříšek. „Domácí brankář Kudrna si musel připadal jako na střelnici, ale jeho výborný výkon s přispěním štěstí byl pro nás největší překážkou," shrnul stručně zápas novoměstský trenér Václav Ježek.
Sestavy –  Hronov: Kudrna – Pištora, Mlateček, Borůvka, Hornyš, John, Vaněk – Ma. Franců, Hubáček, Kozák (50. Picka) – Exner, Ropický, Glos – Šafář, Rojšl, Vítek. Nové Město nad Metují: Biegl – Marša, Jakl, Dittrich, Dufek, Šnejdr, Plíhal – Praus, Kodym, Ježek – Hudeček, Reichmann, Chmelík – Škoda, Řehák, Vlček.

BARÁŽ O ÚČAST V KLM

HC Jaroměř – SK Třebechovice 7:5 (1:1, 2:2, 4:2). Do vedení šli hosté už ve 4. min. zásluhou Stříteského – 0:1. Vzápětí táhlá střela Novotného zazvonila o tyč hostující branky. V 8. min. Novotný nahrál Hrabicovi a bylo srovnáno – 1:1. Během první třetiny odstoupil ze hry pro zranění domácí Podzimek. „První třetinu jsme měli pevně pod kontrolou," říkal po zápase domácí trenér Radek Měsíček.
Do druhé třetiny se Podzimek do hry vrátil, jeho akci  po přihrávce Vejmana ve 22. min. proměnil Dudadík – 2:1. A za necelou minutu se skóre měnilo zase. Ze střídačky si do šance najel Bujňák a nezaváhal – 3:1. Pak hosté promarnili dlouhou dvojnásobnou početní výhodu. Ve 28. min. definitivně pro zdravotní problémy odstoupil Podzimek. Druhý Podzimek v dresu Třebechovic ve 29. min. snižuje na 2:3. Hosté po gólu ožili a domácí obrana měla rázem víc práce. Navíc přišel trest pro příliš mnoho hráčů na ledě a po pár vteřinách i vyrovnání na 3:3.
Ve 43. min. usedl na trestnou lavici Mádle a po pár vteřinách vrátil vedení na hokejky domácích Kotrč – 4:3. V 50. min. v akci dva na jednoho Vejman předložil puk Světlíkovi,  a ten se nemýlil – 5:3. Po Svobodově nastřelení puku přestali domácí hrát a toho dokázal využit Podzimek – 5:4. Po trefě Merkla v 55. min. si však Jaroměř bere dvougólový náskok zpět –  6:4. Pak se však nechal zcela zbytečně vyloučit Dostál a Třebechovice byly opět ve hře – 6:5. V čase 58:46 si protáhla druhá pětka domácích svoje střídání a udělala dobře. Po přihrávkách Vejmana a Dudadíka zvýšil na 7:5 Světlík. V čase 59:21 začali hrát hosté bez brankáře, žádný gól ale už nepadl.
„Druhá půlka druhé třetiny byla z naší strany trochu zmatená a ve třetí třetině to byla pořádná houpačka," dodal  po úspěšně zvládnutém zápase domácí trenér.
Sestava Jaroměře: Vacek – Kotrč, Merkl, Koblížek, Bujňák, Dostál – M. Svoboda, Křepinský, Hamáček – Vejman, M. Podzimek, Dudadík – Hrabica, Novotný, Pekárek – Světlík. (mš, jv, mr)