HC Energie Karlovy – HC Dynamo Pardubice 1:3 (0:0, 0:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 46. Koblasa (O. Beránek, Černoch) – 22. Zohorna (R. Kousal, Radil), 31. Říčka (Radil, Čerešňák), 60. Košťálek. Rozhodčí: Horák, Kika – Brejcha, Malý. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. Diváci: 2805. HC Energie Karlovy Vary: Habal – Huttula, Plutnar, Dlapa, Pulpán, Havlín, Bernad – Rachůnek, Gríger, Chalupa – Koblasa, Černoch, O. Beránek – Redlich, Jiskra, Kohout – Rulík, Osmík, Kružík.Tre nér: David Bruk. HC Dynamo Pardubice: Frodl – D. Musil, Čerešňák, T. Dvořák, Košťálek, Vála, Bučko, Hrádek – R. Kousal, Zohorna, Radil – Říčka, Cienciala, Matýs – Paulovič, Poulíček, Koffer – Rouha, Rákos, Urban. Trenér: Radim Rulík

Do pardubické klece se postavil Frodl a jako první gólman si v této sezoně dělal zálusk na třetí čisté konto. Naopak nemoc do utkání nepustila A. Musila. Rozšířil tak marodku, na které jsou již Kolář, Hyka a Rohlík.

Za výhrou si šli hosté od prvních vteřin, kdy po zahajovacím buly, okamžitě zamířili do útočného pásma. Nicméně první třetině se nesla v opatrném duchu. Ze strany domácích nebylo divu. Čelili totiž nejlepšímu útoku ligy. A nehnali se ani dopředu, kde na ně čekala pro změnu nejlepší obrana soutěže. Spoléhali tak na přesilové hry. K té první jim dopomohl kousal, střelu Koblasy však Frodl lapil do lapačky. V polovině úvodní části dostali výhodu početný výhody také pardubičtí hokejisté, ale naložili s ní prach bídně. Bez vážnějšího ohrožení brány Energie.

Dominik Frodl zase chytal jako bůh…Dominik Frodl zase chytal jako bůh…Zdroj: Ladislav Adámek

Co se jim nepovedlo napoprvé, vylepšili ve druhém případě. Na trestné lavici si ještě z první periody odpykával prohřešek Koblasa, když ho T. Zohorna vrátil předčasně na led. Velký dílem přispěl k otevírací trefě zápasu Kousal, který svou střelou způsobil závar a z něho nejlepší sniper Dynama dostal puk za Habala. Poté přežily Pardubice faul kolenem Radila, neboť si na Frodla nepřišli Rachůnek (betonem) ani Půlpán (lapačkou). Jak se střílí branky předvedl Varům pohotový Říčka, kterému nabil Radil. Stalo se tak vteřinu po návratu Půlpána z lavice hanby. I když k vlastní bráně ani dojet nestačil… Hosté ustáli i třetí oslabení při vyloučení D. Musila. V něm si Frodl smlsl na všech pokusech. Nutno dodat, že ne moc nebezpečných.

Zkraje závěrečného dějství se Západočeši okradli o dvě minuty, když za katr musel Havlín. Hosté jim ale žádné další vrásky nepřidělali. Na druhé straně dostal dvojku za podrážení pardubický gólman. A trest se ukázal jako dvojnásobný, protože nabídnutou šanci už soupeř využil. Plamínek naděje mu vykřesal Koblasa. Karlovarským narostla křídla a jali se ostřelovat pardubickou svatyni. Bez úspěchu. To pardubický obránce Košťálek notně prověřil od modré Habalovu pozornost. O chvíli později mohl protivníka definitivně popravit Matýs, ale samostatnou akci kličkou do bekhendu nezužitkoval. Necelé tři minuty před konečným klaksonem domácí odvolali brankáře a za tuto „troufalost“ ho odměnil střelou přes celé kluziště Košťálek.