HC WIKOV Hronov – HC Dvůr Králové n. Lab. 3:12 (1:5,1:3,1:4).

Po dvou porážkách nenechal Dvůr nic náhodě a přijel v nejsilnější sestavě. Deset minut se hrál zcela vyrovnaný hokej. Obrovskou šanci Hajníka po průniku Bohuňka však domácí Hajník dal těsně vedle. Z protiútoku po nenápadné akci hosté trestali bekhendovou střelou Janigy – 0:1. V 15. min. střelu Kollmanna Svoboda ještě vyrazil, ale na dorážku Pletky již nestačil – 0:2. V 16. min. Bohuněk vysunul do brejku Hajníka a ten krásnou střelou vykřesal naději pro domácí – 1:2. Tuto naději však hosté sfoukli již o patnáct sekund později, když beci zapomněli na Říčaře a ten pohodlně upravil na 1:3. Minutu na to zcela volný Vítek posunul skóre již na 1:4. O pár sekund později zcela dezorientovaní Ochotníci nechali příliš mnoho prostoru mezi kruhy a kanonýr Říčař propálil vše, co stálo v cestě – 1:5.


V nástupu do 2. třetiny nevyužil Dvůr dvojnásobnou přesilovku, naopak ve vlastním oslabení nádherné uvolnění Pletky skončilo další brankou – 1:6. Ve 35. min. čistě vyhrál buly Franců a Šakarov z první našel prostor mezi Poláčkovými betony – 2:6. Nepřesné vyhození hronovských obránců v 38. min. zachytil Dušička a od modré posunul ukazatel na 2:7. Hronov přestal úplně bránit, snažil se jen o zápis do střelecké tabulky, čehož využil minutu před koncem Jirousek a uzavřel druhé dějství na 2:8.


V polovině třetí třetiny Říčař dělovkou od modré zvýšil na 2:9, o čtyři minuty déle vrátil do sítě Haken vyražený puk a o pár sekund později ještě znovu Janiga. Rázem to bylo 2:11 a to ještě nebyl konec hronovského trápení. Dvanáctku načepoval v 55. min. zcela sám před hronovskou klecí Kubelka. Slabou náplastí pro hronovské fandy byla pěkná kombinace třetího domácího útoku a branka Rojšla – 3:12.


Trenér Hronova Radek Měsíček: „Jasná záležitost, hosté rozhodli v první třetině a utkání se dohrávalo jen z povinnosti. Dvůr byl jednoznačně lepší.“

HC Trutnov – HC Jaroměř 0:4 (0:0, 0:1, 0:3).

Více než polovinu utkání drželi domácí s favorizovanou Jaroměří krok. „První třetinu jsme odehráli hrozně, v kabině jsem kluky seřval a zlepšení přišlo až ve druhé polovině utkání,“ uvedl hostující trener Vlastislav Vondřejc. „Dvě třetiny to byl celkem vyrovnaný zápas, ve kterém jsme doplatili na to, že neproměňujeme gólové šance. Soupeř jednu využil,“ poznamenal trutnovský asistent Robin Vlček, kterého nejvíce mrzela nevyžitá přesilovka pět na tři v závěru druhé části. „To asi rozhodlo. Kdybychom dali gól, asi bychom to v poslední třetině udrželi,“ řekl. Trutnov si vypracoval dvě stoprocentní šance, které však vyrovnávací brankou neskončily. Do závěrečného dějství tak vstupoval s jednobrankovým mankem.


„Ve třetí třetině kluci už měli hlavu jenom dopředu a zapomněli bránit, což se jim ale nedivím. Hrát na výsledek 0:1 nemá význam,“ popisoval Vlček, že Trutnovu nezbývalo nic jiného než otevřít hru. „V přesilovce jsme dostali branku na 0:2 a pak už se to s námi více méně vezlo,“ konstatoval trutnovský asistent. „V první polovině utkání nás podržel brankář Macháň, výborně však chytal i domácí gólman,“ zakončil jaroměřský trenér.

Stadion Nový Bydžov – Spartak Nové Město 2:8 (0:3, 2:2, 0:3).

Utkání začali lépe hosté. Již ve 2. min. se dostal ke střele Řeháček, branku však minul, ale v témže střídání to bylo již 1:0. V oslabení z 16. min. promáchl domácí bek na modré a přečíslení 2 na 1 zakončoval nad lapačku Janoušek – 0:2. Poté hosté hráli oslabení, v němž zvýšili trefou Hrabici na 3:0.


Na začátku druhé třetiny se poprvé prosadili domácí zásluhou Vaníčka 3:1. Ve 28. min. se po nacvičeném signálu při přesilovce prosadil Dittrich 4:1. Na 5:1 zvyšoval Zámečník po samostatném úniku a střelou pod břevno. Po nevyužité domácí přesilovce naskakující domácí hráč vytvořil přečíslení dvou na jednoho, po kterém snížili na 2:5 .


Třetí třetina přinesla další branku ve 46. min. kdy odraženou střelu doklepl Beneš a bylo to 6:2. Další gól přišel v 49. min. z akce 2 na 2 Hrabica, který poslal puk rychlým švihem do sítě. Střelecký brankostroj novoměstských Spartakovců zakončil Beneš. Po řadě nepřesností se vyznamenal Bláha. V poslední minutě dali domácí sice ještě jeden gól, ale ten už neplatil.


Trenér Nového Města Václav Ježek: „Dnes mě potěšilo, s jakou lehkostí jsme dokráčeli k vítězství. Přestože domácí srdnatě bojovali, bylo vidět, co pro ně znamená Navrátil v brance."