Dvůr si v Hronově s chutí zastřílel

Náchodsko – Další mistrovské kolo měli v neděli na programu hokejisté v Krajské lize i v Krajské soutěži.

18.10.2016

Ilustrační fotoFoto: Petr Kraus

HC Jaroměř – SK Třebechovice 2:3 po náj. (1:1, 0:0, 1:1 – 0:0, 0:1)
Domácí začali zápas pěkně zhurta. Ještě neuběhla ani druhá minuta, když pohnul bezbrankovým skóre Čtvrtečka – 1:0. Vedení ale vydrželo Jaroměř jen do začátku 5. min., kdy srovnal na třetinových 1:1 Bohdanecký.

Druhé dějství přineslo pouze množství vyloučených na obou stranách, skóre se ale neměnilo. To se měnilo až na začátku třetího dějství. V čase 43:24 vrátil domácím vedení Kocián – 2:1. O 31 vteřin později ale srovnal na 2:2 Kosina. Nerozhodný stav vydržel až do třetí sirény, nic na něm nezměnilo ani prodloužení, v samostatných nájezdech pak byli šťastnější hosté.

Stadion Nový Bydžov – HC Náchod 3:2 (1:0, 1:0, 1:2)
Valáškův trest v úvodu utkání hosté přečkali, vzápětí nevyužili ani oni svou první početní výhodu. V polovině 9. min. se proti pravidlům provinil Kodym a tentokrát už domácí Kozákem trestali – 1:0.

Na další branku si diváci museli počkat až do konce druhého dějství. A opět se skóre měnilo při nestandardním počtu hráčů na ledě. Proti pravidlům se v čase 39:03 provinili hostující Hrach a o 42 vteřin později jej z trestné „vysvobodil" Postolka – 2:0.

Na rozdíl tří branek posunul Bydžov zápas v 53. min., ale pak začala stíhací jízda hostů. Nejprve Macháň v začínající 57. min. využili přesilovku a o 43 vteřin později Janoušek snížil na 3:2. Minutu a půl před koncem navíc dostal Náchod možnost početní výhody, tu ale už nevyužil.

HC Wikov Hronov – HC Rodos Dvůr Králové nad Labem 1:7 (0:2, 1:5, 0:0)
Už v desáté sekundě rychlík Fořt obešel Meiera a poslal hosty do vedení – 0:1. V 5. min. v dobré příležitosti hronovský Petr minul branku. V 8. min. nahození hostujícího obránce Karlíka tečoval mezi nohy Mahdala Filip – 0:2. Hosté byli o level výše, výborně bruslili a přesně kombinovali, Hronov se bránil jen s vypětím všech sil.

Ve 21. min. pykal Fořt, šanci však měli v oslabení hosté, Daňo ale nedal. Ve 25. min šel ven hronovský Glos a po 25 sekundách jej vyzval k návratu Fořt – 0:3. V polovině utkání z ojedinělého brejku střílel hronovský Petr do tyče. Pak však hostujícího brankáře překonal Dudadík, když našel áčko mezi betony gólmana – 1:3. Hronov se nadechl k náporu, ze sevření však ujel Fořt a našel skulinu u tyče hronovské klece – 1:4. Ve 36. min. našel z levého křídla okno Mahdala dvorský Ježek – 1:5. Dvě minuty před sirénou se trefil z prostoru mezi kruhy Filip – 1:6. V poslední minutě druhé třetiny se ještě trefil Veselý – 1:7. Hronov v posledních sekundách mohl snížit ale šance Dudadíka Husár vyřešil.

V nástupu do třetího dějství střílel Petr do prázdné klece, Husár rybičkou puk neuvěřitelně chytil. Hosté se snažili ze všech sil zvýšit, výborně kombinovali ale Karban, který po šesté brance vystřídal Mahdala, chytal skvěle. Tři minuty před třetí sirénou se však Karban při těžkém zákroku zranil a muselo se čekat na Mahdala, který byl již ve sprše. Další branka však již nepadla.

TJ Spartak Nové Město nad Metují – Orli Lanškroun 4:2 (1:1, 2:1, 1:0)
Souboj dosud stoprocentních celků Krajské soutěže začali lépe hosté, kteří se na začátku 7. min. ujali vedení – 0:1. Domácím se podařilo vyrovnat Burešem až v polovině 17. min., a to navíc v oslabení.

V začínající 23. min. doplatil na překročení pravidel domácí Reichmann a tentokrát jeho spoluhráči oslabení neubránili. Osm vteřin před návratem hříšníka na led vrátil hostům vedení Nastoupil – 1:2. Podruhé v utkání domácí srovnali krok ve 32. min. Hanouskem a o chvíli později vstřelil vítězný gól Spartaku Škoda.

Ve třetím dějství se totiž hosté netrefili, byť k tomu měli možnost hned ve čtyřech početních výhodách. V té při vyloučení Laše navíc podruhé v zápase inkasovali v oslabení, když se prosadil Vlček – 4:2. (mš, mr)

18.10.2016 VSTUP DO DISKUSE

Fotografie, která se stane symbolem letošních voleb.
6

Internet se baví: Babiš líbá a Benda je stejnou jistotou jako smrt a daně

JULIUS BUDAJ se narodil 10. října 2017 ve 22.50 hodin. Jeho míry byly 2620 gramů a 46 centimetrů. Šťastní rodiče Barbora Budajová a Julius Samo jsou z Náchoda.
11

Právě jsme se narodili - říjen 2017

Velké Poříčí i Provodov to měly o fous

Náchodsko - Stoprocentní byl ve víkendovém kole fotbalové I. B třídy regionální trojlístek.

Česká Skalice - Letošní ročník Slavnosti stromů ve Vile Čerych v České Skalici se opravdu vydařil.

Náchodsko - Fotbalisté Náchoda nebudou na třetí říjnový víkend vzpomínat v dobrém.