Finále hokejové krajské ligy čeká Hronov a Nové Město

Náchodsko /FOTOGALERIE/ – V nejkratším možném čase se rozhodlo o finalistech letošního ročníku hokejové krajské ligy. Hronov přehrál 3:0 na zápasy Dvůr a Nové Město si rovněž ve třech utkáních poradilo s Novou Pakou.

3.2.2011

Až v nájezdech rozhodli hronovští Ochotníci (v bílém) o svém třetím vítězství a postupu do finále krajské ligy. Foto: Jiří Mach

HC Hronov – HC Dvůr Králové nad Labem 4:3 SN (1:0, 1:2, 1:1 – 0:0, 1:0) – stav série 3:0. Rychlý začátek vyložené šance nepřinesl, až v 5. min. unikající Polák nemohl svůj blafák v klidu zakončit, protože byl faulován. Přesilovku však Hronov nezahrál dobře. V polovině třetiny domácí Vrba vybojoval u mantinelu puk, předložil najíždějícímu Kozákovi a ten nádherně trefil okno Škopovy svatyně – 1:0. Poté přišla pasáž s vyloučeními na obou stranách, šanci měl Dostál, ale v brejku na Škopa nevyzrál, na druhé straně mohl vyrovnat Vítek, rovněž on na Biegla recept nenašel. Krátká přesilovka Dvora pět na tři přinesla jen bombu Hamerského, kterou domácí strážce svatyně s námahou vyrazil. Sedm sekund před sirénou měl obrovskou šanci domácí Kozák, Škop se štěstím kryl.

Při přesilovce v nástupu do druhé třetiny se Hronov vůbec nedostal do třetiny hostí, naopak po návratu vyloučeného hráče zatlačil Dvůr Ochotníky do obranné třetiny a po velkých zmatcích malinkatý Rychtera zavěsil střelou pod břevno – 1:1. Vzápětí hronovský Vrba loženku zazdil, V čase 26:44 vyhrál Hubáček buly, Šakarov měl rychlé ruce a z blafáku poslal Hronov znovu do vedení – 2:1. O dvě minuty později trutnovská posila v dresu hostí Svoboda naložila se svojí velešancí hanebně. V polovině třetiny Louthan sám před Škopem promáchl a o chvíli později na druhé straně při přesilovce Prokůpek netrefil odkrytou hronovskou klec. O minutu nato Hubáček ujel, ale samostatný nájezd nedal, vzápětí dobře chytající Škop zázračně vytáhl gólovou střelu domácího Poláka. Poslední dvě minuty se odehrály v obranné třetině Hronova a když domácí prohráli několik vhazování za sebou, nahrál Hamerský Dušičkovi, a ten srovnal na 2:2. V poslední minutě nestačil domácí Fišer zasunout puk do prázdné klece, když se dostal až za branku.

V nástupu do posledního dějství Vítkovu střelu při vyloučení Kozáka chytil Biegl. Po návratu sám Kozák mohl dát svou druhou branku, ale puk se zastavil na brankové čáře. Ve 45. min., ač tísněn a faulován, Polák bekhendem znovu strhl vedení na stranu Ochotníků – 3:2. Na druhé straně hostující Svoboda měl další gólovku, Biegl vystihl a vyrazil. Pět minut před závěrečnou sirénou přišla nejkrásnější akce hostí, když po kombinaci celého útoku na jeden dotek Dušička vyrovnal na 3:3. Dvůr mohl v normálním čase i vyhrát, Rychtera ale jen vyprášil kožich Biegla.

V prodloužení přišla velká šance dvorského Vítka, na druhé straně mohl skórovat Polák, gólmani však byli skvělí. Pak přišla nebývalá šance pro hosty, to když Hornyš musel hasit faulem brejk Vítka, dvouminutovou přesilovku čtyři na tři však Hronov se štěstím přežil.

Muselo se rozhodnout v nájezdech. První dva Šakarov i Vítek zahodili, Fišer svůj blafák profesorsky uklidil za záda Škopa a poslal Hronov do vedení 1:0. Svobodův bekhend Biegl vyrazil a když Polák prostřelil Škopa podruhé, mohly vypuknout v domácím táboře velké oslavy. Vyprodaný stadion aplaudoval největšímu úspěchu Hronova v historii a ten může být ještě vyšperkován.

Josef Bahník, trenér Hronova: „Nedařilo se nám úplně střelecky, měli jsme řadu šancí a nevyužili je. Cením si toho, že přesto kluci do hry dali hokejové srdíčko a dotáhli sérii do zdárného konce. Krásný, rychlý hokej, hosté byli opravdu důstojným soupeřem.“

Sestava Hronova: Biegl – Borůvka, Hornyš – Fink, Dostál – Rojšl – Šakarov, Hubáček, Ma. Franců (25. Filip) – Polák, Fišer, Smolík – Vrba, Kozák, Louthan.

Spartak Nové Město nad Metují – BK Nová Paka 5:2 (2:0, 1:1, 2:1) – stav série 3:0. Úvod utkání přinesl dvě vyloučení hostů za příliš mnoho hráčů na ledě, za což Nová Paka tvrdě pykala. První početní výhodu zužitkoval na začátku sedmé minuty Marša, tu druhou v začínající 11. min. Potuček – 2:0. Po druhé obdržené brance navíc hosté prostřídali gólmany, Vydru nahradil Dressler. V dalším průběhu první části se nezvykle hodně vylučovalo na obou stranách, další změna skóre ale do první přestávky nepřišla.

Domácím se náramně vyvedl vstup do druhé dvacetiminutovky, časomíra ukrojila z druhé třetiny jen minutu a 56 vteřin, když ji třetím gólem do sítě Nové Paky zastavil Vlček. Hosté se však nevzdali a za necelé tři minuty snížili na 3:1. Tři stovky diváků už další branku do konce druhé třetiny nevidělo.
V úvodu třetího dějství domácí definitivně zlomili odpor svého unaveného soupeře. Ve 45. min. dával na rozdíl tří branek Chmelík a za další minutu a pět vteřin posunul skóre na 5:1 Marša. Nová Paka pak sice ještě zhruba deset minut před koncem snížila, jisté vedení si ale už Spartakovci udrželi.

Václav Ježek, trenér N. Města: „Po úspěšné první třetině, kdy jsme si udělali dvougólový náskok, jsme ve druhé třetině odskočili na rozdíl tří gólů. Na ten dokázala Nová Paka ještě reagovat, ale dvěma dalšími góly jsme již nedopustili prodloužení série a popáté v řadě si zahrajeme o krajský titul. Obranné řady Spartaku posílil poprvé v domácím zápase hradecký odchovanec Petr Suchý, který přišel do konce sezóny na hostování z Třebechovic.“
Sestava N. Města: Bláha – Suchý, Jakl – Marša, Burdych – Pour, Šnejdr – Petr, Ježek, Dittrich – Potuček, Kodym, Janoušek – Vlček, Chmelík, Reichmann – Škoda, Junek. (mš, mr)

3.2.2011 VSTUP DO DISKUSE

V Náchodě volili Pavel Bělobrádek, Jan Birke i Soňa Marková

Jan Birke: „Musíme zachránit značku ČSSD"

Martin Jiránek

Martin Jiránek: „Je vidět, že se lidem současný styl politiky přestal líbit"

Před volbami dali přednost rodině a vstoupili do svazku manželského

Janovičky u Broumova - Vhodit volební lístek do volební urny je úkon, který se neděje každý den.

AKTUALIZUJEME

Volební místnosti se zavřely. ANO jasně drtí své soupeře

Královéhradecký kraj - V pátek a v sobotu mají lidé možnost jasně se vyjádřit k budoucnosti Česka. Od 14 hodin, kdy začaly volby do Poslanecké sněmovny PČR, jsou otevřené volební místnosti a voliči až do sobotního odpoledne mohou rozhodovat, kdo zemi v následujících čtyřech letech povede.

Manželé Doležalovi z Náchoda volili v hlavním městě Švédska

Stockholm, Náchod - Eva a Michal Doležalovi z Náchoda měli cestu do Stockholmu naplánovanou už dlouho před volbami. "Nebyla nám však lhostejná naše budoucnost a pokud chci věřit v demokracii, je nutné, aby byla volební účast co nejvyšší," říká maminka třech dětí.

Svůj hlas hodil do volební urny jen pár vteřin před uzavřením volební místnosti

Božanov - Je krátce před čtrnáctou hodinou a do uzavření volebního okrsku zbývají tři minuty.