Bezbodové porážky si naopak v domácím prostředí připsaly Náchod i Nové Město nad Metují.

HC Wikov Hronov – HC Jaroměř 3:2 v prodl. (1:1, 1:0, 0:1 – 1:0)

Vyloučení Šakarova ve 3. min Hronov bez problémů přežil, Jaroměř vyloučení Koblížka však ne. Dvacet dva sekund před návratem vyloučeného Dudadík předložil Fišerovi a ten do odkryté klece z první zavěsil – 1:0. Poté se hrál úporný hokej, Hronov měl výrazně navrch, ale domácí zmrazil v 16. min. Rudolfský, když z velké dálky překvapil po ledě Mráčka – 1:1.

Vzápětí šel za katr hostující Kukal, Vich byl v ohni střel, ale chytal skvěle. V 19. min. brejk dvou Jaroměřáků zachránil domácí bek až na brankové čáře. Pět sekund před koncem třetiny byl nesmyslně vyloučen Daňo, obdržel 2+ 10 za protesty a po siréně ještě pětiminutový trest OK a trest ve hře.

V dlouhé přesilovce Jaroměře měli paradoxně hned tři vyložené šance bránící se Ochotníci. Nejdříve Šakarov s Hubáčkem nevyzráli na jediného beka, pak úplně osamocený Dudadík ztroskotal na Vichovi a po jediné šanci Jaroměřských zazdil svůj druhý brejk v tomto oslabení znovu Dudadík.

Ve 31. min. ujížděl Fišer, Svoboda ho podrazil, za katr šli k překvapení všech oba hráči. Vzápětí svoji chybu slaboučký hlavní sudí Machač kompenzoval vyloučením Rudolfského, v přesilovce se nepovedená střela Šakarova odrazila k Hubáčkovi, a ten ji vrátil do sítě – 2:1.

V nástupu do třetí třetiny se hrálo po vyloučeních čtyři na čtyři, Hronov tlačil, měl spoustu střel, ale ty šly buď vedle nebo je zlikvidoval výborný gólman hostí. A tak udeřilo na druhé straně. V 56. min. závar před Mráčkem skončil valnou hromadou, kdy v brance a brankovišti leželo na gólmanovi snad šest hráčů, puk se ocitl po odehrání puku rukou v síti a k překvapení všech sudí Machač gól uznal.

Ten byl připsán Koblížkovi – 2:2. Hronov dlouho protestoval, ale hlavní arbitr byl neoblomný. V 57. min. jemná teč Martince šla o milimetry vedle tyče, vzápětí mohl rozhodnout jaroměřský Krištof, ale nedal. Vyloučení Johna Hronov přežil, těsně před sirénou šli Fišer s Dudadíkem dva na jednoho, ale finální přihrávka byla nepřesná.

V prodloužení přišla další obrovská příležitost Dudadíka, ale pro toho byla klec tento večer zakletá. Ve 3. min. prodloužení mohl rozhodnout hostující Krištof, Mráček ho však vychytal. Minutu před koncem prodloužení proháčkoval celým válem Fišer, udělal i brankáře a z velmi ostrého úhlu trefil vzdálenější tyč. K překvapení všech rozhodčí Machač opět gól uznal. Marné byly dlouhotrvající protesty tentokráte jaroměřských hráčů – 3:2.

Josef Bahník, trenér Hronova: „K rozhodčím se snad ani radši nebudu vyjadřovat. Utkání bylo typické pro zápasy Hronov – Jaroměř, úporný a nesmlouvavý boj. Měli jsme rozhodnout v první třetině, kdy jsme měli spoustu šancí. Že gólman dostane laciný gól, to se stává… Dva body jsou málo, měli jsme mít všechny tři."
Josef Veselý, vedoucí mužstva Jaroměře: „Po dvou třetinách, které jsme odehráli dost pasivně a držel nás Vich, jsme v té poslední trochu zvedli hlavu. A nakonec vybojovali bod. V prodloužení, i přes naše šance, si druhý bod připsal Hronov. Přesto jsme ukázali, že proti tomuto velice šikovnému soupeři umíme zahrát."

Sestavy – Hronov: Mráček – Daňo, Borůvka – Ježík, Táborský – John, Mi. Franců – Vítek, Hubáček (30. Valtar), Šakarov – Dudadík, Fišer, Martinec – Vybíral, Kozák, Ma. Franců. Jaroměř: Vich – Koblížek, Merkl – Vaněk, Bujňák – Kotrč, M. Svoboda – Hamáček, Novotný, Mi. Kukal – Vejman, Rudolfský, Kocián – Pekárek, Křepinský, Krause.

HC Náchod – HC Trutnov 4:9 (1:2, 0:6, 3:1)

Utkání začalo oboustranně opatrně, domácí vsadili na jednoduchý přechod středního pásma, do šancí je ale hosté nepouštěli. První branka tak padla na druhé straně v 7. minutě. Druhá pětka Trutnova zamkla domácí v jejich obranném pásmu, Veselý přihrál do jízdy Chytráčkovi a ten trefil skulinku mezi Navrátilovými betony – 0:1. Domácí se ještě nestačili ani vzpamatovat a už to bylo o dva góly.

Trutnovská dvojice Perutek – Mašek si vyměnila puk a druhý jmenovaný se nemýlil – 0:2. Domácí stihli ještě do přestávky korigovat. Horčička přihrál Zemanovi, který střelou v magickém čase 11:11 překonal hostujícího brankáře – 1:2.

Druhá dvacetiminutovka byla naprosto v režii hostů z Trutnova. Ve 24. min. jeli Perutek s Maškem dva na jednoho. Perutek si počkal, až si mu domácí obránce lehne na led, potáhl si puk, předložil ho Maškovi a ten trefil přesně pod horní tyč – 1:3. O čtyři minuty později se skóre měnilo znovu.

Zelenka našel na modré najetého Synka a ten s notnou dávkou štěstí propálil Navrátila – 1:4. Pohlednou hokejovou akci předvedla ve 33. min. druhá trutnovská pětka. Puk šel z hokejek Luštince, Poula, Seidla až na Chytráčka a ten zaznamenal svůj druhý gól nedělního večera – 1:5. Domácí poslala definitivně do kolen situace o minutu později. Hostující Vlček zpoza branky nahodil puk před branku, kde si ho Navrátil srazil do sítě – 1:6.

A špatných zpráv pro Náchod ještě nebylo konec. Navrátila střídal v brance Kolbaba. Ve 36. min. využili hosté přesilovou hru. Chytráček našel na modré Luštince, ten trefil domácího obránce do helmy, sražený kotouč se dostal k Poulovi a bylo to 1:7. O minutu později sehrála pohlednou akci první pětka Trutnova. Procházka přihrál Šimoníčkovi, ten našel Filipa, jenž zvyšoval už na 8:1 pro Trutnov.

Ve třetí třetině už hráli domácí jen o čest. Na 2:8 snižoval v přesilové hře Petr, jenže pak se znovu prosadili hosté. O čtyři minuty později, při hře čtyř proti čtyřem, Chytráček našel dlouhým pasem Luštince, který upravoval na 2:9. Poslední slovo měli v utkání domácí. V 55. min. dával Petr na 3:9 a na konečných 4:9 snižoval švihem pod horní tyč domácí Verner.

Vlastislav Vondřejc, trenér Náchoda: „Řekli jsme si, že budeme vycházet ze zabezpečené obrany, což se nám zpočátku dařilo. První třetinu jsme odehráli špičkově, jenže ve druhé jsme chtěli hrát s Trutnovem hokej, a ten do čeho plácl, tak tam spadlo. V šatně po druhé třetině jsme se trochu poškorpili a pak to zase šlo."

Sestava Náchoda: Navrátil (34. Kolbaba, 41. Navrátil) – Chudý, Pánek – Burdych, Dostál – Pavlík, Horčička – Verner, Vondřejc, Špetla – Škoda, Petr, Presse – Karel, Jurča, Zeman.

TJ Spartak Nové Město nad Metují – Stadion Nový Bydžov 3:6 (0:2, 2:1, 1:3).

Hosté přijeli do Nového Města pouze se dvěma pětkami, a tak neměli být pro domácí nestravitelným soustem. Opak byl ale pravdou.

Domácí bohorovnost přinesla první komplikace už po minutě a půl, kdy hrubku novoměstské obrany zužitkoval ve vedoucí gól Bydžova Kubišta – 0:1. Domácí se nepoučili a na konci čtvrté minuty nabídli hostům další gólovou příležitost, kterou Bydžov opět nepohrdl. Pomichálek upravoval na 0:2. Poté se domácí konečně probudili, do konce třetiny se však zdramatizování zápasu nekonalo.

Lepší vstup do druhého dějství předvedli opět hostující hokejisté. Časomíra ve druhé části popoběhla o šest minut a šestnáct vteřin a zastavila se po trefě hostujícího Věcheta – 0:3. Potom si mohli konečně zakřičet góóól i domácí příznivci. Pěknou kombinaci Šnejdra s Reichmannem zakončoval Řehák – 1:3. Spartakovci vycítili šanci a dostali Bydžov do úzkých.

Od první novoměstské branky neuběhla ještě ani minuta, když Stehno narýsoval kolmici na Kodyma, který dával na rozdíl jediné branky – 2:3.

Do třetí třetiny nastoupil do novoměstské branky Čáp za Horáčka, ale ani jemu pšenka v nedělním podvečeru nekvetla. Po čtyřech a půl minutách hosté opět odskakují na rozdíl dvou branek – 2:4. Domácí v tu chvíli vrhli všechny síly do útoku, ale v neděli jim prostě nebylo přáno.

Pátý hřebíček do novoměstské rakve zatloukl v 57. minutě Menyhárt a první historickou porážku Nového Města od Bydžova pečetil šestým gólem v 58. min. Pomichálek – 2:6. O konečnou podobu výsledku se postaral na začátku poslední minuty zápasu domácí kapitán Ježek – 3:6.

Sestava N. Města: Horáček (41. Čáp) – Jakl, Hejduk – Marša, Dufek – Dittrich, Šnejdr – Ježek, Kodym, Stehno – Řehák, Škoda, Reichmann – Mach, Chmelík, Zámečník – Junek.   (mš, mr)