Náchod – Nový Bydžov 5:3

Domácí mohli pomýšlet na lepší umístění po základní části krajské ligy mužů už pouze v případě vlastního vítězství a zaváhání svých soupeřů. „S jistotou postupu do play off jsme se vítězstvím chtěli Novému Bydžovu vyhnout,“ říkal před utkáním domácí trenér Miroslav Krynek.

A domácí také začali velmi dobře, když se ujali vedení zásluhou Škodovy trefy ze 7. minuty. V 9. minutě byl vyloučen hostující Mádle a po necelé minutě srovnal stav utkání ve vlastním oslabení Chára – 1:1. Náchod si však vzal vedení zpátky ve 13. minutě, když Hrachovu ránu usměrnil do hostující sítě kapitán Macháň – 2:1. V závěru první části byl ve vyložené šanci faulován domácí Havrda, který následné trestné střílení s rutinou proměnil – 3:1.

Bydžov se však vrátil do utkání hned zkraje druhé třetiny, kdy si odpykával trest na lavici hanby domácí Komárek. O snížení na 3:2 se postaral přesnou střelou Chára. Dvoubrankové vedení však vrátil domácím ještě před polovinou zápasu Hlavatý, který vrátil do sítě vyraženou střelu Havrdy – 4:2. Ve 30. minutě byl vyloučen domácí Hrach a po chvíli se ve vlastním oslabení prosadil Havrda – 5:2. Poslední branka zápasu padla rovněž za nestandardního počtu hráčů na ledě, v polovině 36. minuty snižoval v oslabení na konečných 5:3 hostující Kubišta.

„Všichni hráči zápas odmakali, za což jim patří dík a uznání,“ řekl k utkání domácí trenér Miroslav Krynek. Ten tak už může spřádat plány na nadcházející čtvrtfinálové zápasy s Jaroměří.

Fakta – branky: 7. Škoda, 13. Macháň, 19. Havrda, 28. Hlavatý, 30. Havrda – 10. Chára, 26. Chára, 36. Kubišta. Rozhodčí: Petr – Horák, Karous. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1. V oslabení: 1:2. Diváci: 90. Třetiny: 3:1, 2:2, 0:0. HC Náchod: Kouba – Hrach, Pánek, Srba, Komárek – Havrda, Hlavatý, Macháň – Vondřejc, Škoda, Leeder – Zeman.

Obrannou činnost odsunuli na vedlejší kolej  

Hokejisté Jaroměře sehráli v posledním kole základní části krajské ligy mužů bláznivé utkání.

Nová Paka – Jaroměř 6:10

Na ledě Nové Paky se začalo pěkně od podlahy. Domácí, kteří už bojovali pouze o čest a sebevědomí, vlétli na svého soupeře jako uragán a ve 13. minutě první části vedli 3:0.

Už po 50 vteřinách otevřel skóre Kloutvor, na začátku 13. minuty zvyšoval na 2:0 Šuvara a za necelou minutu už to bylo po brance Barbory 3:0. Jaroměř ale flintu do žita nezahodila a brzy se do zápasu vrátila.

Nejprve snižoval na 3:1 Bujňák a třicet vteřin před první sirénou využil přesilovku Merkl – 3:2.

Ve druhém dějství se strhla pravá gólová přestřelka.

Na brzké vyrovnání Hlavničky (3:3) dokázali rychle odpovědět Barbora, jenže Jaroměř už v tento moment přebírala otěže utkání pevně do svých rukou. 

Ve 25. minutě srovnával na 4:4 Všetečka a v polovině utkání využil druhou jaroměřskou přesilovku Hlavnička – 4:5. Domácí Ersepka sice ještě pět minut před druhou sirénou vyrovnal, jenže dva slepené góly Čtvrtečky a Součka odpor domácí Nové Paky definitivně zlomily – 5:7.

Hlavnička navíc v úvodu závěrečného dějství přidal osmý jaroměřský gól – 5:8. Přesilovkového zásahu se v utkání dočkali i domácí, kteří deset minut před třetí sirénou korigovali Barborou na 6:8. Poslední dvě trefy si Jaroměř schovala do poslední minuty.

V jejím úvodu nejprve Souček zvyšoval na 6:9, aby třináct vteřin před třetí sirénou načepoval desítku Hlavnička.

Jaroměř se díky tomuto vítězství a zároveň klopýtnutí Nového Bydžova v Náchodě posunula na třetí místo po základní části, které ji za čtvrtfinálového soupeře přiřklo rivala z Náchoda.

Fakta – branky: 1. Kloutvor, 13. Šuvara, 14. Barbora, 24. Barbora, 36. Ersepka, 51. Barbora – 15. Bujňák, 20. Merkl, 22. Hlavnička, 25. Všetečka, 31. Hlavnička, 37. Čtvrtečka, 37. Souček, 44. Hlavnička, 60. Čtvrtečka, 60. Hlavnička. Rozhodčí: Svoboda – Roischel, Kubišta ml. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 171. Třetiny: 3:2, 2:5, 1:3.

Skvělý Mahdal překvapení v Opočně nepřipustil  

Opočno – Hronov 1:5

A právě Hronov mohl trochu v posledním kole na ledě posledního Opočna kalkulovat, svěřenci trenéra Pavla Biegla však překvapení nepřipustili. „Kalkulovat rozhodně nebudeme, to by se nám mohlo později vymstít,“ říkal ještě před zápasem v Opočně hronovský kormidelník.

Hronov však neměl zápas v Opočně vůbec jednoduchý. Už ve 3. minutě pykal hostující Vítek, domácí ale hronovskou klec vůbec neohrozili. O chvíli později na druhé straně Hylena sám před gólmanem Opočna netrefil branku. Blízko vedoucí brance byli domácí v 10. minutě, kdy v přesilovce orazítkovali tyč. Ve 14. minutě Mahdal skvěle vychytal šanci domácích. Vzápětí mohlo udeřit na druhé straně. To postupovali hosté tři na jednoho, Vítek však jen zazvonil o břevno opočenské klece. Minutu před sirénou Šejnoha tísněn nedal z brankoviště do odkryté svatyně domácích Baronů. 

V nástupu do druhé třetiny ujeli hned tři domácí a jeli na osamoceného beka, Mahdal jejich šanci vyřešil a vzápětí hronovský gólman kryl další loženku Opočna. Domácí byli Hronovu naprosto vyrovnaným soupeřem a chvílemi byli i lepší.

Vedoucí branky se však dočkali ve 25. minutě hosté, když Petr vrátil do sítě vyraženou střelu Fišera – 0:1. Za dvě minuty však bylo vyrovnáno. Srpek střílel po ledě a Mahdal jeho střelu zaregistroval až v síti – 1:1. V polovině střetnutí hostující Perutek nastřelil znovu tyč a na druhé straně měl plné ruce práce i hronovský Mahdal. Ve 37. minutě ujel v oslabení hostující Perutek, zblízka však střílel jen do gólmana. 

Dvě minuty před druhou přestávkou hrál Hronov přesilovku, Šejnoha našel na brankovišti Fišera, a ten puk zvedl zblízka pod víko – 1:2.

V úvodu třetího dějství byli domácí znovu blízko vyrovnání, Mahdal však blafák přečetl. O minutu později mělo Opočno dvě rychle po sobě jdoucí velké šance, Mahdal byl však na místě. Poté Mašek za vražení hráče na mantinel vyfasoval trest na pět minut a do konce utkání a s Hronovem to nevypadalo vůbec dobře. 

Opočno však dlouhou přesilovku naprosto nezvládlo. Nejprve ujela dvojice Fišer – Petr a posledně jmenovaný přečíslení využil – 1:3. Za dvě minuty nato odjel Fišer, byl podražen a nařízené trestné střílení krásným blafákem proměnil – 1:4. Další vyloučení Štelziga Hronov opět přežil a hned nato zapomenutý Dudadík na útočné modré našlápl a prostřelil gólmana domácích popáté – 1:5.

„My jsme měli víc štěstí než rozumu. Oni chtěli hrát a nám se nějak nechtělo. Opočno vždycky hraje velmi bojovně a nikomu nedá metr zadarmo. A pokud se proti nim nastoupí profesorsky, tak v ten moment mají velkou šanci, že uspějí. A kdyby vyhrálo 5:1 Opočno, nemohli bychom se vůbec ničemu divit,“ říkal rozladěně po zápase hronovský trenér Pavel Biegl. „Doufám, že se to teď hráčům v hlavě přecvakne, jinak bude za chvíli po sezoně,“ vyhlíží už čtvrtfinálové boje s Novým Bydžovem trenér Biegl.

Fakta – branky: 27. Srpek – 25. Petr, 40. Fišer, 51. Petr, 54. Fišer, 59. Dudadík. Rozhodčí: Padevět – Bednář, Runštuk. Vyloučení: 3:7, navíc Žid (O) 10 minut OT, Mašek (H) 5+OK. Využití: 0:1. V oslabení: 0:2. Diváci: 200. Třetiny: 0:0, 1:2, 0:3. HC Wikov Hronov: Mahdal – Podzimek, Daňo, Mlateček, Dostál, Štelzig, Franců – Fišer, Šejnoha, Dudadík – Perutek, Petr, Vítek – Exner, Hylena, Vacek.