HC Wikov Hronov – HC Náchod 4:7

Gólový ráz první třetiny určily přesilové hry. Tu první využili v polovině druhé minuty hosté. Pánek dostal na modré dost času na to, aby svůj projektil namířil mimo postoj domácího brankáře. 

Blízko vyrovnání byl Hronov ve 14. minutě, kdy teč Daňa skončila jen v náruči náchodského Kouby. V následující minutě se však už domácí přece jen dočkali, a bylo to jako v případě Náchoda v početní výhodě. 

Křížná přihrávka napříč náchodský obranným pásmem našla na pravém kruhu Šejnohu, jenž poslal puk přesně nad hlavu u tyče klečícího Kouby – 1:1. V poslední minutě pak ještě stálo při domácích štěstí, to když tečovanou střelu Vernera vyrazil mimo svou branku domácí gólman snad držadlem své hole – snad s pomocí břevna.

Druhou třetinu začal znovu lépe Náchod, který udeřil opět v přesilovce. Macháň si najel z druhé vlny na zpětnou přihrávku a jeho střela propadla Mahdalovi za brankovou čáru – 1:2.

V polovině utkání vznikl před brankou hostí obrovský závar, puk se pohyboval v brankovišti, nikdo z hronovských hráčů však nebyl schopen dopravit kotouč za čáru. Dvougólový náskok zajistil Náchodu Vondřejc, který usměrnil za Mahdalova záda střílenou přihrávku Havrdy – 1:3. 

Ve 35. minutě přišla sporná situace. Náchodští beci zapomněli na své modré čáře na Fišera, ten ze stoje udělal dva rychlé kroky a dělovkou propálil Koubu. Puk zacinkal za náchodským brankářem o konstrukci branky a ihned se odrazil zpět do pole. Hlavní sudí sice hru přerušil, ale jistý si nebyl. Až křepčení hronovských hráčů, fanoušků i přímluva asistenta rozhodly o tom, že gól uznal – 2:3. O několik vteřin později však chyboval domácí bek Vacek, puku se zmocnil Havrda a švihem vymetl Mahdalovo okno – 2:4. Na třetinových 3:4 upravoval už neoddiskutovatelnou dorážkou opět Fišer.

Klid na náchodské hokejky vrátil hned v úvodu třetí třetiny hrající trenér Kodym, který vymetl pavouky nad vyrážečkou domácího gólmana – 3:5. Ještě v téže minutě však Hronov znovu odpověděl. Exner rychlou střelou přes obránce zaskočil Koubu a snížil na 4:5. Definitivní K. O. zasadili hosté svému soupeři v končící 46. minutě. Hostující Janoušek lehce na modré obalamutil domácího beka a předložil puk Havrdovi, jenž trochu se štěstím upravil na 4:6. 

O závěrečný nápor obral domácí tři minuty před koncem hloupým faulem za náchodskou brankou zkušený Vítek, když už byli domácí v plném počtu, zkoušeli power play, při níž uzavřel pár desetin před třetí sirénou na konečných 4:7 Macháň.

„V tradičním derby jsme podali bojovný výkon a po zásluze jsme zvítězili,“ spokojeně po zápase konstatoval hostující hrající trenér Pavel Kodym.

„Klukům se nedá nic vytknout, ale zdálo se mi, že hráli s mírně zataženou ruční brzdou. Úplně se vytratila lehkost z minulých utkání,“ všiml si domácí kormidelník Jiří Petr

Toho zároveň trápila nedisciplinovanost svého týmu, i kostrbatý přechod z obranné fáze do té útočné, který ostře kontrastoval s jednodušším náchodským pojetím. „Náchod vyhrál zaslouženě a musíme jim pogratulovat,“ dodal hronovský trenér.

Fakta – branky: 16. Šejnoha, 34. Fišer, 37. Fišer, 43. Exner – 2. Pánek, 25. Havrda, 33. Vondřejc, 36. Havrda, 43. Kodym, 46. Havrda, 60. Macháň. Rozhodčí: Veselý – Horák, Karous. Vyloučení: 7:3. Využití: 1:2. Diváci: 430. Třetiny: 1:1, 2:3, 1:3. HC Wikov Hronov: Mahdal – Mlateček, Podzimek, Daňo, Dostál, Vacek – Dudadík, Šejnoha, Fišer – Vítek, Mašek, Perutek – Hylena, Havelec, Glos – Exner. HC Náchod: Kouba – Komárek, Macháň, Srba, Pánek, Verner – Vondřejc, Janoušek, Havrda – Ježek, Tatar, Kodym – Leeder, Hlavatý, Škoda.

Fišer: „Proti Náchodu hraju se staženým zadkem“

Dal dva góly Náchodu, přesto jeho Hronov prestižní derby prohrál. „Zápas se nepovedl nikomu z nás, takže určitě nemůžeme být s výkonem spokojeni,“ říkal po porážce 4:7 od Náchoda hronovský ostrostřelec MIROSLAV FIŠER.

Hodně diskusí i emocí vyvolal váš první gól – negól? Jak jste ho viděl ze svého pohledu?
Já jsem ho neviděl, protože mě beci naháněli od středu a tlačili k mantinelu, takže jsem vystřelil golfákem. Při něm hlava trochu klimbne dolů a navíc jsem tam měl ve výhledu i gólmana. Jen jsem slyšel takový tupý zvuk, ale jestli to byl ten plast za tyčkou, nebo tyčka, to fakt nevím. Proto jsem ani nechodil za rozhodčím a netvrdil, že to byl gól.

Vaše druhá trefa ale už byla neoddiskutovatelná… 
To jo. Tam jsem to zavezl do třetiny, Šejna nebo Pepa Dudadík to vrátil na obránce, já mezitím šel před branku na odražený puk, který se ke mě opravdu dostal a pak už nebyl problém, dát to do prázdné branky. 

V čem byl v neděli Náchod lepší?
Pro nás je Náchod hodně nepříjemným soupeřem a doufám, že ho nepotkáme v play off. Hrajeme proti němu s respektem, a já osobně jsem byl už po zápasech s Náchodem na čtyřech operacích, takže proti němu hraju se staženým zadkem. Včera (v neděli – pozn. autora) se mi ale zdálo, že celý tým hraje s až přílišným respektem. Možná je to i tím, že máme menší útočníky, ale na druhou stranu musím říct, že včera hrál Náchod slušně. Každopádně je to u nás proti Náchodu o osobní statečnosti. 

Napadlo mě, jestli jste s ohledem na poslední výsledky své i Náchoda nemohli soupeře trochu podcenit?
O podcenění bych určitě nemluvil, měli jsme asi v hlavách, že jsme proti nim poslední dva zápasy prohráli a věděli jsme, že to znovu bude hodně těžké. Spíš jsme jen čekali, co se bude dít. Zápas se nepovedl nikomu z nás, takže určitě nemůžeme být s výkonem spokojeni. Včera jsme si to prohráli sami.

Jaroměř nečekaně klopýtla na ledě posledního Opočna  

Hokejisté Jaroměře si začínají hrát s ohněm. V neděli se očekávalo, že by neměli mít v Opočně větším problémem získat plný počet bodů, nakonec ale bylo všechno úplně jinak.

Opočno – Jaroměř 3:2 sam. náj.

Hned po půl minutě hry dostali hostující hokejisté možnost početní výhody, naložili s ní však bídně. Podobně se ale (ne)dařilo o chvíli později také domácím, to seděl na lavici hanby jaroměřský Čtvrtečka. Tentýž hráč se krátce po svém návratu na ledovou plochu provinil proti pravidlům znovu, tentokrát to však byl trest na 2+2 minuty. I ten si však odseděl celý.

Na první góly zápasu se tak čekalo až do závěru prvního dějství. Bezbrankovým stavem pohnul v končící 17. minutě domácí Vencl a o půl minuty později navýšil opočenský náskok na 2:0 Steklík. Jaroměř vrátil do hry za dalších třicet vteřin Kačerovský – 2:1.

První desetiminutovka druhé části se nesla ve znamení přesilovek na jedné i druhé straně, střelci však při nich mlčeli. Promluvili až opět při hře v plném počtu.

Na 2:2 srovnával necelé dvě minuty před druhou sirénou Koblížek.

Třetí dvacetiminutovka se opět nesla ve znamení trestů, a to především na hostující straně, Opočno však tři nabídnuté přesilovky nevyužilo, a tak utkání zvolna spělo do prodloužení. To mohla Jaroměř odmítnou v závěru normální hrací doby, vyloučení Hejduka pět minut před koncem ale také nepotrestala.

Na vítěze zápasu však nakonec neukázalo ani prodloužení, a tak se šlo na samostatné nájezdy. V nich měli pevnější nervy domácí hokejisté, kteří tak doma s Jaroměří vyválčili dva cenné body.

Nejbližší možnost nápravy bude mít Jaroměř v neděli, kdy doma přivítá Nový Bydžov.

Fakta - branky: 17. Vencl, 18. Steklík – 18. Kačerovský, 39. Koblížek. Rozhodčí: Padevět – Purtík, Pecha. Vyloučení: 4:8, bez využití. Diváci: 200. Třetiny: 2:1, 0:1, 0:0 – 0:0, 1:0.