Vrchlabští hokejisté jsou na prahu vyřazení z play off druhé ligy. Svěřenci trenéra Petra Hlaváče ani na druhý pokus nedokázali vyzrát na favorizovaného soupeře z Příbrami, když před vlastním publikem Středočechům podlehli 3:4.

Objektivem Václava Mašindy dostal Krkonošský deník příležitost podívat se do Příbrami na úvodní duel osmifinálové série.
Srdnatý boj úvodní bod v sérii nepřinesl. Do vedení jde favorit z Příbrami

V tradičně skvělé atmosféře rozjeli druhé osmifinále lépe domácí, jež v 7. minutě poslal do vedení Bláha. Soupeř však hned za dvacet vteřin vyrovnal a následně museli třikrát jednogólovou ztrátu dohánět vrchlabští hráči.

Dvakrát se jim to zásluhou majitele hattricku Bláhy i povedlo, na přesilovkovou trefu Kafky z 52. minuty už ale odpovědět nedokázali. Příbram tak v sérii vede 2:0 a v sobotu dostane před vlastním publikem první šanci ke stvrzení své účasti ve čtvrtfinále soutěže.

II. liga, osmifinále play off – 2. zápas

HC Stadion Vrchlabí – HC Příbram 3:4 (1:1, 2:2, 0:1)

Čtvrteční duel měl slavnostní úvod, při němž nejprve zazněla státní hymna České republiky, aby následně čestné buly vhodil na led s těžkou nemocí statečně bojující mladý hokejista Adam Jindřišek.

Zatímco v Příbrami o dva dny dříve hráli Vrchlabští pouze jednou v oslabení, ve druhém utkání si hru v početní nevýhodě vyzkoušeli už po necelých dvou minutách. Obstáli s přehledem a v polovině sedmé minuty naopak sami udeřili po parádní kombinaci zakončené Bláhou – 1:0.

Ve čtvrtek večer na vrchlabském zimáku pokračovala série druholigového play off a domácí hokejisté se popasovali s favoritem z Příbrami.Tomáš BláhaZdroj: Anton MartinecVedení bohužel horalům vydrželo pouhých 20 vteřin, když Kolda načasoval vynikající přihrávku na Havlína a ten sám před Červinkou nezaváhal.

Také na startu prostřední části si oba celky zahrály přesilovku a skóre se opět měnilo při té domácí. Nejprve využili soupeřovy hrubky za bránou hosté, za další minutu vyrovnával důrazný Bláha.

Jenže tentokrát stačilo Příbrami na gólovou odpověď pouze 15 (!) vteřin a po další obrovské chybě zvedal ruce nad hlavu Bednařík.

Znovu vyrovnáno bylo třicet sekund před uplynutím poloviny zápasu, kdy se ihned po Kastnerově buly prosadil nádhernou ranou Bláha, čímž zkompletoval hattrick. Dění na ledě záhy vyšperkovala bitka Kynčla s Josefusem, dalšího gólu se ale bezmála tisícová návštěva dočkala až osm minut před koncem duelu.

To i hosté využili přesilovou hru a nahrávku právě Josefuse proměnil ve vítěznou trefu Kafka. Další gól již vrchlabská aréna neviděla ani při závěrečné power-play a před horaly teď stojí náročný úkol – vyhrát třikrát v řadě, z toho dvakrát na ledě soupeře.

Fanoušci obou táborů se již těší na boj v play off o krále východních Čech.
Fanoušci si užívají historický moment a těší se na souboj o východní Čechy

Fakta - branky a nahrávky: 7. Bláha (Moník, Krsek), 26. Bláha (Kynčl, Kozák), 30. Bláha (Kastner) – 7. Havlín (Kolda, P. Kafka), 25. Josefus (Gengel, Havlín), 26. Bednařík, 52. P. Kafka (Josefus, Saňa). Rozhodčí: Veinfurter, Trnka – Hlinka, Figer. Vyloučení: 12:8, navíc Jiroušek (PRI) OK. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 902.

HC Stadion Vrchlabí: Červinka (Kamenický) – D. Sýkora, Abraham, Hladík, Bendík, J. Kynčl, Kaštánek, Boukal – Chrtek, P. Urban, D. Chalupa – T. Bláha, Kastner, J. Tatar – Moník, M. Kozák, Krsek – A. Jirků, Šlaicher, A. Cerman. HC Příbram: Jiroušek (Tichon) – D. Zdeněk, Havelka, Havlín, Jelínek, Rajgl, Saňa, Patzelt – Pětník, Bečvář, P. Svobod – Josefus, Duchan, Mařík – Pinkas, Kolda, P. Kafka – Hasman, Bednařík, Gengel.

Ve čtvrtek večer na vrchlabském zimáku pokračovala série druholigového play off a domácí hokejisté se popasovali s favoritem z Příbrami.Ve vrchlabské aréně panovala tradičně skvělá kulisa. Dočkají se tu fanoušci ještě jednoho utkání?Zdroj: Anton Martinec

Další výsledky: Kobra Praha – Chomutov 2:3p (stav série: 0:2), Benátky nad Jizerou – Tábor 1:2 0:2), Děčín – Letňany 1:4 (0:2), Žďár nad Sázavou – Havířov 0:8 (0:2), Havlíčkův Brod – Opava 6:3 (2:0), Kopřivnice – Vyškov 2:4 (0:2), Nový Jičín – Hodonín 3:2 (1:1).

Příští program osmifinále, 3. zápasy – sobota 15.00: Vyškov – Kopřivnice. 17.00: Příbram – Vrchlabí, Havířov – Žďár nad Sázavou, Hodonín – Nový Jičín, Opava – Havlíčkův Brod. 17.30: Chomutov – Kobra Praha. 18.00: Tábor – Benátky nad Jizerou, Letňany – Děčín.