V ní přivítali domácí hráči v prestižním derby soupeře z Nového Města nad Metují. V nepříliš pohledném utkání si nakonec tři body za vítězství v normální hrací době odvážejí hokejisté hostujícího Spartaku, kteří zvítězili 4:1 a v čele průběžné tabulky krajské ligy si vybudovali pětibodový náskok před Náchodem. Právě s ním se utkali včera.

Hned první páteční novoměstský útok zaváněl gólem, Machaň v domácí brance však své spoluhráče podržel. Domácí odpověděli ve 4. minutě Novotným. Třetí šance zápasu již skončila gólem a v 6. minutě se Město Dittrichem ujalo vedení – 0:1. Svůj náskok hosté zvýšili ve 14. minutě v přesilové hře, a to zásluhou Benešovy střely od modré. V čase 14:27 seděli na trestné lavici Kukal a Svoboda, více než minutovou dvojnásobnou přesilovku hostí Jaroměř přečkala. Ovšem vzápětí dostal další trest domácí brankář Machaň za nedovolené bránění, stav 0:2 se ale do konce první části nezměnil.

Ve zbytečném vylučování domácí pokračovali dál, ve 21. minutě usedl na trestnou lavici Mach, který do zápasu zasáhl od druhé třetiny. Naopak pro závadu na bruslích odstoupil obránce Merkl. Ve 26. minutě trefil tyčku jeho spoluhráč Růta. Jaroměř se herně zvedla, ale všechny střely končily na Bláhovi. Ve 33. minutě skončila naopak střela novoměstského Hejduka na tyčce domácí branky. Závěr třetiny byl ze strany domácích nervózní, a proto přišla dlouhá přestávka vhod.

Jaroměř – N. Město 1:4 (0:2, 0:0, 1:2)

Fakta – branky: 50. Křepinský – 6. a 60. Dittrich, 14. Beneš, 46. Janoušek. Rozhodčí: Machač – Petr, Padevět. Vyloučení: 9:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 240.

HC Jaroměř: Macháň – Koblížek, Merkl – Novák, Synek – Růta, Ma. Kukal – Dudadík, Novotný, Drašnar – Vejman, Křepinský, Jurča – M. Svoboda, Rudolfský, Karel.

TJ Spartak Nové Město nad Metují: Bláha – Beneš, Dostál – Jakl, Šnejdr – Dittrich, Ježek, Praus – Janoušek, Kodym, Pišta – Hejduk (41. Vencl), Chmelík, Zámečník

Hned od úvodu poslední třetiny to byl souboj domácí ofenzivy s brankářem hostí Bláhou. Když už ho Mach ve 45. minutě překonal, střela skončila na tyči. Městu stačil jeden útok a ještě v téže minutě dal Janoušek třetí gól, když se Kodym protáhl kolem mantinelu, přihrál kotouč Pištovi za branku a ten naservíroval mezi kruhy Janouškovi. Vzápětí chytil Machaň vyloženou šanci Dittrichovi. V 50. minutě měla Jaroměř ještě malou naději na zvrat při početní výhodě, šanci chytil za pačesy Křepinský a po devíti vteřinách snížil na 1:3. Trenér domácích stáhl po gólu hru na dvě pětky. Nápor zastavilo další a zcela zbytečné vyloučení, tentokrát usedl na trestnou lavici Vejman. Čas hrál proti domácím a navíc v poslední minutě nahrál Ježek Dittrichovi a ten nedal Machaňovi šanci – 1:4.

Josef Veselý, vedoucí mužstva Jaroměře: „Utkání se vůbec nepovedlo, po dvou gólech v první třetině v naší síti se mužstvo vůbec nedokázalo dostat do tempa a nenašla se ani individualita, která by vyhecovala spoluhráče k lepšímu výkonu. O finálovou čtyřku znamenající postup do play off tak musíme ještě zabojovat v Nové Pace a doma proti Dvoru.“

Pavel Biegl, trenér N. Města n. Met.: „Z dnešního hokeje musely diváky bolet oči. Chvílemi mi to připadlo, jako když si parta kluků postaví boty místo branek na rybníku. Na druhou stranu není umění vyhrát, když se daří. Vezeme tři důležité body a to je to podstatné.“ (jv, pb)