Hradec se díky tomu totiž posunul už na páté místo extraligové tabulky. V posledních devíti kolech základní části bude chtít určitě zaútočit na čtvrtý Liberec, jenž má pouze o dva body více. „Jdeme zápas od zápasu, chceme samozřejmě zvládnout každý. Jestli čtyřka dopadne, tak budeme moc rádi, protože bychom se vyhnuli předkolu,“ uvedl Zachar.

Mountfield proti Zlínu nastoupil po reprezentační pauze, kdy byl téměř týden bez zápasu. Teď ho však čeká hodně náročný program. V devíti dnech odehraje pět zápasů.

Hokejová extraliga: HC Dynamo Pardubice - Mountfield HK.
Třetí hokejový střet rivalů hostí Pardubice

„Pauza byla fajn, nabrali jsme síly, dobře jsme potrénovali, což v letošní sezoně jinak moc nejde. Do každého utkání půjdeme naplno,“ přemítá Zachar, jenž se nedávno vrátil z marodky. Teď na rychlonohého útočník, který je na východě Čech v rámci výměny z Liberce, čeká druhé derby s Pardubicemi. „Vím, že Hradec a Pardubice jsou rivalové, takže očekávám vyhecovaný zápas. Já jsem teď hráč Hradce, proto je to i pro mě derby,“ prozrazuje Zachar.

Pardubice se v posledních měsících herně i výsledkově pořádně zvedly a Hradci už pomalu dýchají na záda.

Hokejová extraliga: HC Dynamo Pardubice - HC Olomouc.
Barulin o svých dojmech z Pardubic i extraligy: Cíl? Voják se má stát generálem

„Mají výborný tým. Hlavně vepředu jsou ohromně silní. Proto očekávám mnohem ofenzivněji laděný duel než se Zlínem. My musíme hrát tu svoji hru, pokud se nám to povede, tak věřím, že si domů odvezeme tři body,“ dodává před dnešním východočeským derby Zachar.