HC Wikov Hronov – Stadion Nový Bydžov 5:1 (0:0, 5:1, 0:0). Silně omlazený Hronov se sedmi novici zahájil zbytečně nervózně. V úvodu obě družstva nevyužila po dvou přesilovkách a tak šance přišly až v závěru třetiny. Ve 14. min. zcela osamocený Matyska střílel vedle a o dvě minuty později Kozák svou loženku ukryl jen do výstroje hostujícího gólmana.

Ve 22. min. střelu domácího Provazníka od modré uklidil do Bydžovské branky po ledě Mašek – 1:0. O tři minuty později, při hře čtyři na čtyři, opět Mašek zblízka zužitkoval nádhernou náhru Marka – 2:0. V téže minutě se před Majerem otevřela dálnice, ten jí projel a pohodlně zavěsil – 3:0. Poté se strhla na ledě rvačka a hlavní arbitr poslal po jednom hráči soupeřů pod sprchy. Vzápětí hrál Hronov přesilovku o dva muže v poli, první vyloučení hosté ještě přežili, ale poté agilní a výborně bruslící Mašek si najel na přihrávku Matysky zpoza branky a zkompletoval svůj hattrick – 4:0. Ve stejné minutě gólman domácích Svoboda vyslal do brejku úplně osamocenou dvojici Ochotníků a Mašek nezištně přihrál Michalu Franců a ten zvýšil již na 5:0. V závěru třetiny hrál Nový Bydžov přesilovku pět na tři a dal čestný gól, když zblízka dorážel Čížek – 5:1.

Poslední třetina byla velice rozháraná, bylo mnoho vyloučených na obou stranách a další dva hráči z obou táborů šli předčasně do kabin. V 53. min. orazítkoval domácí John tyč hostující klece a v závěrečné minutě M. Franců nedal svůj samostatný nájezd.

Radek Měsíček, trenér Hronova: „První třetina byla z naší strany velmi nervózní, i když jsme hosty k ničemu nepustili. Pak se projevila naše větší pohyblivost a hokejová chytrost a utkání jsme v pohodě rozhodli. Výborně zachytal Svoboda.“

Branky: Mašek 3, Majer, Franců – Čížek.

Sestava Hronova: Svoboda – Štelzig, John – Rathouský, Provazník – Komárek, Milfort – Kozák, Matyska, Rojšl – Frýda, Marek, Mašek – Majer, Kubeček, Franců.

BK Nová Paka – HC Náchod 2:1 (1:0, 0:1, 1:0). Do první vážnější gólové šance se v 7. min. dostal hostující M. Koutský, ale proti spolehlivému Dresslerovi neuspěl. Pak to zkoušeli Hubáček i Vondřejc, ale gól padl na druhé straně. Ve 14. min. si náchodský Navrátil s přehledem poradil s nebezpečnou střelou Kolmana, vzápětí už tentýž hráč gól vstřelil – 1:0.

Do druhé třetiny nevstoupili domácí zrovna šťastně, když v úvodní minutě fauloval Jakubec. Po minutě Chudý nastřelil kotouč o hrazení, zmocnil se jej Hrabica, který vyrovnal – 1:1. Ve zbytku prostředního dějství se činili oba gólmani, kteří už za svá záda žádný puk nepustili.

Třetí dějství začali domácí nevyužitou přesilovkou. Ve 43. min. ujel domácí obraně Hubáček, byl zahákován a následovalo trestné střílení. K tomu se rozjel sám Hubáček, jenže jeho střelu gólman vyrazil. Vzápětí si Škoda položil domácího brankáře, ale chyběl mu potřebný klid. O zisku tří bodů pro domácí rozhodl v 58. min. najetý Jakubec. V závěru se hosté snažili vynutit si aspoň prodloužení, ale bylo již málo času.

Aleš Hynek, manažer Náchoda: „Bohužel opět ztráta bodů s potencionálním účastníkem finálové šestky. Náš problém je produktivita. Za dvě utkání jsme měli téměř sedmdesát střel, ze kterých jsme proměnili pouze tři branky. To hovoří za vše.“

Branky: Kolman, Jakubec – Hrabica.

Sestava Náchoda: Navrátil, – Pavlík, Šotola – Chudý, Borůvka – Verner, Komárek, M. Koutský – Hrabica, Hubáček, Hudeček – Škoda, Vondřejc, Leeder. (mš, jk)