HC WIKOV Hronov – Stadion Nový Bydžov 11:2 (3:0, 4:1, 4:1). Hosté přijeli jen s obrannou taktikou a úspěšně odolávali do 13. min., kdy Kozákovu vyraženou střelu vrátil do sítě Šakarov – 1:0. Poté šance Perutka, Finka a Borůvky skvěle vykryl gólman hostí Balažík. Závěr třetiny přinesl odskočení Hronova o dva góly, to když v oslabení Smolík uvolnil Fišera a ten blafákem zvýšil na 2:0. Sedmnáct sekund před sirénou se golfák Fišera odrazil od zadního mantinelu k volnému Rojšlovi a ten neměl problém doklepnout – 3:0.

Ve 22. min. při signalizovaném vyloučení hosté Čížkem snížili na 3:1, ale při následné přesilovce Hronova skončil dlouhý zámek Ochotníků dělovkou Hubáčka v síti Balážika – 4:1. Hosté vystřídali gólmany a odolávali opět do závěru třetiny. Ve 38. min. předvedl parádu Šakarov a po stahovačce zvýšil na 5:1, o devět sekund později Smolík našel Fišera a ten využil skulinu mezi betony gólmana – 6:1. Půl minuty před sirénu Hubáček vyhrál buly a Šakarov z první uklidil puk do sítě – 7:1.

Do třetího dějství se do branky opět vrátil Balažík. V polovině poslední části v přesilovce Šakarov našel Hubáčka a ten z voleje zavěsil – 8:1. O dvě minuty později při další přesilovce Borůvka žabičkou předložil Fišerovi a ten brejk úspěšně zakončil – 9:1. Za necelou minutu nato v oslabení Borůvka prokroužil obranou třetinu hostí a bekhendem po ledě uzavřel na 10:1. Hosté se do třetiny Hronova dostávali na delší čas jen při přesilovkách, jednu z nich v 55. min. zblízka využil Loužecký – 10:2. Poté hostující Čížek za bodnutí špičkou hole obdržel trest 5 + OK a když byl vyloučen domácí Perutek, hrálo se čtyři na čtyři. Prostor na ledě využil dobře hrající Šakarov, který únik po křídle zakončil přesnou přihrávkou na volného Borůvku, jenž zápěstím ukončil přestřelku na 11:2.

Radek Měsíček, trenér Hronova: „Hosté přijeli jen bránit s cílem dostat co nejméně gólů. Proto jsem rád, že přes poměrně dobře zorganizovanou obranu hostí se nám podařilo opět nastřílet dvojciferný počet gólů.“

Sestava Hronova: Wittvar – Borůvka, Hornyš – Fink, Daňo – John – Kozák, Šakarov, Hubáček – Fišer, Smolík, Rojšl – Perutek, Matyska, Franců.

Sp. Nové Město n. M. - BK Nová Paka 4:5 PP (1:0, 3:4, 0:0 – 0:1). Domácí byli v úvodu podstatně aktivnější. V 6. min. při přesilové hře 5 na 3 se Spartakovci ujali vedení brankou Dittricha po přihrávce Potučka a Jakla. Další šance na obou stranách zůstaly v první třetině nevyužity.

V prvních pěti minutách druhé třetiny si domácí hokejisté vybrali slabší momenty, ve kterých inkasovali po chybách obrany tři branky. Díky bojovné hře třetího útoku ale v rozmezí 31. až 35. min. vyrovnali a ujali následně se ujala vedení 4:3. Dvě a půl minuty před závěrem třetiny byl ve vyložené brankové situaci faulován hostující Jiří Šebek, který nařízené trestné střílení proměnil.

Ve třetí třetině trvala oboustranně vyrovnaná hra. Ani jednomu týmu nepřinesla rozhodující branku, i když k ní měli blíže domácí. Nařízené trestné střílení za „záchrannou brzdu“ Petra Plecháče neproměnil domácí Junek. Půl minuty před koncem třetí třetiny byl vyloučen hostující Marek. Díky tomu šli hosté do prodloužení ve třech proti čtyřem. Domácí přes velké šance neuspěli. Vzápětí byl nedovoleně bráněn hostující Slabý novopackým odchovancem v dresu Spartaku Pourem. Přišla tedy stejná početní výhoda na straně hostí. Po obléhání domácí branky přinesla vítězný gól střela od modré Jakuba Štěpána.

Václav Ježek, trenér Nového Města nad Metují: „Na našem výkonu se projevila neúplná sestava a tím vázla souhra jednotlivých formací.“
Sestava N. Města: Bláha – Jakl, Šnejdr – Pour, Krejsek – Burdych, Plíhal – Praus, Škoda, Dittrich – Junek, Potuček, Janoušek – Řehák, Chmelík, Hejduk.

HC Opočno – HC Jaroměř 2:4 (1:0, 0:1, 1:3). Po dvou rychlých vyloučeních Jiráska a Ježíka se měl Ježek v brance co ohánět. V 6. min. lízla Synkova střela tyč Bieglovy branky. Nedorozumění brankáře Ježka s obranou při hře za brankou znamenalo v 8. min. pro Opočno velice laciné vedení 1:0. V 17. min., při hře ve čtyřech, se dostal do střelecké pozice Hamáček, Biegl byl ovšem na svém místě.

Ve 25. min. měl dobře na branku najeto Karel, branku však minul. Těsně po polovině zápasu měl na hokejce vyrovnání Hamáček a naštěstí pro hosty z protiútoku domácí odkrytou branku minuli. O chvíli později, když hráli domácí přesilovku, za zákrok lapačkou sklidil hned po bule potlesk Ježek. O minutu déle již Karel zvedal ruce, gólman domácích byl v tomto souboji vítězem. Ve 36. min. se posunul na přesilovku do prvního útoku Rudolfský a početní výhoda byla sehraná na jedničku. Střelu Hamáčka ze vzduchu dorazil Novotný – 1:1. Ještě v téže minutě ujel obraně Židík, ale Ježek se vyznamenal i tentokrát. A svoje mužstvo podržel i při vyloučení Synka v závěru třetiny.

V počátku třetího dějství nastřeloval kotouč na teč Hamáčkovi Svoboda, Biegl byl pozorný. Ve 45. min. najel Bouz do Hamáčka, za tento zákrok dostal opočenský tvrďák 2+10 minut. Postupně však i na trestnou lavici usedli Jaroměřáci Kotrč a Koblížek a při hře čtyři na tři se domácí Černíkem opět ujali vedení 2:1. Jaroměř měnila skóre rovněž v přesilovce, a to zásluhou nekompromisního švihu Krauseho – 2:2. V tuto chvíli hosté na domácí vyvinuli tlak, na branku létaly puky ze všech stran, ale Biegl čaroval. Přesto v čase 58:36 kapituloval, Krause elegantní kličkou připravil šanci Křepinskému a ten se již mýlit nemohl – 2:3. V čase 59:10 si Jaroměř vzala oddechový čas, domácí power play a za pár vteřin do prázdné branky uzavřel skóre Rudolfský.
Petr Chýlek, trenér Jaroměře: „Zápas potvrdil naše očekávání, Opočno se ukázalo jako velmi nepříjemný soupeř, který dokonale využíval specifika malého domácího hřiště. Trvalo nám téměř dvě třetiny, než jsme našli recept na dobře fungující obranu Opočna. Ve třetí třetině začaly domácím docházet síly, čehož jsme dokázali využít až na konci zápasu. Z pohledu nadšeně bojujících domácích to bylo jistě kruté, ale všechny body směřují do Jaroměře, na čemž má velikou zásluhu snajpr Krausík.“

Sestava Jaroměře: Ježek – Koblížek, Dostál – Kotrč, Ježík – Ma. Kukal, Růta – Hamáček, Novotný, Jirásek – Ma. Svoboda, Křepinský, Synek – Karel, Rudolfský, Dudadík – Krause. (mš, mr, jv)