Parta hokejových nadějí uspěla na dvou prestižních turnajích. Na druhý svátek vánoční se zúčastnila silně obsazeného Kata Cupu v Trutnově. Mladí hokejisté z Jaroměře nejprve sehráli vítěznou bitvu 7:5 s talenty z hokejové akademie Ladislava Lubiny Wing 49. Pak prohráli smolně 2:3 s pražskou Spartou. O osudu týmu rozhodl závěrečný duel ve skupině s Bílými tygry Liberec, Jaroměřáci zvučného soupeře přehráli 10:5 a postoupili do finále! Boj o zlato byl hodně dramatický. Jaroměřská přípravka nakonec získala stříbro po finálové prohře 2:3 s HC Dvůr Králové/Náchod, když rozhodující gól inkasovala pouhých 8 vteřin před koncem.

V úterý 29. prosince pak Vánoční turnaj přípravek v minihokeji uspořádala Jaroměř. Sady medailí byly připraveny jak pro kategorii prvních tříd, tak i pro druháky. Starší tým Jaroměře doplatil na „ospalost“ v úvodu turnaje, když v zahajovacím zápase podlehl 3:5 spojenému celku Dvora Králové a Náchoda. Pak se ale domácí do toho pořádně obuli a poprvé v historii zdolali HC Eaton Pardubice, zvítězili jasně 8:4. V týmu soupeře nastoupil například Ján Lašák junior. Jaroměřský celek pak smetl 10:0 Dívčí hokej.cz, 7:0 Uničov a vybojoval stříbrné medaile!

Mladší tým Jaroměře si v úvodu připsal drtivou výhru 8:0 nad Dvorem/Náchodem. Pak ale už nebodoval, i když sehrál se soupeři vyrovnané partie, a skončil čtvrtý. “Kromě prvního utkání předvedli naši starší borci výborné výkony. Škoda, že máme se Dvorem takovou smůlu, podruhé v krátké době… Musím vyzdvihnout výkon gólmana Kuby Možného, který se po delší pauze vrací do staré dobré formy. Vychytal dvě nuly po sobě,“ připomíná Josef Nymsa, webmaster stránek jaroměřské přípravky http://www.hc-jaromer.wz.cz/index3.html. Pochvalu ale zaslouží všichni hráči. Jaroměřský Patrik Jelínek se stal nejužitečnějším hráčem turnaje, když zastal post brankáře a v závěrečném duelu coby útočník dvakrát skóroval do sítě Uničova! Vyhodnocení nejlepších týmů i individuálních ocenění obstaral předseda HC Jaroměř Josef Veselý. Radim Syrovátko, i další pořadatelé zaslouží uznání za perfektní organizaci a zajištění hodnotných cen. (pz)