První oslabení ještě přežili, stále drželi vedení 1:0, tak nadějné, na druhou stranu (jak se ukázalo) tak šálivé.

Když dostala Frölunda možnost hrát druhou přesilovku, vše se zlomilo. Přišel kolaps, drsný úder velkého soupeře. Kvůli čtyřminutovému výpadku na konci první třetiny, v němž inkasoval třikrát, nevyhrál hokejový Hradec Králové finále Ligy mistrů.

Naopak se už počtvrté v historii radoval švédský supertým, na stadionu Mountfieldu zvítězil 3:1 a prakticky celé utkání dokazoval svou extratřídu.

Lvům nepomohlo ani nečekané vedení, ani laskomina v podání Petra Koukala, který dokončil v početní výhodě akci Oskarse Cibulskise a Filipa Pavlíka.

Ale pozor, stálo to za to! Erupce nadšení byla na vyprodaném zimáku magická.

Jenže slast z vedení si Východočeši užili pouze deset minut. Pak se rozjela švédská mašina, která je prostě zvyklá vítězit. Během čtyř minut nasázeli Indiáni tři branky. Dvě z dorážek, jež však nebyly náhodné, naopak byly vyústěním souvislého tlaku. Třetí rána přilétla zdálky a prošla zase skvělému Marku Mazancovi do sítě.

Tak skončila první třetina a Hradec měl problém. Hráči se snažili, dřeli jak koně, ale kvalita a taktická dokonalost Švédů je pustila jen do pár možností. Naopak hosté často kontrolovali puk, byli nebezpeční.

A došli si pro trofej.

Hradec Králové - Frölunda 1:3

Fakta - branky a asistence: 7. Koukal (F. Pavlík, Cibulskis) – 17. Hjalmarsson (Lundqvist, Lasch), 19. Friberg (Grönlund), 20. Sundström (Ekbom, Fagemo). Rozhodčí: Vikman, Kaukokari (oba Fin.) – Hofer (Něm.), Leermakers (Niz.). Vyloučení: 5:4. Využití: 1:1. Diváci: 6890 (vyprodáno). Třetiny: 1:3, 0:0, 0:0.
Mountfield HK: Mazanec – Gaspar, Nedomlel, Cibulskis, Čáp, Váchal, F. Pavlík, Zámorský, Šalda – Smoleňák, Cingel, Chalupa – Klíma, Lev, R. Pavlík – Jergl, Koukal, Perret – Dragoun, Kubík, Miškář. Trenéři: V. Růžička a T. Martinec.
Frölunda Indians: Mattsson – Lennström, Stollery, Moverare, Ekbom, Grönlund, Gormley, Printz – Mustonen, Lundqvist, Friberg – Peterson, Hjalmarsson, Lasch – Carlsson, Sundström, Fagemo – Rosseli Olsen, Lasu, Rakhshani – Henriksson. Trenér: Rönnberg.