V Novém Městě, kde se hrálo o důležitou šestou příčku zajišťující play off přehráli domácí Spartakovci rivala z Náchoda. V Hronově pak byl k vidění souboj vedoucího celku s druhým, který zvládli lépe díky vynikající třetí dvacetiminutovce domácí Ochotníci.

HC Wikov Hronov – HC Jaroměř 6:5 (0:2, 1:2, 5:1). Hronov nastoupil bez z Náchoda zraněného nejlepšího střelce Fišera, ale s navrátilcem Martinem Franců.

Po vyrovnaných úvodních minutách ve 3. min. chyboval obránce Mlateček a hostující Hamáček přečíslení dva na jednoho využil – 0:1. Poté oba gólmani vykryli několik slibných šancí, ale v 15. min. opět Mlateček nastřelil atakujícího Křepinského a ten svůj brejk úspěšně zakončil – 0:2. Trenér Měsíček poté nešťastného hronovského beka raději ze zápasu stáhl. V následující minutě při vyloučení Jaroměřských Smolík nedokázal přehodit beton bezmocného Ježka.

V nástupu do druhé třetiny, kdy byl již podruhé vyloučen hostující Karel, hráli domácí dlouhý zámek, spršce střel však Ježek odolal. Při další přesilovce Hronova John za faul kolenem vyfasoval přísně 5 + do konce utkání a když byl vzápětí usazen na trestnou lavici i Hubáček, naskytla se Jaroměři dlouhá přesilovka pět na tři. Těžkou kanonádu Jaroměře výborný Svoboda zlikvidoval. Poté Jaroměř měla příliš hráčů na ledě, ale vyloučení úspěšně přestála. Naopak ihned po naskočení na led z trestné lavice Dudadík dostal dlouhý pas, předložil najíždějícímu Synkovi, který nádherně zavěsil – 0:3. V čase 32:06 to s Hronovem vypadalo na ručník. Novotný objel branku a nachytal Svobodu u tyčky nepřipraveného – 0:4. Až v závěru třetiny bojující Ochotníci snížili, když Hubáček vydoloval u hrazení puk a předložil Šakarovovi, který našel skulinu mezi betony Ježka – 1:4. Jaroměř byla výrazně lepší, Hronov sice bojoval, ale vůbec se mu nedařilo.

Poslední třetina byla pro Ochotníky jako sen. V čase 40:29 Hubáček vyhrál buly a Borůvka pumelicí od modré snížil na 2:4. O dvě minuty později se protáhl Šakarov podle mantinelu jako lasička, předložil Ropickému a ten trefil – 3:4. Šokovaní hosté si vzali oddechový čas, ale tlak Hronova nezastavili. Ve 44. min. měl Ropický obrovskou šanci, ale hosté v tísni posunuli klec, rozhodčí Pahulák netrestal. Vzápětí mladý Měsíček naskakující z hráčské lavice sekl čárového přes nohy, ten se zranil a ze hry odstoupil. Hlavní arbitr Pahulák musel sundat červené pásky a utkání dořídili rozhodčí ve dvou. Měsíček dostal pět minut a trest ve hře. Po chvíli Růta faulem dlouhou přesilovku Jaroměře přerušil, ale když na druhé straně fauloval Rojšl, hráli hosté také téměř dvouminutovou přesilovku pět na tři. Hronov s vypětí všech sil bránil, Svoboda vytáhl z brankářské torny neuvěřitelné zákroky. Pouhou jednu sekundu před návratem vyloučených Hronováků však Vejman zblízka skóroval a poměr 3:5 moc nadějí domácím nedával. V 53. min. zazdil loženku jaroměřský Křepinský. Zbývalo sedm minut a začaly se dít věci. Hosté nesmyslně faulovali, nejdříve potřetí v tomto zápase Karel, který zranil Rojšla a šel za trest 5 min. + do konce pod sprchy a o půl minuty později i Novotný. Dělovka snajpra Borůvky zasvištěla jen vedle okna Ježka, ale šest sekund před návratem vyloučeného hráče stejný střelec od modré prostřelil vše – 4:5. Další faul Jaroměřských na pět minut přinesl další dvojnásobnou přesilovku, kterou hned využil Hornyš a srovnal na 5:5. Hronov poté hrál prakticky do konce utkání přesilu o jednoho hráče v poli. V čase 57:32 Ropický poměrně z dálky přes obránce propálil Ježka a poslal Hronov do vedení 6:5. Hostům tekly nervy, ty neudržel Hamáček a byl také vyloučen. Zbývala jen minuta a zdálo se, že tři bránící jaroměřští hráči nemají na zvrat, ale přišla velehrubka hronovského beka, Vejman se řítil na Svobodu a byl faulován. Trestné střílení však hronovský gólman skvěle vystihl a nedýchající hronovští fandové si zhluboka oddechli a připravili hráčům velké ovace.

Radek Měsíček, trenér Hronova: „Takový obrat z 0:4 na 6:5 se povede jen párkrát za kariéru. Moji svěřenci bojovali, ale nedařilo se. První pětka v poslední třetině zařídila neuvěřitelný zvrat, skvěle nás v těžkých chvílích podržel brankář Svoboda. Doufám, že jsme si naše fandy usmířili.“

Josef Veselý, vedoucí mužstva Jaroměře: „Začali jsme dobře a zodpovědně, zlomový bod nastal zřejmě za stavu 0:4, kdy Hronov dal gól v oslabení. Poslední třetinu již režírovala dvojice Pahulák a Karlík, na které podáváme stížnost za řízení zápasu. Doufám, že nám někdo vysvětlí, co následuje po inzultaci rozhodčího.“

Sestavy – Hronov: Svoboda – Borůvka, Hornyš – Fink, Měsíček – Mlateček, John – Hubáček, Šakarov, Ropický – Ma. Franců, Rojšl, Smolík – Perutek, Kozák, Mi. Franců. Jaroměř: Ježek – Dostál, Ježík – Kotrč, Růta – Koblížek, Merkl – Vejman, Novotný, Hamáček – Synek, Křepinský, Pekárek – Jirásek, Karel, Dudadík – Čapek, Kocián.

TJ Spartak Nové Město nad Metují – HC Náchod 4:3 (0:0, 1:1, 3:2). Hosté chtěli dokázat, že vítězství na lídrem z Hronova nebylo náhodné a potřebovali zvítězit v normální hrací době, aby se přiblížili k postupové šestce.

Zápas začal s jednohodinovým zpožděním, které způsobily potíže s ledovou plochou. Krátce po začátku utkání jako první zahrozil hostující Hudeček, který vyzkoušel Bláhovu pozornost. O chvíli později dostali hosté možnost početní výhody, Dittrichův prohřešek ale nepotrestali. Stejně se vedlo domácím po faulu Šotoly. V půli 12. min. zahrozil nejprve domácí Chmelík a po chvíli na druhé straně Škoda. V 15. min. ve vyložené šanci byl zahákován Burdychem rozjetý Hudeček a rozhodčí Stolín nekompromisně zkřížil ruce nad hlavou, což značilo trestné střílení. V něm faulovaný hráč neuspěl. Krátce před koncem úvodního dějství hosté ubránili vyloučení Pišty.

Do druhého dějství vstoupili aktivněji Náchodští, kteří si už po 31 vteřinách vynutili faul Jakla. Na konci 4. min. se hosté přiblížili svému vysněnému cíli, když se zásluhou Pišty radovali z vedoucí branky – 0:1. Dobrou šanci na vyrovnání nabídl Spartakovcům svým vyloučením ve 28. min. Šotola, v oslabení ale hosty podržel Navrátil. Náchodští hokejisté pak přečkali dvě početní výhody Spartaku, ten krátce po skončení druhého trestu přece jen srovnal skóre, když se ve 36. min. prosadil Řehák – 1:1. V poslední minutě druhého dějství fauloval domácí Chmelík, po vhazování v útočném pásmu vypustil ze své hole dělovku náchodský Šotola, gólman hostí Bláha kotouč holí vyrazil nad sebe, ten pomalu padal za jeho záda, jeho cestě za brankovou čáru však zabránil jeden z domácích hráčů.

Časomíra ukrojila ze třetí třetiny jen 17 sekund, když Vondřejc nezištně našel Vernera a hosté vedli 2:1. Z něj se ale Náchodští příliš dlouho neradovali, domácím se totiž po necelé minutě a půl podařilo vyrovnat Ježkovou precizně umístěnou střelou po ledě – 2:2. V 54. min. krvavě zranil domácí Jakl Hudečka v obličeji a obdržel trest na 2 + 2 minuty. První trest si postižený odseděl celý, když běžela 57. min. napřáhl Jurča po nahrávce Škody a Náchod šel znovu do vedení – 2:3. V této chvíli obdržel domácí Praus nejprve 10 min. OT a po chvíli i OK. Zdálo se, že hosté vedení již udrží, jenže ještě v téže minutě přišlo vyloučení Vernera. V čase 58:12 vyrovnal Chmelík na 3:3. Utkání pomalu spělo do prodloužení, ale osud si z hosty zle zašpásoval. Minutu po vyrovnávací brance vstřelil domácí Janoušek vítězný gól na 4:3. Na tuto branku již hosté ve zbývajícím čase ani při hře bez brankáře nedokázali odpovědět.

Václav Ježek, trenér N. Města n. Met.: „Po dvou vyrovnaných třetinách se stalo utkání velice atraktivní. Hosté dvakrát vedli, my jsme však skóre vždy vyrovnali a v čase 59:13 rozhodli utkání ve svůj prospěch. Děkujeme divákům za jejich podporu a věříme, že jim to vydrží.“

Aleš Hynek, manažer mužstva Náchoda: „Dvě minuty před koncem zápasu vést 3:2 a pak prohrát, to je obrázek celé naší nepovedené sezony. Jinak to bylo vyrovnané utkání, z naší strany i dost nervózní. Na hodinové zpoždění začátku se vůbec nechceme vymlouvat, bylo to pro oba týmy stejné a konečný výsledek to určitě neovlivnilo.“

Sestavy – N. Město n. Met.: Bláha – Hejduk, Jakl – Šnejdr, Burdych – Praus, Ježek, Dittrich – Potuček, Janoušek, Řehák – Škoda, Chmelík, Reichmann. Náchod: Navrátil – Chudý, Novák – Pavlík, Šotola – Kosík – Verner, Vondřejc, Hudeček – Drašnar, Komárek, Pišta – Škoda, Presse, Jurča. (mš, jv, jk, mr)