HC Náchod – Stadion Nový Bydžov 11:1 (3:0, 4:1, 4:0). Na úvodní gól zápasu se čekalo do 10. min., kdy Javůrek vystřelil a Macháň tečí usměrnil kotouč do sítě – 1:0. Vzápětí zvyšoval Hrabica na 2:0. Ve 14. min. přišel faul hostí a chvíli poté i další. Po 8 sek. upravoval Hrabica už na 3:0.

Ve druhé třetině se prakticky hrálo na jednu branku. Ve 24. min. se po samostatné akci trefil Hudeček – 4:0. Domácí inkasovali v polovině utkání z hokejky Pošíka – 4:1. Po chvíli zvyšoval Verner na 5:1 a ve 35. min. překonal vystřídavšího bydžovského brankáře Verner – 6:1. Ještě před koncem druhé části upravil na 7:1 Hudeček.

Ve třetí třetině v pohodě hrající domácí ještě skóre navýšili. V 51. min. Šotola dělovkou zvýšil na 8:1. Pak hosté nevyužili dvojnásobnou přesilovku a v 58. min. Chudý trefil poloodkrytou branku a vsítil devátý gól Náchoda. V další minutě Hrabica nahrál Borůvkovi a ten už věděl, jak na Vtípila – 10:1. Deset sekund před závěrem upravil na konečných 11:1 Komárek.

Aleš Hynek, manažer mužstva Náchoda: „Utkání jsme odehráli v tréninkovém tempu. Soupeř vyslal na naši branku za celý zápas sedm střel. To hovoří za vše a více komentářů asi není potřeba. My se teď hlavně musíme připravit na velmi důležité nedělní utkání ve Dvoře Králové, které hodně napoví o postupu do finálové šestky.“

TJ Spartak N. Město n. Met. – HC Jaroměř 7:5 (1:3, 2:1, 4:1). Při přesilovce ve 4. min. domácí udrželi pásmo při snaze Jaroměřských vyhodit kotouč, Ježek přihrál před branku Pištovi, ten si všiml, že si Svoboda hlídá především přihrávku přes brankoviště, a poslal puk k bližší tyči – 1:0. Hosté však odpověděli velice brzy z hokejky Hamáčka – 1:1. V 16. min. naservíroval na brankoviště kotouč Hamáček Novotnému a Jaroměř vedla – 1:2. Ke konci třetiny byl vyloučen hostující Novotný, ve čtyřech Jaroměř přešla do brejku a Hamáček vykouzlil další gólovou nahrávku, tentokrát na Koblížka – 1:3.

Aktivní hrou si Jaroměř udržovala dvougólový náskok až do 36. min. V ní Ježek, který v tu chvíli zaskakoval na postu obránce, našel dlouhou přihrávkou podél hrazení našlápnutého Prause, který rychlým švihem na bližší tyč snížil na 2:3. V poslední minutě druhé části se skóre měnilo hned dvakrát. Nejprve v přesilovce 4 na 3 dorazil domácí Ježek Dostálovu střelu od modré a 8 sekund před sirénou využil zmatků za brankou Nového Města Hamáček a Novotný opět strhl vedení na stranu Jaroměře – 3:4.

Jenom obětavostí uhájili hosté přesilovky v úvodu třetí třetiny. Ovšem proti dvojnásobné to už nedokázali a v čase 44:44 vyrovnal Praus na 4:4. V čase 51:21 se i Jaroměř dostala do dvojnásobné přesilovky, trenér Vondřejc si vyžádal oddechový čas, ale skóre se neměnilo. V přesilovce z 56. min. domácí Dostál uvolnil Prause, proti kterému vyjel Svoboda, aby mu zmenšil střelecký úhel. Praus se neukvapil a místo střely přihrál zpět na volného Ježka. Pro něj už prázdná branka nebyla problémem – 5:4. Po chvilce navíc zvýšili Spartakovci na 6:4 a tím rozhodli. Jaroměřský Drašnar sice ještě snížil, domácí však rychle odpověděli v 59. min. gólem na 7:5.

Pavel Biegl, trenér N. Města: „Nerad používám patetická slova, ale dnes ta naše hrstka statečných odehrála neskutečné utkání. Smekám před klukama klobouk. Odehrát tak kvalitní zápas proti prvnímu mužstvu tabulky v takovém složení a vyhrát po takovém průběhu je až k neuvěření. Mančaft ukázal ohromnou vnitřní sílu.“

Josef Veselý, vedoucí mužstva Jaroměře: „Po vedoucí brance domácích jsme měli utkání do 36. minuty ve své režii, na dva vyrovnávací góly jsme odpověděli gólem na 3:4. Vlastní hloupostí a hlavně nedisciplinovaností jsme se připravili o body. Vymlouvat se na nepřesný výkon rozhodčího Pahuláka, to je pouze alibismus.“

HC Wikov Hronov – Sp. Třebechovice p. O. 5:4 SN (1:2, 2:2, 1:0). Hronov začal zakřiknutě a Mahdal v jeho brance se měl co ohánět. Pak však Hronov špatně vystřídal a osamocený Bohdanecký otevřel skóre utkání – 0:1. Ve 12. min. při vlastní přesilovce namazali beci Hlouškovi a ten trestal – 0:2. V závěru třetiny Ropický proháčkoval z rohu, nastřelil betony gólmana a vyražený puk vrátil do sítě Milfort – 1:2.

V nástupu do druhé třetiny sehrál Hronov zoufale přesilovku. Pak dva osamocení útočníci hostí sami před gólmanem selhali a z protiútoku Matyska nekompromisně zavěsil – 2:2. O chvíli později Hronov nevyužil minutovou přesilovku pět na tři, ale v končící přesile o jednoho muže doklepl střelu Mlatečka Perutek – 3:2. Další přesilovku hráli hosté, Mlateček namazal Christovi a ten srovnal. Vedení na stranu hostů pak strhl v přesilovce Rejzek – 3:4.

Od 43. min. sílil tlak Hronova, hosté si často pomáhali fauly a byli vylučováni. Hronov hrál až do konce neustále přesilovku, tu zužitkoval až v samotném závěru Ropický.

V prodloužení byli lepší hosté, ale Mahdal v brance čaroval. Hned první samostatný nájezd proměnil Ropický a když všichni další aktéři neuspěli, mohli se Ochotníci radovat z dvoubodové výhry.

Radek Měsíček, trenér Hronova: „V první třetině nás hosté výrazně přehrávali, nad vodou nás držel vynikající Mahdal. Pak jsme zlepšenou hrou otočili výsledek, ale po neskutečných námazech lacino vedení ztratili. Po zamíchání sestavou v poslední třetině došlo ke zlepšení a nakonec i šťastná výhra. Vím, že jsme měli využít tolika přesilovek, ale nemám šanci nic nacvičit, kluci se scházejí většinou jen na zápasy.“ (jk, pb, mš)