Hokejisté z Nového Města si odvezli všechny body

Náchodsko /DOPLNĚNO/ - Hokejová krajská liga měla o víkendu na programu další mistrovské kolo. Do něj se zapojila trojice týmů z regionu, hokejisté Hronova měli volno. HC Náchod – Spartak Nové Město nad Metují 2:4, BK JTC Nová Paka – HC Jaroměř 1:5. Doplněny i další výsledky a výsledkové tabulky

24.11.2008

Novopačti hokejisté.Foto: Jitka Albrechtová

HC Náchod – Spartak Nové Město nad Metují 2:4 (2:1, 0:1, 0:2).

V prestižním derby byli od úvodních minut aktivnější hostující hokejisté, domácí obrana v čele s náhradním brankářem Ježkem však odolávala. Byli to naopak domácí, kteří šli v 9. min. do vedení, když se po Musilově přihrávce prosadil Komárek – 1:0. Ve 12. min.

Hosté sice dali gól, Janouškův průnik důrazně zakončil Řeháček. Všichni sudí byli v té chvíli daleko od domácí svatyně, takže těžko mohli postřehnout puk za brankovou čarou. Ve 14. min. byl po tvrdém střetu s Vondřejcem na chvíli otřesen Hrabica. V 16. min. Novoměstští hráli více než minutu v oslabení 5 na 3, ale Náchod se do vážnější šance nedostal. Za celkovou aktivitu v první třetině byli hosté odměněni v 19. min.

Přečíslení dvou na jednoho zakončil tvrdou střelou nad vyrážečku Řeháček 1:1. O to, že se odcházelo veseleji do kabin domácím, se postaral v poslední minutě úvodní části Pinkava, který zužitkoval Špetlovu přihrávku – 2:1.

Druhá část nabídla podobnou podívanou jako dějství první. Na branku se ale tentokrát čekalo o poznání déle. Ve 28. min. fauloval domácí Kaválek, kterého o chvíli později doplnil na trestné lavici Šotola. Hosté si s dvojnásobnou přesilovku rady věděli a Hrabica snadnou dorážkou z brankoviště vyrovnal na 2:2.

Vyloučeními rozkouskovaná prostřední část více branek nepřinesla, v závěru třetiny si ale ještě za zbytečné řeči vykoledoval 10minutový trest domácí Musil.

V úvodu posledního dějství hostující Spartakovci pohrdli přesilovkou pět na tři, pak přišly chvíle Náchoda. Nejprve Bláha zastavil puk maskou a o chvíli později si vylámalu zuby na pozorném Bláhovi Branda. V 50. min. mohl strhnout vedení na stranu hostů Ježek, jenže svůj samostatný únik nevyužil. Chyběly zhruba čtyři minuty do konce třetí části, kdy hosté udeřili. Po dalším přečíslení domácí obrany trefil Dittrich z hranice kruhů přesně – 2:3. V 19. min. se domácí po oddechovém čase odhodlali ke hře bez brankáře, ale po prohraném buly a promáchnutí jednoho z beků pečetil Fišer do odkryté branky na 2:4 pro hosty.

Aleš Hynek, manažer Náchoda: „V rychlém a vyrovnaném utkání si body odváží šťastnější soupeř. Zbytečné útočné fauly nás stály mnoho sil. Ty nám pak chyběly v závěru utkání a především v power play.“

Pavel Biegl, trenér Nového Města nad Metují: „Bylo to utkání dvou rozdílných polovin a v té první se hrál docela pohledný hokej z obou stran. V závěru jsme byli šťastnějším týmem, ale výhru považuji za zaslouženou.“

Branky: Komárek, Pinkava – Hrabica, Řeháček, Dittrich, Fišer.

Sestavy – Náchod: Ježek – Šotola, Odl, Chudý, Matalík, Pavlík, Michel, Fečo – Komárek, Koutský, Branda – Vondřejc, Škoda, Musil – Špetla, Kaválek, Pinkava – Žák. Nové Město nad Metují: Bláha – Jakl, Kostka, Lochman, Burdych, Vantura, Dostál – Smolík (28. Ježek), Fišer, Ježek (28. Praus) – Dittrich, Kodym, Hrabica – Řeháček, Janoušek, Chmelík.

BK JTC Nová Paka – HC Jaroměř 1:5 (0:2, 0:3, 1:0).

Další vítězný korálek si navlékli v neděli hokejisté Jaroměře, kteří přesvědčivě vyhráli na ledě Nové Paky.

Hosté byli od úvodní minuty jasně lepším týmem a jen vlastní střelecká nemohoucnost je připravila o vylepšení skóre.

„Musím říci, že jsem byl domácími trochu zklamán. Výkon, který proti nám předvedli, je opravdu řadí k týmům Opočna a Bydžova na chvost tabulky,“ řekl jaroměřský trenér Vlastislav Vondřejc. Ten přesto před utkáním své svěřence nabádal k poctivému plnění defenzivních úkolů, neboť Novopačtí v minulém utkání nepříjemně potrápili lídra z Nového Města.

Tentokrát ale neměli nárok, první dvě třetiny se hrály jasně podle jaroměřských not. „Kdyby to bylo po dvou třetinách 0:10, nikdo na stadionu by se nemohl divit,“ je si jistý jaroměřský trenér. Jeho svěřenci v poslední třetině už hodně zvolnili, což se jim nemuselo vyplatit. „Ve třetí třetině jsme nepochopitelně přestali hrát a kdyby domácí dali dva, tři góly, mohlo z toho být ještě drama,“ pokáral své ovečky trenér Vondřejc.

Jaroměřský trenér byl naopak potěšen perfektně sehranými přesilovkami, na které se v pátečním tréninku zaměřili. Do hry se tradičně v jaroměřském dresu zapojila také juniorská „letka“, polovinu zápasu pak odchytala i brankářská dvojka Vtípil.

Branky Jaroměře: Chýlek, 2, Dudadík, Ježík, Vejman.

Sestava Jaroměře: Macháň (30. Vtípil) – Merkl, Koblížek, Ježík, Novák, Růta, Chýlek – Rybín, Novotný, Hamáček – Verner, Mach, Jurčo – Vejman, Rudolfský, Dudadík – Svoboda, Krause, Křepinský.

Další zápasy:

Krajská liga – HK

Stadion Nový Bydžov - HC Dvůr Králové 2:9 (0:3, 0:1, 2:5).

Branky: Věchet, Prajsler – Janiga 2, Zmítko 2, Jirousek 2, Kollman, Dušička, Hamerský. Rozhodčí: Brandejs – Lučan, Pošvář. Vyloučení: 7:15. Využití: 1:2. Oslabení: 0:2. Diváci: 350.

HC Opočno - SK Třebechovice pod Orebem 3:2 po sam. náj. (1:1, 1:1, 0:0 – 0:0, 1:0).

Branky: Felcman, Šitina, rozh. sam. náj. Černík – M. Hloušek 2. Rozhodčí: Veinfurter - Pavlíček, Haas. Vyloučení: 9:9, navíc Kudr (Třebechovice) do konce utkání. Využití 1:1. Diváci: 320.

HC Náchod – TJ Spartak Nové Město nad Metují 2:4 (2:1, 0:1, 0:2).

Branky: Komárek, Pinkava – Hrabica, Řeháček, Dittrich, Fišer. Rozhodčí: Stolín – Maštalíř, Šmika. Vyloučení: 9:7, navíc Musil (NA) 10 minut OT. Využití: 0:1. Diváci: 350.

Branky: Rychlovský – Chýlek 2, Dudadík, Ježík, Vejman. Rozhodčí: Derner – Kubišta, Jaroš. Vyloučení: 9:8, navíc L. Musil (Nová Paka) 10 minut OT. Využití: 0:3. Diváci: 150.

Další program – neděle 30. listopadu: Třebechovice p. O. – Nové Město n. M., Náchod – Jaroměř, Nová Paka – Dvůr Králové n. L., Nový Bydžov – Hronov.

Krajský přebor – PK

Spartak Polička – HC Skuteč 4:6 (0:1, 3:5, 1:0).

Branky: Kubát, Švejda, Boháček, V. Vápeník – Žák 2, Hladík 2, Vajmar, Turčáni. Rozhodčí: Veselý. Vyloučení: 4:12. Využití: 2:0. Diváci: 390.
TJ Svitavy – Sokol Semechnice 0:6 (0:2, 0:2, 0:2). Branky: Kopecký 2, Schejbal, Ryšavý, Frýda, Gábor. Rozhodčí: Kalus – Motýl, Přikryl. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Oslabení: 0:1. Diváci: 70.

Orli Lanškroun – HC Česká Třebová 7:6 (2:1, 2:2, 3:3).

Branky: Pilavka 2, Doha 2, Langr, Kotoulek, Kolkop – Pešina 2, Voříšek, B. Řehák, Teplý, Bačík. Rozhodčí: Najman – Nevole, Havelka. Vyloučení: 6:8. Využití: 3:1. Oslabení: 1:0. Diváci: 310.

HC Choceň – TJ Čestice 6:8 (2:3, 3:2, 1:3).

Branky: Adámek 2, Schejbal, Šedivý, Příhoda, Dostál – Hvězda 3, Marha 2, Jiruška, Javůrek, Jančárek. Rozhodčí: Mergl – Kratochvíl, Louda. Vyloučení: 13:12. Využití: 3:3. Diváci: 50.

Dohrávka: HC Česká Třebová – TJ Svitavy 9:2 (1:1, 2:0, 6:1).

Příští program – neděle 30. listopadu: Lanškroun – Polička, Česká Třebová – Choceň B, Svitavy – Skuteč, Čestice – Semechnice (sobota 17.00)

24.11.2008 VSTUP DO DISKUSE
Neštěstí na Pražské. Pod koly kamionu zemřela žena
14

Nikdo by nepodpořil menšinovou vládu ANO, pokud by v ní byl i nebyl Andrej Babiš.
51

Superdebata Deníku: nikdo nechce vládu ANO. Ať už bez Babiše, nebo s ním

Provoz na pěší zóně Kamenice se bude regulovat sloupkem

Náchod - Náchodskou Kamenici, která je označená jako pěší zóna, plní stále více automobilů. Vedení města proto rozhodlo o opětovném nainstalování výsuvného sloupku v místě výjezdu z ulice Kamenice do okružní křižovatky u Itálie.

Dálnice zadarmo? Ministerstvo může rozhodnout v příštím roce

Královéhradecko - Kraj a město se snaží prosadit bezplatné využívání některých úseků dálnic v regionu.

Náchod - Když se čtyřiačtyřicetiletý muž z Náchoda svým Oplem Corsa vracel o půl jedné v noci domů, zastavila ho jen kousek před cílem policejní hlídka pořádkové policie.

Obrat v zápase režíroval Klesl

Náchod - Prvoligoví házenkáři Náchoda zvládli další klíčový podzimní zápas, když na domácí palubovce přehráli Zlín.