Spartak Nové Město nad Metují – SK Třebechovice 3:4 SN (0:1, 0:2, 3:0 – 0:0, 0:1) – stav série 2:3. Do utkání, které se začínalo od 21. minuty za stavu 0:1, vstoupili překvapivě aktivněji hosté, kteří už po dvou minutách orazítkovali spojnici Bláhovy branky. Za další minutu pak za Bláhou zvonila tyč. Ve 26. min. odešel na trestnou lavici domácí obránce Beneš a o jeho předčasný návrat se postaral Mareček – 0:2. Ještě hůře to s domácími hokejisty vypadalo ve 37. minutě, kdy Hofman vypíchl novoměstskému obránci puk a své sólo zakončil brankou na 0:3.

Velká stíhající jízda Spartakovců začala hned na začátku třetí části. Ve 43. minutě byl vyloučen třebechovický Lochman a v přesilové hře zužitkoval Ježkovu přihrávku Šnejdr. Novou zápletku dostal zápas o deset minut později, kdy Praus snížil na 2:3. V čase 58:40 dostal hostující hráč za zdržování hry dvě minuty, vzápětí si hosté vzali oddechový čas. Po půl minutě sáhli k oddechovému času i domácí a v čase 58:53 vyrovnal Dostál na 3:3.

V následném prodloužení branka nepadla, a tak musely rozhodnout samostatné nájezdy. Hned první penaltu hostující Polák proměnil, Ježek na druhé straně neuspěl. Také druhý třebechovický exekutor Suchý proměnil a protože domácí Praus nedal, bylo rozhodnuto.

Pavel Biegl, trenér N. Města: „Chtěl bych nejprve pogratulovat soupeři k vítězství. Je třeba uznat, že herní kvalita Třebechovic byla v letošní soutěži nejvyšší a titul je ve správných rukou. Našim klukům bych chtěl poděkovat nejen za výkon v tomto utkání, kde jsme dotáhli manko v základní hrací době, ale především za celou sezonu, která byla náročná z celé řady aspektů. Jsem hrdý na to, že jsme svými výkony v průběhu soutěže dokázali těm, co nás odepisovali, že s námi měli počítat…“

Sestava N. Města: Bláha – Dostál, Beneš – Jakl, Plíhal – Šnejdr – Dittrich, Ježek, Praus – Janoušek, Kodym, Vlček – Hejduk, Petr, Potůček. (pb, mr)