HOKEJ: Okresní derby pro domácí Jaroměř

Náchodsko – Hokejová krajská liga měla ve středečním podvečeru na programu další mistrovské kolo.Hokejisté Hronova vyprovodili Novou Paku devítkou, divokou přestřelku v Opočně zvládlo lépe Nové Město.

25.11.2010

Protlařit puk do sítě mezi betony novopackého brankáře se snaží hronovský Hubáček. Ten dal nakonec v utkání, které přineslo třináct branek, dva góly. Foto: Jiří Mach

HC Jaroměř – HC Náchod 4:3 (2:1, 1:1, 1:1). Do první šance zápasu se dostal hostující Hrabica, a to ve 2. minutě. Po této jeho akci byl vyloučen domácí Ježík. Přesilovku Jaroměř přečkala, ale poté špatně domácí střídali, čehož využil Komárek – 0:1. V čase 7:03 začali hosté hrát již třetí přesilovku po sobě, netrvala však dlouho, neboť proti pravidlům se provinili i Náchodští. V 9. minutě se předvedl akcí z křídla Světlík, hostující Navrátil ale jeho střelu chytil. Desátá minuta patřila domácím, nejprve v přesilovce Novotný vyrovnal a za 12 vteřin Krause přidal druhý gól. V čase 15:54 dostal hostující Šotola 2+10+DU a trest ve hře. Jaroměři se naskytla 1:37 minuty přesilovka pět na tři. Ta zůstala nevyužita. A nevyvedla se ani klasická přesilovka v trvání dlouhých sedm minut.

Odměnou za bojovnost pro Náchod byl vyrovnávací gól ve 25. min. z hokejky Vondřejce – 2:2. O tři minuty později domácí Pekárek krásně nabil zpoza branky Křepinskému, tomu ale k úspěchu chyběly centimetry. Dobrou pozici ke třetímu gólu domácích měl v polovině utkání Ma. Svoboda. O minutu déle v přesilovce střela Koblížka Navrátila jen bezmocně trefila. Přesilovka se nevyvedla ani hostům, na brankovišti jedenkrát zastoupil Ježka Synek. V poslední minutě třetiny vystřelil švihem Novotný a Vejman jeho střelu uklidil mezi betony Navrátila – 3:2.

Radost trvala domácím jen přes přestávku, neboť po 21 vteřinách třetí třetiny po krásné kombinaci, na jejímž konci byl Vondřejc, bylo opět vyrovnáno – 3:3. Ve 46. min. tvrdě z křídla střílel hostující Drašnar, jaroměřský gólman Ježek se ale překvapit nenechal. A jaroměřský gólman přivedl v 52. minutě hosty svými zákroky na brankovišti téměř k zoufalství. V čase 52:31 inkasoval domácí Ježík za naražení 2 + 10 minut. Po přečkané přesilovce zachytil rozehrávku Náchoda Hamáček a nekompromisně nad ledem trestal – 4:3. Byla to teprve čtvrtá střela domácích na branku hostí v této třetině. V čase 58:12 byl vyloučen náchodský Vondřejc, který tak vzal šanci hostům na vyrovnání. A co víc, po 11 vteřinách za zdržování hry šel za katr další Náchoďák a domácí si tak své vítězství již pohlídali.

Josef Veselý, vedoucí mužstva Jaroměře: „Odehrálo se kvalitní utkání, kde nám ublížili vyloučení soupeře, protože jsme se neskutečně trápili v přesilovkách. Ve strhující třetí třetině jsme nakonec utkání dokázali rozhodnout. Doufám, že se s Náchodem potkáme ve finálové šestce a že toto naše cenné vítězství nepřijde vniveč.“

Aleš Hynek, manažer mužstva Náchoda: „V utkání jsme nebyli horším týmem. Hráčům nelze odepřít nasazení a bojovnost. Bohužel nás srážejí individuální chyby, po kterých soupeřům body doslova odevzdáme.“

Sestavy – HC Jaroměř: Ježek – Koblížek, Dostál – Kotrč, Ježík – Synek, Růta – Vejman, Novotný, Hamáček – Ma. Svoboda, Křepinský, Krause – Karel, Jirásek, Dudadík – Světlík, Kocián, Pekárek. HC Náchod: Navrátil – Chudý, Kosík – Pavlík, Šotola – Javůrek, Novák – Verner, Vondřejc, Pišta – Komárek, Drašnar, Hrabica – Škoda, Hudeček, Jurča.

HC Hronov – HC Nová Paka 9:4 (2:2, 5:2, 2:0). Už po dvou minutách hry domácí Daňo vysunul dlouhým pasem Fišera a ten střelou pod břevno nedal Věchetovi v brance Paky šanci – 1:0 . O chvíli později šel za katr hostující Kadeřábek, ale po pouhých dvanácti sekundách ho vyzval k návratu Hubáček po dělovce od modré – 2:0. Hosté však výborně zakontrovali, když nejdříve Jakubec nadvakrát překonal Svobodu a dvě minuty před sirénou skrytou střelou z dálky vyrovnal na 2:2 Bušek.

V nástupu do prostřední třetiny v přesilovce domácí John trefil okno a poslal Ochotníky znovu do vedení – 3:2. Vzápětí při další přesilovce ujel Rojšl, byl podražen a nařízené trestné střílení za zraněného hráče s jistotou proměnil Fišer – 4:2. Poté hosté Jakubcem v přesilovce snížili na 4:3, ale za necelou minutu na to projel nádherně celým válem domácí Perutek a bekhendem zavěsil – 5:3. Ve 35. min. strojová kombinace po ose Hubáček – Ropický – Šakarov znamenala již tříbrankové vedení Hronova – 6:3. Poté Lepka po neodpískaném faulu snížil na 6:4, ale v poslední minutě prostřední části Perutek našel Smolíka a ten střelou po ledě uzavřel na 7:4.

V poslední třetině Ropický zazdil tři nájezdy, hosté nastřelili tyč, ale góly stříleli jen domácí. V přesilovce pět na tři Borůvkovu střelu dorazil Hornyš – 8:4. V 56. min. při vlastním oslabení vybojoval u hrazení puk Šakarov, předložil ho Hubáčkovi a ten dělovkou z voleje ukončil skóre – 9:4. Hosté se s vypětím sil ubránili potupné desítce.

Radek Měsíček, trenér Hronova: „Ve třetí minutě jsme vedli 2:0, ale urputný soupeř srovnal. Od druhé třetiny jsme však Novou Paku výrazně přehrávali, zahodili ještě další šance a pětkrát nastřelili tyč. Chtěl bych poděkovat i skvělým divákům.“

Sestava Hronova: Svoboda – Borůvka, Hornyš – Daňo, John – Fink, Mlateček – Šakarov, Hubáček, Ropický – Rojšl, Fišer, Smolík – Kozák, Perutek, Franců.

HC Opočno – TJ Spartak Nové Město nad Metují 4:7 (2:3, 1:3, 1:1). Na první gól se v Opočně čekalo jen minutu a půl, než se prosadil domácí Franc. Za další dvě minuty však vyrovnal novoměstský Potuček. V polovině osmé minuty už to bylo zásluhou Poura 1:2, jenže pět minut před první sirénou bylo zásluhou domácího Slezáka opět srovnáno. Do kabin se ale přece jen šlo lehčeji hostům, kteří zásluhou Potučka upravovali v 17. min. na 2:3.
Novoměstský Potuček byl ve středečním podvečeru při chuti, z druhé části ukrojila časomíra jen šestnáct vteřin a on zajisti svému týmu klidnější dvoubrankový náskok – 2:4. Na rozdíl tří gólů upravoval po necelé minutě Praus. Domácí to ale nezabalili a za další minutu snižovali Přibylem na 3:5. Pět minut před koncem druhé třetiny ale vrátil hostům třígólový náskok Ježek – 3:6.

Druhá přestávka se nečekaně pro poruchu rolby protáhla, po téměř hodinové pauze se ale pokračovalo. Poslední dějství již nebylo tak divoké, na 3:7 upravoval po osmi minutách Lukášek a poslední gól zápasu padl necelých pět minut před třetí sirénou do sítě hostí – 4:7.

Václav Ježek, trenér Nového Města nad Metují: „Domácí povzbuzeni předešlou výhrou v Novém Městě začali zápas aktivně a také se ujali vedení. Spartakovci však byli dobře připraveni a odhodláni tento zápas dovést do vítězného konce. To se nám také podařilo, i přestože pauza po druhé části byla kvůli poruše rolby skoro hodinová. Třetí třetinu jsme již kontrolovali a nepřipustili zvrat.“

Sestava N. Města: Bláha – Hejduk, Jakl – Pour, Burdych – Marša, Plíhal – Krejzek – Dittrich, Ježek, Praus – Vlček, Kodym, Potuček – Reichmann, Chmelík, Škoda – Němeček, Lukášek. (jv, mš, mr)