HOKEJ: Šlágr kola si hronovští Ochotníci pohlídali

Náchodsko – Hokejová krajská liga pokračovala v neděli dalším mistrovským kolem. Ve skupině o 1. – 6. místo došlo na souboj druhého s prvním, ve kterém domácí Nové Město podlehlo lídrovi z Hronova. Nedařilo se opět Jaroměři, která prohrála v Nové Pace. Ve skupině o 7. – 9. místo zlomil Náchod odpor Nového Bydžova v poslední třetině.

10.1.2011

Hokejisté Nového Města (u puku) se v nedělním podvečeru marně snažili překonat pozornou obranu Hronova, který si nakonec odvezl vítězství 4:1.Foto: Alexandr Nenjuk

SKUPINA O 1. – 6. MÍSTO

Spartak Nové Město nad Metují – HC Hronov 1:4 (0:1, 1:2, 0:1). Šlágr kola druhého týmu průběžné tabulky s lídrem vyšel lépe vedoucímu celku tabulky. Na ledě Nového Města se hosté pod vedením nového trenéra Bahníka rychle rozkoukali a brzy šli do vedení, když trošku biliárové odrazy puku zužitkoval Rojšl. První třetina nabídla pohledný, rychlý hokej bez zbytečného přerušování, opticky měli možná více ze hry domácí, ale v koncovce se potýkali s přesností a důrazem, navíc Biegl v hronovské brance chytal spolehlivě. První třetina tak skončila hubeným náskokem Hronova.

V úvodu druhé části v oslabení hosté přidali Fišerem druhý zásah a s domácími to nevypadalo dobře. Do hry se Spartakovci vrátili ve druhé polovině druhé třetiny, když se střelou přes padajícího obránce prosadil Řehák. Spartaku po snížení narostla křídla, rázem ovládli hru. Jenže ve 38. min. přišel zbytečný Prausův faul kolenem a v početní výhodě po nepřehledné situaci se trefil z velkého úhlu přesně Fišer – 1:3.

Pokud chtěli domácí ještě s utkáním něco udělat, museli ve třetí třetině dát co nejrychleji kontaktní gól. Přesně to se ale stalo na druhé straně, po 32 vteřinách definitivně rozhodl o vítězství Hronova Smolík. Ve zbytku utkání už si hosté své vedení zkušeně hlídali, domácí se snažili, jenže naráželi na pozornou a dobře zformovanou defenzivu Hronova, která už další zdramatizování výsledku nepřipustila.

Václav Ježek, trenér Nového Města nad Metují: „Spartak neměl svůj den a hosté toto náležitě využili k upevnění prvního místa.“

Josef Bahník, trenér Hronova: „V Novém Městě jsme nebyli kompletní, vlastně celá třetí pětka byla složená z juniorů. Nové Město mělo dobré výsledky, takže jsme očekávali těžké utkání. K udržení první příčky jsme podřídili taktiku hry ze zabezpečené obrany na rychlé brejky. To kluci splnili, podali obětavý výkon, který podtrhl v brance výborný Biegl. Na můj vkus jsme měli až moc vyloučených. Jinak to ale bylo slušné utkání bez ostrých faulů, pranic či nesportovního chování. Překvapilo mě, kolik našich příznivců si našlo cestu do Nového Města, za jejich podporu jim děkuji.“

Sestavy – N. Město: Bláha – Jakl, Hejduk – Marša, Burdych – Šnejdr, Plíhal – Praus, Kodym, Dittrich – Petr, Janoušek, Potuček – Řehák, Chmelík, Reichmann. Hronov: Biegl – Hornyš, Borůvka – Fink, John – Štelzig – Rojšl, Hubáček, Šakarov – Ma. Franců, Fišer, Smolík – Ro. Michal, Mi. Franců, Boroš.

BK Nová Paka – HC Jaroměř 3:2 po prodloužení (1:1, 0:1, 1:0 – 1:0). Poslední dva vzájemné souboje se nesly ve znamení velké nervozity, osobních soubojů a šarvátek. Tentokrát byly karty rozdány trochu jinak, v odvetách po první části finálové skupiny má Paka pět bodů náskoku na Jaroměř, která tak je mimo play-off. A dostat se zpět na tuto pozici, znamenalo v Nové Pace bezpodmínečně vyhrát.

A Jaroměř také začala dobře, již ve 3. min. Svobodově střele chybělo pár centimetrů. O minutu později dělovka Hamáčka skončila v lapačce brankáře. Stačila však chyba v obranné činnosti při obsazování hráčů a Paka šla do vedení, a to vydrželo až do konce 12. min., kdy krásně přes celý vál nahrál Kotrč Hamáčkovi, jehož střelu do sítě uklidil Krause. V přesilovce domácích nejprve dvakrát dobře zasáhl Ro. Svoboda a do třetice mu pomohl obětavým zákrokem Synek. V závěru třetiny se přesilovka hostům moc nevyvedla a tak třetina skončila směrně 1:1.

Ve 26. min. jaroměřský brankář chytil domácím téměř jistý gól, to když na trestné seděl Krause a Paka rychlými nahrávkami rozebrala jaroměřskou obranu. V polovině zápasu si najel k brance Koblížek, vyprášil však pouze betony brankáři. Ve 32. min. zle domácí obraně zatopila dvojice Kocián – Pekárek, gól nedali, ale vykoledovali si alespoň faul. V přesilovce měl šanci Hamáček, po něm i Kotrč, pálil také třikrát Ježík, vše brankář domácích pochytal. A lapil i střelu Křepinského, která mířila přesně k tyči. Lépe se vedlo při další přesilovce, když a Vejman strhl vedení na stranu Jaroměře – 1:2. V čase 39:30 zachránil hosty od gólu jejich brankář, nepříjemně se však srazil s dojíždějícím hráčem. Těsně před sirénou byl ještě za zdržování hry vyloučen Rudolfský a po šesti vteřinách šel za ním Kotrč. Téměř dvouminutová přesilovka pět na tři tak otevřela poslední třetinu.

Domácí se usadili na jaroměřské obraně, ale ta dobře ubránila – jedenkrát i díky brankové konstrukci. V dalším oslabení ujel obraně Paky Kotrč, brankář ale jeho střelu chytil. Pak si za zbytečné řečnění vysloužil hostující Vejman 10 minut OT. Ve 46. minutě zablokoval Synek šikovně hokejku Slabému, neboť Svoboda byl již bezmocný. V 52. minutě lapačkou zneškodnil tvrdou střelu od modré. Horké chvilky prožívala Jaroměř zejména v přesilovkách. Po jedné z nich v 57. minutě domácí vyrovnali na 2:2. A utkání tak dospělo do prodloužení. V něm nahodili domácí kotouč z rohu na Svobodovu branku a ten byl ztečovaný za jeho záda.

Sestava Jaroměře: Svoboda – Chýlek, Kotrč – Koblížek, Ježík – Synek, Růta – Hamáček, Křepinský, Krause – Vejman, Rudolfský, Karel – Ma. Svoboda, Kocián, Pekárek.

SKUPINA O 7. – 9. MÍSTO

HC Náchod – Stadion Nový Bydžov 9:1 (1:0, 2:1, 6:0). Ke svému zápasu na domácím ledě nastoupili hráči Náchoda bez Leedera a juniora Presseho, s Novákem i Komárkem. Hosté do Náchoda přijeli pouze s jedním brankářem a s deseti hráči do pole.

Uběhlo pouhých osm sekund a byl vyloučen Kosík, domácí se bez větších potíží ubránili. V půli 5. min. se proti pravidlům provinil hostující Blaško. V úvodu 6. min. se kotouč dostal od Škody přes Šotolu ke Komárkovi a ten střelou švihem vsítil první gól zápasu – 1:0. Ve 14. min. byl vyloučen Drašnar a v 17. min. též Novák. V půli téže minuty nejprve střílel Pilc a s dorážkou Blaška si Navrátil bravurně poradil.

V 5. min. druhé třetiny si před Balažíka najel Hudeček a zvýšil na 2:0. Když chyběla do konce 12. min. jedna sekunda snížil Věchem na 2:1. Po uplynutí dvou minut tentýž hráč opět nebezpečně vypálil na Navrátila. Ve 34. min. vystřelil domácí Šotola a po jeho dělovce zvonila tyč soupeřovy branky. O chvíli později se provinil proti pravidlům znovu hostující Břetenář. Tentokrát v přesilovce Novák nahrál Komárkovi, který nahrál volnému Šotolovi a bylo to 3:1 pro Náchod. Ve 20. min. byl vyloučen za zbytečný faul domácí Drašnar a bylo to to poslední, co v tomto zápase předvedl.

Do třetí části nastoupil do hry místo Drašnara Popek a nevedl si vůbec špatně. V polovině 45. min. o sobě dal poprvé vědět domácí Verner, když využil spolupráce s Hudečkem a Vondřejcem – 4:1. Tentýž hráč se parádně trefil z levého křídla o dvě minuty později, když mu asistovali Chudý s Hudečkem – 5:1. O chvíli později z brankoviště dopravil kotouč do sítě Popek a bylo to již 6:1. Ve 49. min. fauloval bydžovský Knížek, v početní výhodě trefil Novák jen pravou tyč. V 51. min. si hattrick zkompletoval Verner, když opět vymetl horní roh bydžovské branky – 7 : 1. V těchto chvílích hosté zcela odpadli. Na sklonku 55. min. si do střelecké příležitosti vybruslil Škoda a zužitkoval nahrávku Šotoly – 8:1. V čase 57:00 se přes celé hřiště proháčkoval Novák, ale jeho ráně chyběly ty pověstné centimetry. V 59. min. skóroval nezištně Šotola, když o asistence se zasloužili Chudý s gólmanem Navrátilem – 9:1. Desátou branku mohl ještě vstřelit Jurča, ale trefil pouze břevno Balažíkovy klece.

Sestava Náchoda: Navrátil – – Chudý, Kosík – Pavlík, Novák – Verner, Vondřejc, Hudeček – Škoda, Šotola, Komárek – Jurča, Pišta, Drašnar – Popek. (mr, jv, jk)

10.1.2011 VSTUP DO DISKUSE

V Náchodě volili Pavel Bělobrádek, Jan Birke i Soňa Marková

Jan Birke: „Musíme zachránit značku ČSSD"

Martin Jiránek

Martin Jiránek: „Je vidět, že se lidem současný styl politiky přestal líbit"

Před volbami dali přednost rodině a vstoupili do svazku manželského

Janovičky u Broumova - Vhodit volební lístek do volební urny je úkon, který se neděje každý den.

AKTUALIZUJEME

Volební místnosti se zavřely. ANO jasně drtí své soupeře

Královéhradecký kraj - V pátek a v sobotu mají lidé možnost jasně se vyjádřit k budoucnosti Česka. Od 14 hodin, kdy začaly volby do Poslanecké sněmovny PČR, jsou otevřené volební místnosti a voliči až do sobotního odpoledne mohou rozhodovat, kdo zemi v následujících čtyřech letech povede.

Manželé Doležalovi z Náchoda volili v hlavním městě Švédska

Stockholm, Náchod - Eva a Michal Doležalovi z Náchoda měli cestu do Stockholmu naplánovanou už dlouho před volbami. "Nebyla nám však lhostejná naše budoucnost a pokud chci věřit v demokracii, je nutné, aby byla volební účast co nejvyšší," říká maminka třech dětí.

Svůj hlas hodil do volební urny jen pár vteřin před uzavřením volební místnosti

Božanov - Je krátce před čtrnáctou hodinou a do uzavření volebního okrsku zbývají tři minuty.