TJ Spartak Nové Město nad Metují – HC Opočno 1:3 (1:2, 0:1, 0:0). Utkání bylo hodně pikantní hlavně pro novoměstského gólmana Biegla, který se ale postavil v dresu Opočna proti svým bývalým spoluhráčům. Byl to právě on, který se nakonec stal ústřední postavou celého utkání. Domácí měli od úvodní minuty herně i střelecky navrch, první branka ale padla trochu překvapivě na druhé straně, když se na začátku 15. min. prosadil další Spartakovec v dresu Opočna, Jedlička. Tento gól domácí nabudil a s bleskovou odpovědí přispěchal Potuček. Oba góly přitom dělilo jen 45 vteřin. Do šaten se ale šlo lehčeji hostům, kteří v 18. min. vstřelili Francem branku na 1:2.

Kdo z přítomných novoměstský příznivců čekal ve druhé části obrat, zle se přepočítal. Novoměstská útočná síla stále narážela na famózně chytajícího Biegla a hosté naopak nevynechali jedinou možnost k nebezpečnému kontru. Třetí hřebíček do novoměstské rakve zatloukl ve 24. min. svou druhou brankou Franc. Ve zbytku druhé i celé třetí třetiny se novoměstští hokejisté marně snažili o kontaktní branku. Dvougólové vedení nakonec Opočno udrželo a připsalo si proti novoměstskému týmu historický úspěch.

Jan Jeník, trenér N. Města: „V prestižním utkání po celkem jednoznačné převaze domácích slavila nakonec úspěch taktika hostujících hráčů i trenérů a výborně chytajícího opočenského brankáře domácího Spartaku, Zdeňka Biegla. Ten zneškodnil veškeré pokusy domácích hráčů. Za vše hovoří počet střel na branku v poměru 53:10. To ovšem není ke cti domácích hráčů, kteří se mocně snažili, ale marně.“

Sestava N. Města: Bláha – Marša, Jakl – Pour, Krejzek – Hejduk, Burdych – Praus, Ježek, Dittrich – Potůček, Kodym, Janoušek – Němeček, Chmelík, Vlček.

HC Náchod – HC Jaroměř (0:3, 1:2, 2:1). Úvod zápasu žádnému debaklu nenapovídal, jenže po úvodním domácím tlaku převzala otěže zápasu pevně do svých rukou Jaroměř. V 10. min. nenápadný průnik do domácí obrany proměnil ve vedoucí zásah Jaroměře Koblížek – 0:1. Domácí se z tohoto úderu ještě ani nestačili vzpamatovat, když o necelé dvě minuty později přišel další z hole Křepinského – 0:2. Ve 14. min. šel na trestnou domácí Hrabica, o jeho rychlý návrat se postaral M. Svoboda – 0:3.

Do druhé třetiny vlétli domácí s elánem, ten jim ale zmrazil ve 27. min. Novotný, který dával na 0:4. Ve 32. min. přišla další pohroma pro domácí z hole Novotného – 0:5. V poslední minutě prostředního dějství Ježík zahákoval pronikajícího Škodu a z následného trestného střílení sám postižený dával na 1:5.

V úvodu třetí části napřáhl na modré Šotola a bylo to 2:5. Bohužel přišel faul Chudého na konci 48. min. a po necelé minutě dával M. Svoboda na 2:6. Konečnou podobu skóre dal v 60. min. Hrabica – 3:6.

Aleš Hynek, manažer mužstva Náchoda: „V prvních dvou třetinách nás soupeř přehrával ve všech herních činnostech. Ve třetí třetině se naše hra zlepšila, ale na obrat v utkání už bylo pozdě. Komplikujeme si rozehrávku, ze které pramení chyby, jež soupeř tvrdě trestá.“

Josef Veselý, vedoucí mužstva Jaroměře: „Z vítězství panuje velká radost. Byli jsme jasně lepším mužstvem, a to i při úctě k soupeři. Výborně zachytal Svoboda v brance a v poli slavil úspěch větší kolektivní nasazení a pohyb našich hráčů.“

Sestavy – Náchod: Navrátil – Chudý, Javůrek – Šotola, Pavlík – L. Koutský – Verner, Pišta, Komárek – Škoda, Vondřejc, Hudeček – Drašnar, Hrabica, Jurča – M. Koutský. Jaroměř: Svoboda – Koblížek, Dostál – Kotrč, Ježík – Bujňák, Růta – Hamáček, Novotný, Jirásek – Ma. Svoboda, Křepinský, Synek – Karel, Rudolfský, Krause.

BK JTC Nová Paka – HC Wikov Hronov 1:13 (0:5, 1:2, 0:6). Hronovští od úvodní minuty udávali tón a výsledkem byla jejich brzká branka, když se na začátku 3. min. trefil Hubáček. Pak se střelci na chvíli odmlčeli, ale druhá desetiminutovka první třetiny byla doslova hronovským koncertem. Nejprve dával na 0:2 Šakarov, za necelou minutu a půl přidal třetí branku hostů Fišer, za další minutu a půl přidali Hronovští čtvrtý gól a ďábelskou první třetinu uzavřel pátou brankou v novopacké síti Kozák.

Namlsaní hosté pokračovali v nastoleném trendu i v úvodu druhé části. Během prvních šesti minut přidali další dva góly a upravili už na 0:7. Pak však hosté trochu polevili a deset vteřin před druhou sirénou korigovali domácí snížením na 1:7.

Hronovští ale ve třetí části nepřipustili žádné komplikace a v čase 43:20 už svítilo na tabuli skóre 1:10. Po dalších gólech Fišera a Hubáčka bude desátý gól v novopacké síti určitě něco stát Šakarova. Destrukce novopacké defenzivy pokračovala i v následujících minutách, po dalších brankách uzavíral na konečných 1:13 v 52. min. Borůvka.

Radek Měsíček, trenér Hronova: „Dá se říci, že scénář byl stejný jako v předchozích zápasech, jen s tím rozdílem, že nám to tam konečně začalo padat. Navíc se zlepšila disciplína, takže s tímto utkáním vládne naprostá spokojenost.“

Sestava Hronova: Wittvar – Borůvka, Hornyš – John, Daňo – Mlateček – Kozák, Hubáček, Šakarov – Fišer, Smolík, Ropický – Fink, Franc, Perutek. (mr, jk)