HC Náchod – HC Opočno 7:3 (1:0, 1:2, 5:1). Domácí hokejisté se v úvodu soutěže trápí se střeleckou potencí, což chtěli proti Opočnu změnit. První dvě třetiny tomu však nenasvědčovali, ve třetí pak ale už domácí zápas rozhodli.

Náchod nezačal špatně, přes těžko prostupnou defenzivu Opočna se však do střeleckých pozic příliš nedostával. V polovině 4. min. zahrozil z levé strany Hrabica, jeho svižná střela však jen orazítkovala tyč opočenské branky. Na úvodní branku si museli diváci v Náchodě počkat do poloviny úvodního dějství, to si ve vlastním obranném pásmu vzal puk Hubáček, projel celé hřiště a otevřel gólový účet – 1:0. Dvě a půl minuty před koncem třetiny se dostal do samostatného úniku Komárek, ale svou příležitost neproměnil.

Do druhého dějství vstoupili lépe hráči Opočna, kteří zásluhou Felcmana v polovině 3. min. srovnali na 1:1. Nerozhodné skóre vydrželo do poloviny zápasu, kdy Hudeček po přihrávce Vondřejce opět strhl vedení na stranu Náchoda – 2:1. Tento stav však platil pouze necelých pět minut a Čtvrtečka vyrovnávací brankou stanovil účet druhého dějství na 2:2.

Do třetí třetiny vlétli Náchodští jak uragán a v čase 3:34 Hubáček potřetí v utkání dostal Náchodské do vedení. Po rozehrání časomíra ukrojila pouze deset vteřin a Komárek zvyšoval už na 4:2. Když pak Hubáček v polovině závěrečného dějství dával na 5:2 pro Náchod, bylo rozhodnuto. Navíc Hudeček o dvě minuty později upravil v oslabení na 6:2. O chvíli později sice Opočno korigovalo, ale poslední slovo měl znovu Hudeček, který minutu před koncem pečetil na 7:3.

Aleš Hynek, manažer mužstva Náchoda: „Zasloužené vítězství. První dvě třetiny to byl boj našich útočníků s obranným valem, který Opočno vytvářelo na vlastní modré. Pokud soupeř skóroval, nebylo to z jeho iniciativy, ale po našich hrubých chybách. Ve třetí třetině jsme konečně prolomili střeleckou smůlu a potvrdili brankově naši převahu. Pochvalu zaslouží střelci našich hattricků – Jirka Hubáček a Milan Hudeček.“
Sestava Náchoda: Navrátil - Pavlík, Šotola – Chudý, Borůvka – Javůrek, Fečo – Škoda, Vondřejc, Hudeček - Špetla, Hubáček, Hrabica – Verner, Komárek, M. Koutský - Leeder .

HC Jaroměř – HC Dvůr Králové nad Labem 3:2 PP (1:1, 0:0, 1:1 – 1:0). Na první domácí mistrovský zápas sezony se trenéru Vondřejcovi sešla až na nemocného Ježíka kompletní sestava.

Úvod to nebyl nikterak ideální, neboť po pár vteřinách švihem nekompromisně pod břevno první střelou překonal Svobodu jeho jmenovec ve Dvorském dresu Svoboda – 0:1. Domácí mohli rychle v následné přesilovce odpovědět. Faul na Drašnara zůstal ale nepotrestán. V 5. min. se ovšem domácí radovali, a to poměrně laciným gólem mezi nohy Dvorského brankáře z hokejky Jurči. Velkou zásluhu na tomto gólu měl Vejman. V 9. min. po chybě Merkla v přesilovce a následném ataku Hamerského hasil požár na poslední chvíli Koblížek a byl úspěšný. První část hry tak skončila nerozhodně.

Do té druhé vstoupili lépe hosté. Brankář Svoboda byl ovšem vždy na svém místě. Šancím hostů napomohli i tři po sobě jdoucí vyloučení domácích. Ve 27. min. hráli dokonce více jak minutu pět na tři. Později měla tuto výhodu i Jaroměř, vše ale zůstalo nevyužito. Rušná byla na obou stranách 35. min., kdy se až před Škopa proháčkoval Růta, nedal a z následného brejku na druhé straně chytil sólový nájezd Svoboda. Ten svoje mužstvo držel po celou třetinu a jen jeho zásluhou svítil na tabuli po 40 minutách nerozhodný stav 1:1.

V úvodu poslední třetiny fauloval Merkl, za protesty vyfasoval desítku a co více, po šesti vteřinách přesilovky Vítek strhl vedení na stranu Dvora. Po chvilce si Dvorský střelec sedl na druhou stranu od Merkla, neboť také obdržel 10minutový osobní trest. Do hry se v domácím dresu dostal v poslední třetině také Kraus a svoji důvěru trenérovy splatil ve 48. min. pohotovým gólem na 2:2 po přihrávce Koblížka. Ten byl v 56. min. vyloučen za hru vysokou holí. To byla šance pro Dvůr rozhodnout zápas. Nestalo se, a tak se po 60 minutách prodlužovalo. Prodloužení ukončil v 63. min. vítěznou střelou nad ledem Novák a zajistil tak Jaroměři bod navrch.

Josef Veselý, vedoucí mužstva Jaroměře: „Domácí vítězství vždycky potěší, i když tentokrát bylo víceméně vydřené a v prodloužení. Slavnostním okamžikem byl úvod druhé třetiny, kdy celý oddíl, hráči, i fanoušci poděkovali dlouholetému kapitánovi mužstva Petru Chýlkovi, který se rozhodl ukončit aktivní kariéru. Vedle dárkového koše mu byl předán i jeho dres s číslem 8, který byl zároveň vyvěšen pod strop haly a nikdo již v budoucnu s tímto číslem v jaroměřském A-mužstvu hrát nebude.“

Vlastislav Vondřejc, trenér Jaroměře: „V první třetině jsme začali lépe a houževnatěji. Měli jsme více šancí. Ve druhé části jsme se soupeři přizpůsobili a jen díky výbornému Svobodovi jsme šli do třetí třetiny za nerozhodnutého stavu. Ve třetí třetině a v prodloužení jsme byli o ten gól lepší. Mužstvu děkuji za výkon a myslím si, že výsledek odpovídá dění na ledě.“

Ladislav Lubina, trenér Dvora Králové: „Do utkání jsme vstoupili standardně jako v předcházejících zápasech. První třetina špatná, bez bruslení, bez pohybu. Jaroměř byla výrazně lepší. První polovinu druhé třetiny rozkouskovalo spoustu vyloučení, pak jsme až do konce zápasu byli lepší. Dostali jsme se i do vedení, bohužel jsme zase udělali několik chyb, nechali jsme soupeře vyrovnat a v prodloužení jsme dostali lacinou branku. Myslím si, že byla velká škoda neproměněných šancí ve druhé třetině, kdy jsme jeli třikrát sami na brankáře a nevytvořili si větší náskok.“

Sestava Jaroměře: Svoboda – Koblížek, Merkl – Novák, Synek – Ma. Kukal, Růta – Hamáček, Novotný, Drašnar – Vejman, Křepinský, Jurča – Svoboda, Rudolfský, Karel – Krause, Dudadík.

Další program, ST 28. října v 18 hodin: Nový Bydžov – Náchod, Jaroměř – Nové Město nad Metují (hrát se ale bude v Novém Městě), Třebechovice – Hronov. (jk, jv)