HC Dvůr Králové nad Labem – TJ Spartak Nové Město nad Metují 4:2 (0:0, 1:1, 3:1). Ve Dvoře byl k vidění svižný, vyrovnaný hokej, ve kterém dlouho vládli brankáři. Trochu nervózní první třetina byla často přerušovaná fauly a přesilovkami na obou stranách. V žádné z nich se ale skóre neměnilo. To se neměnilo ani v 17. min., kdy byl po úniku faulován hostující Ježek, ten dostal výhodu trestného střílení, které ale neproměnil. Po první třetině tak svítilo na ukazateli fotbalové skóre 0:0.

Na první branku se ve Dvoře čekalo do 24. min., v níž se prosadil hostující Dittrich. Krátce poté přestáli Spartakovci další oslabení, jenže na začátku druhé poloviny zápasu už také oni inkasovali – 1:1. Prostřední dějství už více branek nepřineslo.

V závěru druhého dějství byl vyloučen domácí Říčař a minutu z přesilovky si hosté odnesli také do třetí třetiny. V ní časomíra ukrojila 21 vteřin, kdy spolupráci Ježka s Prausem gólově zakončil opět Dittrich – 1:2. Nadějné vedení drželi Spartakovci do 54. min., kdy se prosadil Zmítko. Domácí vycítili šanci, přidali a přesně o dvě minuty později převážil misky vah na stranu domácího Dvora opět Zmítko. Naděje hostujícího Spartaku pak o chvíli později definitivně pohřbil Rychtera, který brankou na 4:2 uzavřel účet zajímavého utkání.

Václav Ježek, trenér N. Města: „Domácím jsme byli po celou dobu zápasu více než vyrovnaným soupeřem, ale neproměňovali jsme vyložené šance a ke konci zápasu jsme za to byli potrestáni. Tímto jsme si velmi zkomplikovali postup do další části nadstavbové soutěže. Přijďte nás podpořit do rozhodujícího středečního zápasu z Náchodem.“

Sestava N. Města: Bláha – Hejduk, Jakl – Plíhal, Šnejdr – Pour, Burdych – Praus, Ježek, Dittrich – Potuček, Janoušek, Škoda – Řehák, Chmelík, Reichmann.

HC Jaroměř – SK Třebechovice 3:1 (0:0, 2:1, 1:0). Proti Třebechovicím se poprvé v této sezóně po zranění a operaci představil v domácím dresu Václav Merkl.

Obě mužstva začala v rychlém tempu, domácí v 5. min. nevyužili přesilovku, stejně tak hosté v minutě desáté. Ve 14. min. v další přesilovce hostí se vyznamenal proti Rejzkově střele Ježek. V poslední minutě prvního dějství, v oslabení, měli domácí Vejman s Křepinským a po nich Krause největší šance třetiny, zůstaly ale nevyužity.

Zároveň s první sirénou byl faulován domácí Dudadík a tak úvod druhé části obstarala jaroměřská přesilovka. Trvala jen pět vteřin a Hamáček poslal vyloučeného hráče zpět na led – 1:0. Ve 24. min. vychytal hostujícího Poláka Ježek. O minutu později však na další nájezd, tentokrát v podání Dušánka, již nestačil – 1:1. V polovině utkání chyboval školácky ve středním pásmu Kostka a jeho počin trestal Křepinský – 2:1. Ve 33. min. trefil nahozený puk na bránu ze vzduchu Polák, naštěstí pro domácí mimo tyče. V čase 34:58 vypíchl hostům kotouč Hamáček, byl v úniku faulován, ale na trestnou lavici putoval i on za nafilmovaný pád. Ve 36. min. chyboval na modré Kotrč, jeho minelu napravil chyceným blafákem Ježek. Ve zbytku třetiny domácí nevyužili dvojnásobnou početní výhodu, v poslední minutě druhé části skončil zápas za protesty pro hostujícího Suchého.

Ve 43. min. naservíroval Vejmanovi gól na hokejku Novotný, vítězem souboje byl hostující brankář. V 51. min. rána Vejmana přes vyrážečku brankáře skončila v síti nad plexisklem. O minutu déle dělovka Dostála po ledě jen těsně minula tyčku. O další minutu později přes obránce střílel Jirásek, svoji střelu dojel a dopravil napodruhé kotouč od branky – 3:1. Při dalším pobytu na ledě byl střelec třetího gólu faulován, přesilovka zůstala nevyužita a co víc, po jejím skončení zkomplikoval domácím situaci útočným faulem Krause. Po pár vteřinách celý stadion tleskal za zákrok proti tečované střele Ježkovi.

Petr Chýlek, trenér Jaroměře: „Do utkání jsme vstoupili ze zajištěné obrany, protože jsme si byli vědomi síly soupeře. Herní plán nám vycházel, Třebechovice hrozily pouze z přesilovek. Druhá třetina začala bleskovým gólem, na který dokázaly Třebky rychle reagovat. Hra se přiostřila, hráči viděli rudě, což více vyhovovalo nám. A do kabin jsme odcházeli za stavu 2:1. Ve třetí třetině jsme přidali pojistku a v klidu jsme si důležitou výhru pohlídali. Hráčům děkujeme za bojovný výkon.“

Josef Veselý, vedoucí mužstva Jaroměře: „Vítězstvím v rozhodně kvalitním zápase se podařilo splnit první cíl, kterým byl postup do finálové šestky již tři kola před koncem, spolu s Hronovem. Dalších pět mužstev se o zbylá místa ještě tvrdě popere.“
Sestava Jaroměře: Ježek – Dostál, Ježík – Kotrč, Růta – Synek, Merkl – Vejman, Novotný, Hamáček – Jirásek, Křepinský, Krause – Karel, Dudadík, Kocián.

HC Náchod – HC Wikov Hronov 9:1 (1:1, 6:0, 2:0). Domácí v tomto veledůležitém okresním derby nastoupili bez Hrabici, Javůrka, bratří Koutských, s juniory Pressem, Kosíkem a Popkem. Soupeř se představil bez Johna, Daňa a Matysky.

Začátek se vydařil hostím, za obranu si sjel po levém křídle Hubáček, na ještě vloni spoluhráče Navrátila ale recept nenašel. Dobrý nástup hosté brankově potvrdili na konci 2. min., Mlateček našel našlápnutého Perutka, který se nemýlil – 1:0. Vzápětí Náchodští ustáli oslabení a po něm se dostal do první vážnější šance Hudeček, ale proti Svobodovi neuspěl. V 8. min. se do hry zapojil Škoda a do té doby téměř neškodná náchodská ofenziva rázem získala na údernosti. V polovině prvního dějství byl vyloučen hostující Měsíček, v početní výhodě nahrál domácí Vondřejc Vernerovi, který vyrovnal – 1:1. V přesilovce se o chvíli později mohl prosadit na druhé straně Ropický, Navrátil ale domácí podržel. V 17. min. fauloval domácí Drašnar, neuplynula ani minuta a Mlateček ve vyložené pozici střílel mimo branku. Sedm sekund před sirénou zabránil Navrátil gólové šanci hronovského Perutka.

Druhá třetina se nesla jasně na vlnách Náchoda. Ve 23. min. se z otočky neprosadil Hudeček, o chvíli později ale Chudý vyslal do šance Komárka, který zápěstím poslal Náchod do vedení 2:1. V čase 27:00 Novák nahrál Drašnarovi, který přenechal najetému Pištovi a Náchod vedl o dvě branky – 3:1. Přesně po minutě zazvonil Šotola na břevno Svobodovy klece. Uběhlo 8 sekund a tentýž hráč putoval na trestnou lavici. V polovině utkání výborně z levého křídla střílel Hubáček, stejně skvěle zasáhla Navrátilova lapačka. Po uplynutí trestu Šotoly si řízný bek domácích najel na nahrávku Chudého a chladnokrevně černý projektil uklidil do pravého horního rohu hronovské branky – 4:1. Pět minut před koncem druhé části Verner dostal nezištnou nahrávku od Chudého a Náchod již vedl 5:1. O další gólový zásah se domácí levé křídlo zasloužilo hattrickovou trefou v minutě 38. – 6:1. O podobu skóre po prostředním dějství se postaral Jurča – 7:1.

Ve 3. části domácí začali nevyužitou přesilovkou. V čase 11:30 fauloval hostující Rojšl a o jeho předčasný návrat se postaral Škoda nevídanou ranou do horního levého rohu – 8:1. V úvodu předposlední minuty utkání našel dobře hrající Škoda Jurču a ten upravil na konečných 9:1.

Aleš Hynek, manažer mužstva Náchoda: „Víc než rozdíl skóre jsou pro nás důležité body. Nemyslím si, že bychom hráli jinak než v ostatních zápasech. Náš hlavní problém byla produktivita. Pokud se nám začne dařit v této herní činnosti, můžeme porazit každého i takovýmto rozdílem. Udělali jsme první krok k postupu, ten druhý nás čeká ve středu v Novém Městě.“

Radek Měsíček, trenér Hronova: „Vzhledem k tomu, že se jednalo o derby, byl to z naší strany nepovedený zápas, který ovlivnily naše hrubé chyby ve druhé třetině. Byla to až moc krutá porážka, soupeři tam spadlo, na co sáhl. Za předvedený výkon se našim divákům omlouváme.“

Sestavy – Náchod: Navrátil – Chudý, Novák – Pavlík, Šotola – Kosík – Verner, Vondřejc, Hudeček – Drašnar, Komárek, Pišta – Presse, Popek, Jurča – Škoda. Hronov: Svoboda – Hornyš, Borůvka – Měsíček, Fink – Mlateček – Šakarov, Hubáček, Ropický – Fišer, Smolík, Rojšl – Perutek, Kozák, Franc. (mr, jv, jk)