HC Hronov – HC Náchod 0:6 (0:1, 0:2, 0:3). Již první střela náchodského Komárka k levé tyči v úvodní minutě znamenala gól – 0:1. Za zmínku pak v první třetině ještě stojí šance domácích Matysky a Kozáka, na druhé straně v 16. min. orazítkoval tyč Škoda.

V nástupu do druhé části měl šanci v oslabení hronovský Javůrek, dal však mimo. V pokračující přesilovce Náchoda objel náchodský Chudý branku a zasunul – 0:2. Pak znovu fauloval Měsíček, Náchod hrál přesilu o dva muže v poli, ale agilní Chudý netrefil úplně prázdnou klec. Deset sekund před návratem vyloučených však Musil našel Čecha a ten zavěsil – 0:3. Dvojnásobné vyloučení Náchod na druhé straně přežil, největší šanci měl Kozák, ale brejk tří na jednoho nevyužil.

V nástupu do poslední třetiny Náchod nevyužil opět přesilovku pět na tři, ale v okamžiku, kdy vyloučený Měsíček skočil z trestné lavice na led, nahrál Škoda Chudému a ten snadno doklepl – 0:4. V 52. min. přišla obvyklá originalita Hronova, když dostal branku ve vlastní přesilovce pět na tři. To obránce Chudý, který v tomto utkání spíš hrál v útoku, odjel a vymetl okno Balažíkovi klece – 0:5. Pět minut před koncem nahrál Vondřejc Špetlovi a ten uzavřel na 0:6. Zoufalý výkon Hronova korunoval zmařeným brejkem Hudeček, Navrátil svoje čisté konto udržel.

Radek Měsíček, trenér Hronova: „Náchod nám dal lekci z produktivity, my máme v posledních utkáních problém vstřelit gól. Navrátil nás vychytal.“

Aleš Hynek, manažer mužstva Náchoda: „Soupeř nastoupil v první třetině s hodně agresivní hrou. Nešlo tedy ani tak o výsledek, jako ji přežít bez zranění. Pochvalu v tomto směru zaslouží rozhodčí, kteří utkání zvládli na výbornou. Jinak jsme zápas měli pod kontrolou a soupeře téměř k ničemu nepustili.“

Sestavy – Hronov: Balážík – John, Javůrek – Měsíček, Komárek – Mlateček, Vaněk – Kozák, Hudeček, Ma. Franců – Hajník, Matyska, Rojšl – Boroš, Mi. Franců, Kubeček. Náchod: Navrátil – Chudý, Šotola – Pavlík, Odl – Fečo – Komárek, Musil, Čech – Branda, Škoda, Leeder – Vondřejc, Špetla, Kaválek.

HC Jaroměř – TJ Spartak Nové Město nad Metují 3:4 SN (0:0, 2:3, 1:0 – 0:0, 0:1). Souboje těchto dvou týmů jsou letos vždy ozdobou a ani tentokrát obě mužstva nezklamala.

V první třetině diváci branku neviděli, přesto nebyla o zajímavé situace před oběma brankáři nouze. Na úvodní gól se čekalo do 27. min. a radovali se příznivci hostujícího týmu. Při přesilovce hosté vyhráli buly a střelu od modré tečoval mimo dosah Macháně novoměstský Praus – 0:1. Z vedoucí branky se ale hosté radovali necelé dvě minuty a začínalo se znovu. Střelci se po neplodné první části ve druhé rozstříleli. Ve 35. min. hostující Fišer prošel do pásma Jaroměře, sice ještě nezakončil, ale jeho dobrou práci brankově zužitkoval Zámečník – 1:2. O dvě minuty později vybruslil při signalizované výhodě před branku Ježek, podél brankoviště přihrál Dittrichovi a Nové Město vedlo 3:1. V poslední minutě druhé části ale domácí opět vykřesali jiskru naděje, kterou naplno rozdmýchali v 52. min., kdy vyrovnali na 3:3. Více branek už v normální hrací době nepadlo a protože se střelci neprosadili ani v prodloužení, na řadu přišla samostatná střílení. V nich se na obou stranách prosadil jeden střelec, na domácí Vejman u hostů Ježek. Bonusový bod pak zařídil Novému Městu Hrabica v deváté sérii.

Vlastislav Vondřejc, trenér Jaroměře: „První dvě třetiny jsme byli lepší, vytvářeli jsme si daleko více šancí, jenže Nové Město podržel Bláha. Myslím si, že minimálně bod navíc jsme si zasloužili více než Nové Město. Určitě to opět bylo oboustranně velice kvalitní utkání. Jak Jaroměř, tak i Nové Město se vybičovalo k lepšímu výkonu, než v poslední době podávaly.“

Pavel Biegl, trenér N. Města: „Jaroměř byla díky své agresivitě lepší a zasloužila si vyhrát. Jenže hokej je o gólech a těch jsme dali víc my.“

Sestavy – Jaroměř: Macháň – Synek, Koblížek – Novák, Ježík – Chýlek, Růta – Rybín, Novotný, Hamáček – Křepinský, Verner, Bujňák – Vejman, Rudolfský, Dudadík. N. Město: Bláha – Jakl, Dostál – Lochman, Vantura – Beneš – Janoušek, Fišer, Zámečník – Petr, Kodym, Hrabica – Dittrich, Ježek, Praus.