Tým Holkey Náchod z.s. jako pořadatel byl oficiálně zaregistrován v srpnu 2019, ale svoji činnost vyvíjel od února 2018, kdy skupina náchodských nadšenců a nadšenkyň připravila několik náborových tréninků pro děvčata všeho věku. Tuto příležitost využilo cca 25 děvčat od 13 do 50 let, která se poté věnovala i společné letní přípravě. Od září 2019 začal pravidelný tréninkový program na ZS v Náchodě. (dnes eviduje 35 hráček). Část svěřenkyň využívá v rámci tréninků školu bruslení, část již trénuje pokročilejší hokejové dovednosti.

Ženský lední hokej má oproti mužskému svá specifika i v pravidlech. Například hra tělem se posuzuje jinak (podobně jako u dětí do páté třídy) a ve všech soutěžích (kromě národních reprezentací) také nejsou věkové kategorie a tým bývá multigenerační záležitostí (12 - 99 let).

Plánovaný přátelský turnaj má za cíl poměřit síly mezi týmy s podobně krátkou historií a s týmem Manki Jičín, který má za sebou dvě ligové sezony. Výkonnostně jde o turnaj "přípravek", mimořádný je v tom, že je to v kraji asi první taková událost. I v rámci republiky je ženský hokej spíš popelka, přestože v posledních dvou, třech letech týmy přibývají, jak houby po dešti. Rozhodně neváhejte a přijďte se podívat na zajímavý turnaj, který v okolí nemá obdoby. 

Program zápasů - sobota:
  9.30 HOLKEY NÁCHOD – HC MANKI JIČÍN
10.30 MAMBY TÁBOR – BK HOLKY Z BOLKY
11.30 HC MANKI JIČÍN – HC MAMBY TÁBOR
12.30 BK HOLKY Z BOLKY – HC MANKI JIČÍN
13.30 HC MAMBY TÁBOR – HOLKEY NÁCHOD
14.30 HOLKEY NÁCHOD – BK HOLKY Z BOLKY