Tibore, co se přesně po skončení utkání v Jablonci stalo?
S klukama jsme jeli pozdravit naše fanoušky, já především svoje rodiče, protože jsem věděl, kde jsou. No a když jsem jim zrovna mával, tak jsem viděl, jak mamce jeden z fanoušků dal bombu pěstí do hlavy.

Co se dělo potom?
Hned jsem se rozjel, skočil jsem na mantinel a začal jsem hokejkou bouchat do plexiskla. Psalo se, že jsem chtěl fanoušky udeřit, ale tak to nebylo, jen jsem chtěl, aby se mamce nic nestalo, nic jiného mě v tu chvíli nezajímalo.

Vy jste z Jablonce, rodiče tam bydlí, mohlo to mít na celou situaci nějaký vliv?
Abych pravdu řekl, tak tohle vůbec netuším. Lidí tam známe hodně a i jsme přemýšleli, kdo tam byl, ale zrovna toho člověka, který mamku udeřil, jsme nepoznali. Navíc rodiče se jezdí koukat pouze na moje zápasy a do Jablonce nechodí.

Maminka skončila v nemocnici, už je v pořádku?
Naštěstí ano.

Bylo to podle vás selhání jedince, nebo více fanoušků?
Já myslím, že pouze jedince. Co jsem se dozvěděl, tak už byl podnapilý během zápasu, to mělo asi velký vliv na celou situaci.

Disciplinární komise vám nakonec trest nedala.
Jsem za to rád. Opravdu jsem pouze bránil mamku.

Navíc v její zpravě stojí, že selhala pořadatelská služba, jak to s ní v Jablonci je?
Moc dobrý to opravdu není. Jeden pořadatel je v hledišti a další dva u vstupu, což se při takových situacích v tomhle počtu řeší blbě.

Pojďme zpět k hokeji. Před zápasem v Děčíně byste asi bod brali, ale není to po tom průběhu, kdy jste po první třetině vedli 3:0, málo?
Asi ano. Mohli jsme tam vyhrát, čímž bychom odčinili domácí prohru s Řisuty, kde jsme podali špatný výkon. Nakonec máme sice jenom bod, ale bereme ho.

V první třetině kralovali, co se poté změnilo?
Oni se začali hodně tlačit do naši branky. Víc stříleli, navíc ukázali svoji kvalitu.

Už v sobotu od 17 hodin hostíte Vrchlabí, jak se na souboj s hvězdami soupeře těšíte?
Samozřejmě hrozně moc. Hráči jako Bednář, Sýkora a další mají obrovské kvality. Jsou to borci, kteří něco dokázali a bude radost se proti nim postavit. Věřím, že je můžeme potrápit.

Navíc vás asi požene plná hala.
Doufám v to. Fanoušky tu máme naprosto skvělé. Asi nikdo nečekal, když jsme postupovali, že jich bude chodit tolik. Jsou naším hnacím motorem.

Co se stalo

Během utkání II. hokejové ligy mezi Jabloncem nad Nisou a hostující Novou Pakou, které se hrálo 12. října a hosté v něm zvítězili 4:3 po prodloužení, fanoušci domácího týmu slovně napadali hráče a příznivce soupeře.

Vše vyvrcholilo po skončení utkání, kdy jeden z fanoušků uhodil matku novopackého útočníka Tibora Hrice pěstí, to shodou okolností viděl i sám hráč, jenž neváhal a vyskočil na plexisklo, kde se snažil svoji matku bránit. Ta přesto skončila v nemocnici s lehčím poraněním hlavy.

Celá situace následně skončila u disciplinární hokejové komise, která nakonec Hrice nepotrestala, když uznala, že pouze bránil svoji matku. V zápisu z utkání stojí: „Hric se rozhodl po hrubých nadávkách jabloneckých fanoušků a nedostatečně zajištěné pořadatelské službě třikrát vylézt na hrazení a snažil se inzultovat diváky holí.“