HC Opočno – HC Hronov 2:4 (1:3, 0:1, 1:0). Už ve 2. min. hronovský Svoboda výborně vyřešil opakované šance domácích a pak přišla neskutečná dvouminutovka Ochotníků. V čase 2:36 vyhrál Hubáček buly před Bieglem a Borůvkova dělovka od modré se zatřepetala v pravém okně domácí klece – 0:1. O dvě minuty později roztočila druhá pětka Hronova kolotoč v útočné třetině, Fišer předložil Šakarovovi a ten upravil na 0:2. O pár sekund později Fišer vyhrál buly před domácí brankou a Rojšl z první našel skulinu mezi Bieglovými betony – 0:3. Zdálo se, že je po zápase, ale opak byl pravdou. Baroni nadále útočili a měli i šance. Ve 13. min. sehráli Opočenští skvělý zámek a Černík zblízka snížil na 1:3.

Prostřední třetina přinesla rozháraný, nehezký hokej. Opočno silně tlačilo, ze sevření ujel rychlík Fišer, ale Biegl ho vychytal. Ve 34. min. znovu ujel Fišer, Felcman ho ale v šanci podrazil a šel jen na dvě minuty za katr. Jeho vyloučení však Hronov potrestal, když v přesilovce Daňo uvolnil Fišera a ten Biegla z voleje propálil – 1:4. Poté bitka Finka s Petrem přinesla vyloučení obou boxerů na 2+2 minuty, prostor na ledě opět využil brejkem agilní Fišer, ale nebylo mu souzeno. Opočno hrálo po většinu třetiny v pásmu Hronova, ale gólman Svoboda hosty podržel. Ze sevření těsně před koncem třetiny odjel Šakarov, byl podražen a sám prováděl nařízené trestní střílení. Blafákem Biegla již překonal, ale ten obratem přes záda alá Hašek zázračně vyrazil.

V nástupu do poslední třetiny byl vyloučen hronovský John, Opočno mělo další šance, ale Svoboda čaroval. Ve 45. min. však byl krátký na střelu Jedličky – 2:4. Poté rozhodčí Pahulák vyloučil krátce po sobě dva Ochotníky a Opočno mělo obrovské šance. Nedalo, naopak počtvrté ujel Fišer, ale klec Biegla byla pro něho začarovaná. Hronov dvojnásobnou přesilovku přežil, ale ihned nato byli rychle po sobě vyloučeni Daňo s Hornyšem a Baroni hráli opět téměř dvouminutovou přesilovku pět na tři. Že ji nevyužili, na tom měl největší zásluhu Fišer, který dvakrát odebral Opočenským puk a tahal čas. V závěru si již Hronov taktickou hrou vítězství pohlídal.

Radek Měsíček, trenér Hronova: „Utkání jsme rozhodli výbornou pasáží na začátku zápasu, pak jsme zbytečně povolili, ale podržel nás několikrát výborný Svoboda. Za to, co s námi v závěru dělal pan Pahulák, bych byl nejradši, kdyby nás již nepískal.“

Sestava Hronova: Svoboda – Borůvka, Hornyš – Daňo, John – Fink, Měsíček ml. – Šakarov, Hubáček, Ropický – Rojšl, Fišer, Smolík – Kozák, Mlateček, Franců – Perutek.

HC Jaroměř – Stadion Nový Bydžov 4:3 PP (0:1, 2:0, 1:2 – 1:0). Od samého začátku se hrálo plně v režii Jaroměře. V první desetiminutovce měl na své hokejce tři góly Synek, ani jedenkrát ale tribunu nerozjásal. Obě mužstva nevyužila po jedné přesilové hře. V další početní výhodě poslali hosté vyloučeného Mi. Kukala na led za tři vteřiny – 0:1. A protože svoji přesilovku číslo dvě domácí nevyužili, přes přestávku svítil na tabuli velice překvapivý stav.

Ve 25. min. nahrál zpoza branky Karlovi Ježík, ten pouze vyprášil betony brankáře. Vyrovnání zařídil o minutu později Novotný, který zvedl kotouč pod břevno. V půlce zápasu za vzájemnou potyčku u bydžovské branky usedlo pět hráčů na trestnou lavici, Jaroměř hrála přesilovku a druhou gólovou přihrávkou vyzval ke skoncování Novotného Koblížek – 2:1.

V úvodu poslední části nejprve Jaroměř nevyužila druhou dvojnásobnou přesilovku, stejné výhodě soupeře se domácí dokázali ubránit. Ne ovšem proti průniku Louženského a jeho střele z kruhu ve 48. min. – 2:2. A hůře pro domácí bylo v 51. min., kdy si na vyhozený kotouč z obrany najel Břetenář a blafákem Svobodu překonal. První pětka Jaroměře však svou chybu při dalším střídání napravila, když Hamáček šikovně nadzvedl střelu Dostála. V čase 59:03 dostal dvouminutový trest Karel, ten se přenesl i do pětiminutového prodloužení. V něm chytil Svoboda Bydžovu velkou šanci k ukončení zápasu. Ten ukončil parádním gólem po přihrávce Hamáčka Novotný, který si vychutnal brankáře.

Josef Veselý, vedoucí mužstva Jaroměře: „Spousta střel a minimum branek v síti soupeře. To je náš dlouhodobější problém… Potom přijde gól soupeře v naší síti a začíná tak trápení. Na druhou stranu nutno podotknout, že Bydžov od přátelského utkání, které u nás sehrál před sezónou, udělal určité pokroky, o čemž se přesvědčili i ostatní soupeři, které náš dnešní soupeř také potrápil.“

Sestava Jaroměře: Ro. Svoboda – Koblížek, Dostál – Bujňák, Ježík – Ma. Kukal, Růta – Mi. Kukal, Novotný, Hamáček – Ma. Svoboda, Křepinský, Synek – Jirásek, Karel, Dudadík – Pekárek, Kotrč, Krause.

SK Třebechovice – TJ Spartak Nové Město nad Metují 5:6 SN (0:1, 2:3, 3:1 – 0:0, 0:1). Utkání sousedů v tabulce začali lépe hosté, kteří se v 6. min. ujali zásluhou Vlčka vedení – 0:1.

Tento stav vydržel až do gólově bohaté druhé části, v jejímž úvodu domácí vyrovnali na 1:1. Ve 24. min. už Spartakovci prohrávali, když se při přesilovce trefil domácí Christ – 2:1. Početní výhoda přinesla i další změnu skóre, v polovině utkání dostali výhodu jednoho muže v poli hosté a Marša srovnal na 2:2. Na začátku 36. min. se dostal do brejku hostující Praus, byl faulován a sám nařízené trestné střílení proměnil – 2:3. Závěr druhé části patřil Spartakovcům. Ve 37. min. rozhodčí signalizovali trest hostujícímu Plíhalovi, domácí si však vstřelili vlastní branku a bylo to 2:4.

Také třetí část přinesla slušnou přestřelku, hned ve 42. min. domácí snížili na rozdíl jedné branky a ještě před polovinou posledního dějství vyrovnali na 4:4. Odpověď Spartaku však byla blesková, po půl minutě dával na 4:5 Potuček. Poslední gól normální hrací doby vstřelil v 55. min. Kostka a protože rozuzlení nepřineslo ani prodloužení, šlo se na nájezdy.

V nich čarovali oba brankáři, sedm sérií brankou neskončilo, v osmé nejprve neuspěl domácí Christ a když hostující Potuček proměnil, bonusový bod putoval do Nového Města.

Václav Ježek, trenér Nového Města: „Velice atraktivní utkání pro diváky, kdy se hra i skóre přelévaly z jedné strany na druhou se šťastným koncem pro hosty. Druhý bonusový bod zajistil Ondra Potuček v osmé sérii nájezdů.“

Sestava N. Města: Bláha – Jakl, Hejduk – Plíhal, Marša – Burdych, Pour – Praus, Ježek, Dittrich – Potuček, Kodym, Janoušek – Vlček, Chmelík, Reichmann – Škoda.

HC Náchod – HC Dvůr Králové nad Labem 5:11 (0:7, 3:3, 2:1). Začátek zápasu žádnému hororovému scénáři nenasvědčoval, jenže… Běžela 5. min., když se gólově prosadil nejmenší hráč na hřišti Rychtera – 0:1 a na konci téže minuty na jeho gólovou trefu navázal Svoboda – 0:2. Tento moment s domácími pořádně zamával a než se z tohoto vzpamatovali, doklepl Říčař ránu Dušičky a domácí Navrátil střídal. Dvorské galapředstavení pokračovalo, v 11. min. dával při vyloučení Jurči Laš na 0:4 a v úvodu 12. min. Vítek na 0:5. Do konce třetiny se ještě trefili Zmítko a Kollman – 0:7.
V 7. min. druhé části dával v přesilovce Döme už na 0:8. Pak se probudili i domácí. Hudeček a po chvíli Komárek s Jurčou snižovali na 3:8. Náchodské vzepětí přibrzdil dvěma góly v závěru druhé části Vítek – 3:10.

Třetí třetina se už dohrávala jen z povinnosti. Nejprve Dušička upravoval na 3:11, Verner s Hudečkem pak uzavřeli na konečných 5:11.

Aleš Hynek, manažer mužstva Náchoda: „O utkání rozhodl nepředstavitelný zkrat naší obranné hry v první třetině. Soupeř si v našem obranném pásmu dělal co chtěl. Po zbytek zápasu již prakticky nebylo o co hrát.“

Sestava Náchoda: Navrátil (6. – 12. Vtípil) – Chudý, Javůrek – Pavlík, Šotola – Novák, L. Koutský – Verner, Vondřejc, Hudeček – Drašnar, Komárek, Hrabica – Škoda, Pišta, Jurča. (jv, mš, mr, jk)