Kádr poraženého finalisty loňského ročníku, novoměstského Spartaku, dostál během letní přestávky několika změn. „My si žádné vysoké cíle nedáváme, určitě se ale chceme dostat do šestky,“ říká Václav Ježek, jeden z trenérů.

S ambicemi postoupit do play off jde do sezony tradičně ambiciózní Náchod, který před sezonou opustilo několik zkušených hráčů, ty však byli nahrazeni jinými a podle slov manažera náchodského oddílu Aleše Hynka je tým v současné době stabilizovaný a na všech postech vyrovnaný. „Sílu mužstva zatím přesně neznáme, v přípravě se nám moc nedařilo, ale věříme, že se to během sezony ustálí,“ říká Aleš Hynek.

Neprobojování se do nejlepší šestky by bylo velkým zklamáním pro další regionální tým, kterým je Jaroměř. „Druhým postupným cílem je účast v play-off. O čtyřku nejlepších mužstev se strhne velký boj, do kterého věříme, že budeme mít co říci,“ prozrazuje postupné cíle vedoucí mužstva Josef Veselý a dodává: „Chceme hrát hokej s našimi odchovanci a šanci rozhodně budou dostávat mladí hráči.“

„Vzhledem ke jménům, které u nás chtějí hrát, rádi bychom se dostali do šestky a následně také do samotného play–off,“ prozrazuje Zdeněk Šťavík, asistent trenéra Hronova, ambice posledního regionálního týmu. Hronovskou soupisku by mělo zdobit několik zvučných jmen, které ale asistent trenéra ještě nechtěl prozradit.

Programstředečního kola – 18.00: Hronov – Opočno, N. Město – Třebechovice, N. Bydžov – Jaroměř a Dvůr Králové – Náchod.