Ta rozhodla o tom, že přímo do semifinále postupuje vítěz základní části, Dvůr Králové nad Labem, a druhý Náchod. Třetí Jaroměř, čtvrtý Hronov, páté Třebechovice a šestý Nový Bydžov čeká čtvrtfinále.

Svou základní část už má dohranou také krajská soutěž. Postup do baráže si z ní zajistilo vítězné Nové Město nad Metují i druhé Opočno, oba celky se navíc ve středu utkaly ve vzájemném duelu.

KRAJSKÁ LIGA

Hronov – Dvůr Králové 2:11 (1:1, 0:6, 1:4)
Hronov při neúčasti prvního gólmana Mahdala angažoval brankáře Peřinu z Chrudimi a v utkání, ve kterém oběma soupeřům o nic nešlo, nezačal špatně. Pak však ve 4. minutě přišel zával brankáře Hronova v brankovišti, který ležel bezmocný pod hráčem hostí a Rutrle už měl snadnou úlohu. Sudí Maštalíř gól přes obrovské protesty domácích uznal – 0:1. V 11. minutě únik Franců brankář Dvora ještě kryl, ale na střelu Vítka do okna již nedosáhl – 1:1. Hosté byli o něco lepší, Hronov však bojoval a hrál se poměrně vyrovnaný hokej.

To se však mělo změnit ve druhé třetině, kdy hosté přidali, lehce přebruslovali pomalé hronovské obránce a z hezkých kombinací stříleli i branky. Ve 22. minutě Filip využil přesilovku a poslal Dvůr znovu do vedení – 1:2. Ve 25. minutě Peřina zlikvidoval dvě po sobě jdoucí velké šance hostí, ale ve 26. minutě po chybě v rozehrávce Lelka uvolnil Rutrleho a ten dával na 1:3. V polovině zápasu si z pozice obránce najel před branku Hronova Karlík a s jistotou zavěsil – 1:4. Ve 34. minutě se po křídle protáhl maličký Filip a předložil Hamerskému – 1:5. Rozklížený Hronov rezignoval a toho využil Filip, když vymetl okno domácí klece – 1:6. Peřina utekl z branky a nahradil ho Kubeček. Ve 38. minutě se podél mantinelu protáhl Polák a předložil Fořtovi gólovou nabídku na 1:7.

Ve třetí třetině brankostroj hostí pokračoval. Ve 43. minutě střela Zmítky znamenala stav 1:8. Pak ujel domácí Perutek, z nájezdu však gól nedal. Za minutu však přece jen Šejnoha vrátil do sítě vyražený puk a snížil na 2:8. V téže minutě však Luštinec lehounce přesprintoval beka domácích, natlačil se před branku a zavěsil – 2:9. Ve 47. minutě při vyloučení Štelziga využil přesilovku střelou od modré Karlík (2:10) a v 54. minutě při vyloučení Petra teč Lelky uzavřela skóre na 2:11.

Po utkání hosté převzali z rukou představitelů krajského svazu pohár pro vítěze základní části.

Hronov se musí rychle oklepat z posledních dvou dvojciferných nářezů, protože již v neděli 29. ledna od 17 hodin hraje doma ve WIKOV aréně první čtvrtfinálové utkání s nebezpečnými Třebechovicemi.

Jaroměř – Třebechovice 5:2 (1:2, 3:0, 1:0)
V Jaroměři začali podstatně lépe hosté, kteří se už na sklonku třetí minuty radovali z vedoucího gólu Libřického – 0:1. V polovině prvního dějství Jaroměř v přesilovce promarnila šanci na vyrovnání, trest domácího Merkla z konce 12. minuty ale hosté potrestali přesnou ranou Drašnara – 0:2. Domácí vrátil do zápasu tři sekundy před koncem první třetiny střelecký tahoun Jaroměře posledních týdnů Kocián – 1:2.

Domácí pak zápas zlomili v první polovině druhé třetiny. Na 2:2 nejprve srovnával ve 27. minutě Hamáček, o necelou minutu později otočil utkání ve prospěch Jaroměře Karel a na 4:2 zvyšoval v přesilovce Čtvrtečka.

Třetí třetina, která už přinesla pouze jedinou branku, byla prošpikovaná vyloučeními na obou stranách. O jedinou trefu třetí třetiny se zasloužil až těsně před koncem zápasu domácí Koblížek – 5:2.

Nový Bydžov – Náchod 4:6 (3:1, 0:4, 1:1)
Vstup do utkání vyšel podstatně lépe domácím. Skóre zápasu otevřel v 7. minutě domácí Brádler. O necelou minutu později upravoval na dvougólový rozdíl kanonýr Chára – 2:0. V půli 12. minutě pak udeřili domácí Vosykou potřetí – 3:0. Náchod se vrátil do zápasu až v poslední minutě první části, kdy snížil Javůrkem na třetinových 3:1.

Do druhé třetiny jako by vstoupil jiný Náchod. Po minutě a 13 sekundách vstřelil svou druhou branku Javůrek – 3:2. Po dalších 34 vteřinách vyrovnal na 3:3 Ježek a v úvodu 29. minuty otočil zápas na stranu Náchoda Škoda – 3:4. Parádní náchodskou druhou třetinu gólově uzavřel ve 33. minutě opět Ježek – 3:5.

Ve třetí třetině předvedl hostující Mertlík několik jistých zákroků, krátký však byl v 50. minutě na střelu Fialy – 4:5. Případné drama ale o minutu později odmítl Zeman – 4:6.

KRAJSKÁ SOUTĚŽ

N. Město n. M. – Opočno 5:3 (1:1, 3:0, 1:2)
Utkání o první místo po základní části začalo oboustranně opatrně. Na první gól se tak čekalo až do 15. minuty, kdy vymazal bezbrankové skóre domácí Škoda – 1:0. Opočno ale s odpovědí přispěchalo poměrně rychle. V čase 16:57 srovnával na třetinových 1:1. Chmelík.

Ve druhé třetině diktoval tempo hry domácí celek, který to také dokázal vyjádřit i gólově. Ve 24. minutě vrátil Novému Městu vedení gólem v oslabení Reichmann a v čase 27:00 vstřelil uklidňující třetí gól Spartaku Rojšl – 3:1. O šest minut později zvyšoval novoměstský náskok už na 4:1 Chmelař.

Ve třetí třetině si domácí svůj náskok hlídali, jenže přišla hluchá novoměstská dvouminutovka, která vnesla do zápasu nový náboj. Nejprve ve 48. minutě svou druhou brankou v utkání upravoval Chmelík na 4:2, aby ve 49. minutě dával Vencl na kontaktních 4:3. Klid na domácí hokejky ale vnesl Reichmann, jenž deset minut před koncem zápasu upravil na konečných 5:3.

V neděli čeká novoměstský Spartak první barážové kolo v Jičíně. (mš, mr, jk)