Hronov si vylepšil přesilovkové statistiky

Náchodsko - Krajská hokejová liga mužů měla v nedělním podvečeru na programu další zajímavé mistrovské kolo.

8.1.2018

Ilustrační fotoFoto: Václav Mašinda

Hronov v něm nepřipustil další zaváhání s opočenským outsiderem a doma mu nasázel sedm branek. Stejný počet gólů inkasoval v Novém Bydžově také Náchod, jenž se tabulkou zvolna sune směrem dolů.

Opačný kurs nabrala naopak po Novém roce Jaroměř, jež zvládla i druhé utkání roku 2018.

JAROMĚŘ – NOVÁ PAKA 4:3 (1:0, 1:2, 2:1)

Důležité utkání dvou celků ze spodních pater tabulky nabídlo oboustranně opatrný hokej.

První chybu udělal už po necelé půl minutě hostující Spal, který se nechal zbytečně vyloučit a jeho prohřešek potrestal v končící druhé minutě střelec večera Čtvrtečka – 1:0. Čtvrtečkův gól byl zároveň jediným v úvodní dvacetiminutovce.

Na ten další si totiž musela více než stovka příznivců počkat až do poloviny utkání, kdy dal Jaroměři dvougólový náskok autor první trefy – Čtvrtečka. O necelých dvacet vteřin později však hostující Jindra snížil a v začínající poslední minutě úvodního dějství vrátil zápas do rovnovážného stavu přesilovkovou trefou Hric – 2:2.

Nové Pace se podařilo otočit zápas hned zkraje třetího dějství, kdy ji poslal poprvé a naposledy do vedení Barbora – 2:3. Své příznivce jaroměřští hokejisté napínali až do závěrečné pětiminutovky, kdy během dvou a půl minut trefami Vejmana a Čtvrtečky otočili na konečných 4:3.

NOVÝ BYDŽOV – NÁCHOD 7:3 (3:0, 1:2, 3:1)

Hosté se chtěli po středeční porážce s Jaroměří rehabilitovat a se soupeřem, se kterým ve dvou předchozích utkáních nezískali ani bod, chtěli konečně zabodovat.

Náchodské plány však dostaly první vážné trhliny už po pár vteřinách. Domácí Hlaváček totiž ještě nenechal ukrojit ze zápasu ani minutu a už vstřelil vedoucí gól svého týmu – 1:0. Náchod první facka neprobudila, a tak přišla přesně o dvě minuty později druhá, když Kubišta zvyšoval na 2:0. A v 8. minutě už byli hosté zralí na ručník, to totiž D. Jebavý zvyšoval na 3:0 pro domácí.

Ve druhém dějství zvedl útočný prapor Náchoda kapitán Macháň, který ve 29. minutě po nahrávkách Kodyma a Poláka snížil na 3:1. O chvíli později přiložil pod kotel zkušený Kodym a Bydžov už vedl pouze o gól – 3:2. Náchodská radost však ještě ani neutichla a klid na domácí hokejky vrátil gólem na 4:2 Kozák. Pět minut před koncem druhého dějství zacinkal na náchodskou tyč Vosyka.

Ve třetí části se hra Náchoda opět zvedla a pět minut před třetí sirénou přišla kontaktní branka Macháně – 4:3. Blízko vyrovnání byl Náchod o chvíli později, Kodym však mířil pouze do nohou Cháry, ten vzápětí našel Kubištu a bylo to 5:3. Náchod se už z tohoto direktu nevzpamatoval a v samém závěru ještě dvakrát inkasoval – 7:3.

HRONOV – OPOČNO 7:2 (3:0, 2:2, 2:0)

Tři sta diváků spolu se současnými i bývalými hokejisty Hronova uctilo na začátku utkání minutou ticha památku zesnulého dlouholetého zdravotníka HC Hronov Františka Janka, který zemřel koncem roku 2017.

V povědomí všech hronovských fandů zůstávala i neuvěřitelná druhá třetina posledního utkání s Opočnem, kterou domácí prohráli 1:7 a ztratili tak povinné body v minulém domácím střetnutí.

Tyto chmury však byly rychle zažehnány. Ve 2. minutě fauloval hostující T. Franc a za vysokou hůl vyfasoval 2+2 minuty. V první přesilovce vystřelil od modré Dostál a vyražený puk vrátil pohodlně do sítě Daňo – 1:0. Ve druhé přesilovce Fišer uvolnil opět Daňa a ten blafákem zvýšil na 2:0. V 11. minutě pykal opočenský Černík, Vítek od modré vystřelil, sám si vyražený puk znovu našel a posunul skóre na třetinových 3:0.

Na začátku druhé třetiny měl vyloženou příležitost Šejnoha, jenže ze tří metrů střílel vedle. V polovině utkání opět v přesilovce Dudadík opakovanou střelou zvýšil již na 4:0. Poté byli po sobě vyloučeni hned tři domácí hráči, Opočno hrálo šest minut nepřetržitou přesilovku, z množství šancí vytěžilo ale jen tyč. Ve 37. minutě hostující Slezák zahodil dvě velké šance a poté hráli domácí další přesilovku. Vítek zpoza branky šikovně nahodil puk na brankáře a od něho puk šel do sítě – 5:0. V poslední minutě druhé třetiny ujeli dva opočenští hráči a Steklík snížil na 5:1. Doslova za pár sekund dělovka T. France znamenala druhý gól v síti Mahdala a domácí byli rádi, že zazněla siréna.

Zkraje třetího dějství přišly dva fauly Steklíka najednou a Hronov hrál čtyřminutovou přesilovku, ale tentokrát nebyl střelecky úspěšný. Poté měli hosté také několik přesilovek, ale Hronov bránil s jistotou. V 51. minutě v přesilovce šachy po ose Šejnoha Mlateček byly zakončeny tečí do odkryté branky – 6:2. V 57. minutě hostující Adolf vyfasoval za hrubý faul 2+10 minut a ťukes Mašek-Vítek-Perutek skončil sedmým a posledním gólem v síti opočenského Bláhy.

Hronov zaznamenal všechny své góly v početní výhodě.

Autor: Michal Rojšl, Redakce

8.1.2018 VSTUP DO DISKUSE

Exkluzivně jen v tištěném vydání Deníku. Ilustrační foto

Smutný trend pomalu klesá. Na silnicích však vyhasínaly životy i vloni

Úterní dopravní nehoda na obchvatu České Skalice
13

Moře trávy, tři zahradníci za mřížemi a Drahoš i Pavlásek na Slovácku: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pondělí 22. ledna 2018.

Metalový večírek na Zděřině. Nové CD pokřtil herec Leoš Noha

Policko - Deathmetalová stálice Tortharry z Hronova a Červeného Kostelce vydala již deváté CD. To pokřtila na tradičním místě. Dějištěm tohoto aktu se stala Music Hall Zděřina v kopci nad Policí nad Metují, kde se Tortharry cítí jako doma.

Po vlažném rozjezdu přišla gólová smršť

Náchodsko - Z pohledu blížícího se play off čekalo hokejisty Jaroměře jedno z klíčových utkání.