Kompletní kolo naopak nabídla ve středu Krajská soutěž mužů. Hned 19 branek mohli vidět diváci v Hronově, kde domácí po přestřelce přetlačili rezervu Třebechovic. Úrodný zápas byl rovněž k vidění v Jaroměři. Zde domácí rezerva podlehla Česticím, pro které to bylo zároveň první vítězství v sezóně.

KRAJSKÁ LIGA MUŽŮ

TJ Spartak Nové Město nad Metují – HC Náchod 3:4 v prodl. (0:0, 1:3, 2:0 – 0:1). Hosté museli hned v úvodu čelit nepříjemné situaci, kdy hráli půl minuty oslabeni o dva hráče, domácí však početní výhodou pohrdli. Na začátku druhé desetiminutovky první třetiny si početní výhodu vyzkoušel i Náchod, ale ani on neuspěl. První třetina tak dospěla do bezbrankového konce.

Do té druhé vstoupili aktivněji hostující hokejisté. Už po dvou minutách se řítil do brejku náchodský Škoda, byl zahákován a rozhodčí Veinfurter zkřížil ruce nad hlavou. Trestné střílení však Škoda neproměnil. Mrzet ho to ale zase tolik nemuselo, protože o minutu a půl později byl na konci pohledné gólové akce ex-novoměstský Ježek – 0:1. Hned v dalším střídání si druhá náchodská formace s úspěchem spolupráci zopakovala a Ježek zvyšuje na 2:0 pro Náchod. Vzápětí se ale nechal za sekání vyloučit hostující Kodym a domácí Michálkem jeho provinění trestají – 1:2. Kolonku využitých přesilových her si mohli ještě ve druhé části odškrtnout i hosté z Náchoda. Dvě a půl minuty před koncem druhé části se provinil proti pravidlům domácí Rojšl a po minutě a půl ho vrací zpět do hry další ex-novoměstský hráč, Stehno – 1:3.

Ve třetí třetině se dlouho nic moc nedělo, pak přišla vyloučení na obou stranách, jenže obrany obou celků se překonávaly, takže se stav neměnil. Když do konce základní hrací doby chyběly dvě minuty a pět vteřin, zastavil časomíru druhou novoměstskou trefou Šeda – 2:3. Domácí vycítili šanci, a o chvíli později odvolávají brankáře a zkouší hru v šesti. Risk se Novému Městu vyplácí 25 vteřin před třetí sirénou, kdy posílá zápas do prodloužení Mlateček – 3:3. Prodloužení pak trvalo pouhých 48 vteřin, zápas ukončuje přesnou střelou hostující Pánek – 3:4.

„Herně je to dobré, jenže se nám nedaří proměňovat šance, a to je právě ten důvod, proč v posledních zápasech ztrácíme body," říkal po derby náchodský trenér Ludvík Berger a pokračoval. „Je špatné ztratit zápas v závěru. Druhou branku jsme dostali asi tři minuty před koncem a vyrovnávací půl minuty před koncem, což by se nemělo stávat. Všichni ale prostě máme v hlavách ten bodový náskok, a tak je pro hráče těžké se stoprocentně koncentrovat na každý zápas. Na druhou stranu ale vidím v našem náskoku i pozitiva, protože dostávají příležitost všichni hráči, měním sestavu, takže ani tady v Novém Městě nehrál první ani druhý útok ve stabilním složení. Velkou radost mi udělal třetí útok, který odehrál výborný zápas a výborně zachytal i Mertlík."

Náchodský trenér měl ale i slova uznání pro soupeře. „Nové Město viditelně hledá cestu k záchraně, takže posiluje. Výborně jim zápas odchytal Čáp a měli tam čtyři hradecké juniory, kteří se starali o dobré tempo. I to byly důvody, proč jsme zde nakonec bod ztratili," dodal trenér Berger.

„Náchod je úplně někde jinde a byl po celé utkání lepší. Nám ale přišel pomoci brankář Čáp, což byl základní stavební kámen, protože chytal výborně. Ke konci zápasu jsme pak měli štěstí, protože power play je vždy risk. V první minutě prodloužení to pak hosté sehráli výborně, rozebrali nás a střelou do víka rozhodli," shrnul utkání ze svého pohledu novoměstský trenér Josef Bahník.

Sestavy – Nové Město nad Metují: Čáp – Daňo, Suk, Mlateček, Souček – Dudadík, Ma. Franců, Michálek – Šeda, Glos, Zelinger – Dudák, Rojšl. Náchod: Mertlík – Hendrich, Verner, Hrach, Pánek, Plíhal, Javůrek – Šejnoha, Stehno, Macháň – Ježek, Kodym, Karásek – Leeder, Škoda, Zeman.

BK Nová Paka – HC Jaroměř 0:4 (0:2, 0:2, 0:0). Lépe vstoupili do utkání hosté. Už na konci 5. min. Hrabica nabruslil po kruhu od mantinelu a střelou švihem mezi betony brankáře otevírá skóre – 0:1. V začínající 16. min. jel Hrabica s Hamáčkem v přečíslení dvou na jednoho, domácí bek čekal přihrávku, takže Hrabica mazácky počkal a zakončil přesně – 0:2.

Ze druhé třetiny ukrojila časomíra jen minutu a 47 vteřin, když hostující Světlík pohotově dorazil Dostálovu střelu odraženou od zadního mantinelu – 0:3. Na čtyřgólový náskok utíkají hosté z Jaroměře pět minut před koncem druhé části, když Hamáček zakončil přečíslení střelou k bližší tyči. Ve třetí třetině se už skóre neměnilo, Jaroměř tak veze z Nové Paky tři body i vzadu udrženou nulu.

„Doufám, že s tímto soupeřem se již letos nepotkáme, pokud by to měl pískat pan Svoboda, který domácím „dovolil" opravdu hodně. O pojmech agresivita a důraz při osobních soubojích mám jiné představy než domácí hráči. Jejich kolikrát zákeřné zákroky jsme odnesli „jen" jednou zlomenou klíční kostí. Pokud bychom opláceli stejnou mincí, byla by to jatka. Za výhru v takovýchto podmínkách musím před klukama smeknout klobouk. Především v první třetině, kdy domácí hráli velmi dobře, nás podržel svými zákroky Jirka Navrátil stejně tak jistě jako Vacek v předešlém zápase s Novým Městem."

KRAJSKÁ SOUTĚŽ MUŽŮ

Project Sport Hronov – Třebechovice B 12:7 (5:1, 3:4, 4:2). „V boxu se tomu říká rozdat si to na férovku. Boxeři kašlou na kryty a řežou se, dokud jeden z nich nepadne. V hokeji se kryty nepoužívají, takže se tak trochu místo krytů kašlalo na obranu," vrací se ke středeční divočině hronovský trenér Stanislav Sádovský.

Z přestřelky vyšli nakonec vítězně domácí, ale brankaři obou mužstev určitě koketovali s myšlenkami na ukončení kariéry a trenérům obou týmů hrozila srdeční a možná i mozková mrtvice.

Domácí začali soustředěně a v poklidu zvládl první třetinu se čtyřgólovým náskokem. Jenže ve 4. minutě druhé třetiny byl už stav 5:4 a domácí si museli vzít time out, aby zabránili katastrofě. Druhou třetinu tak nakonec „doklopýtali" s dílčím skóre 3:4 a celkovým 8:5.
Změny v sestavě PSH provedené do třetí třetiny, kdy došlo k roztržení prvního útoku, který táhl tým celou sezónu a na který přišla víceméně očekávaná krize, hru pozvedly a až na drobné výpadky si Hronov utkání pohlídal.

Sestava Hronova: Wittvar – Zeman, Štelzig, Foglar, Kubeček, Vajsar, Boroš – Valtar, Verner, Valášek – Hudeček, Kozák, Pinkava – Koutský, Ansorge, Bašta.

HC Jaroměř B – TJ Sokol Čestice 7:9 (4:3, 1:5, 2:1). Už první třetina nabídla oboustranně hodně ofenzivní pojetí, které se odrazilo i na skóre – 4:3. Ani druhé dějství za tím prvním příliš nezaostávalo, jen domácí ve své střelecké potenci výrazně polevili, takže dovolili soupeři odskočit na 5:8. Ve třetí třetině domácí zabrali a snižují na 6:8, hosté však své vítězství pojišťují devátým gólem. Utkání pak nakonec končí 7:9. (mr, dop)