Krajská liga mužů přinesla v neděli bodové ztráty Jaroměři i Hronovu, Náchod má utkání v Jičíně odložené pro marodku hostujících hráčů. V Krajské soutěži mužů se dařilo novoměstskému Spartaku, který si doma opět s chutí zastřílel.

KHL Královéhradecka

NOVÝ BYDŽOV - JAROMĚŘ 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)

V Novém Bydžově byl v neděli k vidění zápas, v němž dominovali oba brankáři. První přišel o čisté konto hostující Navrátil, který inkasoval v závěru úvodního dějství z hole Menyhárta – 1:0.

Také ve druhém dějství to bylo především o skvělých výkonech obou gólmanů. Ten hostující kapituloval až v oslabení, když na lavici hanby pykal Souček, jehož povolal předčasně zpět do hry Nedbal – 2:0.

Kouzla zbavila Jaroměř domácího brankáře až v polovině třetího dějství, kdy zkušený Růta snižoval na 2:1. Ve zbytku utkání však už ani jeden z brankářů za svá záda puk nepustil, a tak se z hubeného vítězství radovali domácí.

HRONOV - TŘEBECHOVICE 4:6 (2:1, 0:3, 2:2)

Hronovský trenér Naar byl po dvou neúspěších a zejména trapasu v Náchodě odvolán a dočasně nahrazen Jiřím Petrem.

Do samotného utkání však domácí nastoupili nesoustředěně a neuplynulo ještě ani 30 sekund a hosté vedli, když Klemenc prostřelil Mahdala v brance Hronova – 0:1. Poté se naskytla Hronovu dvouminutová přesilovka pět na tři, Ochotníci ji však sehráli staticky, a také neúspěšně. V 7. minutě střílel Mašek do tyče a od zad hostujícího brankáře Petrů se puk odrazil do sítě – 1:1. O deset minut později pykal domácí Vacek, v oslabení však ujela dvojice Mašek – Daňo a posledně jmenovaný jistým blafákem poslal Hronov do vedení – 2:1. Branka však padla po metrovém ofsajdu, rozhodčí přesto gól uznali.

V úvodu prostředního dějství vyslal Bartoň dlouhým pasem na zteč Beránka, a ten srovnal – 2:2. O dvě minuty později výborně bruslící Bartoň objel celou útočnou třetinu, předložil Klementovi a ten z první zavěsil – 2:3. Ve 27. minutě ujel hronovský Fišer, vylámal si však zuby na obrovitém Petrů v brance hostí. Z protiútoku Tomáš Drašar šťastně přeloboval Mahdala a hosté šli do dvougólového trháku – 2:4. O chvíli později měl Hronov podruhé v utkání výhodu dvou mužů v poli, přesilovky však Hronovu nejdou, což potvrdili i tentokrát.

V nástupu do poslední třetiny Fišerovu dorážku zblízka Petrů zázračně kryl, vzápětí další gólovku Daňa ukryl ve své lapačce. Z protiútoku Šeda našel Jakuba Drašara a jeho střela se po kiksu dokutálela ke vzdálenější tyči – 2:5. Ve 47. minutě měl obrovskou šanci hostující Klemenc, široko daleko nikdo nebyl, ale Mahdal ho vychytal. V polovině třetiny vyjel v útočném pásmu z rohu Havelec a střelou zápěstím snížil na 3:5. Poté i Hronov přežil dlouhé oslabení tři na pět, po návratu vyloučených však nesmyslně fauloval Hylena a vyfasoval trest na 5 minut a do konce utkání. V dlouhé přesilovce se trefil Wolf – 3:6. Poté vyloučený Dudadík naskočil z trestné na dlouhý pas a s jistotou provedl svůj blafák – 4:6. Hronov v samotném závěru odvolal gólmana, ale na korekci skóre již bylo málo času.

KHS Královéhradecka

N. MĚSTO N. MET. - LANŠKROUN 9:5 (4:1, 3:3, 2:1)

Rozhodující krok k vítězství udělali domácí hokejisté hned v první dvacetiminutovce. A stačilo jim k tomu několik málo minut.

Skóre utkání otevřel v 5. minutě domácí Pfeifer a další tři branky pak novoměstští hokejisté namačkali do zhruba tří minut od 10. do 13. minuty. Na rozdíl dvou branek posunul zápas v oslabení Praus, na 3:0 zvyšoval o půl minuty později Haklička a nejpovedenější pasáž zápasu vyšperkoval čtvrtým gólem v síti hostů Řezníček. V závěru úvodního dějství hostující Poles korigoval stav na 4:1.

V úvodu druhého dějství domácí na chvíli vypadli z role a hosté dvěma góly snížili na 4:3, jenže Krejcar s Burešem drama vzápětí odmítli – 6:3. V polovině utkání sáhli hosté k prostřídání gólmanů a o chvíli později je vrátil zpět do hry Markl – 6:4. O tečku za druhou dvacetiminutovkou se postaral přesilovkovou trefou domácí Praus – 7:4.

Ve třetí třetině Spartakovci Emmerem a Pfeifrem upravili už na 9:4, čtyři minuty před třetí sirénou už jen Janík korigoval na konečných 9:5.   (mr, mš)