Jaroměř trápila koncovka

NÁCHODSKO - Hokejová krajská liga pokračovala ve středu dalším mistrovským kolem.

2.11.2007

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Milan Začal

SK Třebechovice – HC Wikov Hronov 8:2 (3:0, 1:1, 4:1). Po vítězstvích s Novým Bydžovem a v Trutnově cestovali svěřenci trenéra Měsíčka do Třebechovic s cílem navázat na předchozí úspěchy. Ochotníci však na ledě Třebechovic nezačali vůbec dobře a po první třetině prohrávali 0:3. Ve druhé části drželi Hronovští s domácími krok, ti si však své tříbrankové vedení z první části uhlídali. V poslední třetině doplatili hosté na nedisciplinovanost, kterou domácí potrestali a své vítězství proměnili v debakl Hronova.

HC Jaroměř – Stadion Nový Bydžov 2:1 (1:0, 1:1, 0:0). Hokejisté Jaroměře evidentně neměli ve středu svůj den. Utkání s Novým Bydžovem se od první minuty sice hrálo v jejich režii, nicméně obléhání hostující branky bylo dlouho marné. „Jednoznačně nás vychytal bývalý gólman Náchoda Navrátil, ale zaplať pánbůh, že se nám nakonec podařilo vyhrát. Být to jiný soupeř, asi bychom ve středu nevyhráli,“ má jasno Vlastislav Vondřejc, trenér Jaroměře. Jeho svěřencům se nakonec zásluhou Nejmana a Koblížka přece jen podařilo vstřelit dvě branky, které na těsné vítězství 2:1 stačily. „I takovéto zápasy přijdou, kluci bojovali, snažili se, ale nedařilo se. Postupně to všichni chtěli vzít na sebe, začali sólovat, ale naštěstí to nakonec dobře dopadlo,“ konstatoval trenér Vondřejc.

TJ Spartak Nové Město nad Metují – HC Opočno 4:0 (1:0, 0:0, 3:0). Před utkáním došlo k slavnostnímu rozloučení domácích s bývalou dlouholetou oporou, Pavlem Francem, jenž dnes obléká dres Opočna.

Přestože Spartakovci opět předvedli nemastný – neslaný výkon, brali všechny body. Na slušné šance Ježka, Lochmana, Plíhala a Hejduka odpověděl ve 14. min. hostující Franc, ale potvrdilo se nedáš – dostaneš. Z protiútoku otevřel skóre po přihrávce Janouška Praus – 1:0. V 15. min. předvedli domácí jednu z mála oku lahodících akcí, kterou však nezakončil gólem Lochman. V 18. min. po chybách v obranném pásmu domácích se dostal do šance Chmelík, Spartakovec hostující v barvách Opočna se ale ani nadvakrát před Bláhou neprosadil. Ve druhé třetině pokračovala herní šeď Spartaku. Přesto byli domácí několikrát blízko zvýšení náskoku, jenže nedokázali využít ani přesilovku pět na tři. Na druhé straně přišly akce dalších dvou hráčů Opočna, kteří však kmenově patří Městu; Jedličkova bomba šla těsně nad a Čtvrtečku vychytal Bláha. Na konci třetiny domácí opět nevyužili minutu trvající dvojnásobnou přesilovku. V úvodu poslední části překvapil Kostka Kožíška v brance Opočna střelou po ledě a upravil na 2:0. V polovině třetí třetiny předvedli pěknou akci Hejduk s Kostkou, leč bez úspěchu. V 15. min. přišel gól Hejduka po zásahu brankáře do masky a tak nebyl uznán. Uznán byl až Ježkův po přihrávce Kostky – 3:0. Na konečných 4:0 upravil při přesilovce v pádu po Lochmanově střele Janoušek.

Trenér domácích Biegl: „Divadelní kritik by náš výkon ohodnotil jako slušnou tragédii… Nyní se nám prostě herně nedaří. Provedeme korektury v sestavě a budeme pracovat na tom, aby se hra postupně zlepšila.“

2.11.2007 VSTUP DO DISKUSE

Počítání volebních hlasů.

V hradeckém kraji vystavili voliči účet i architektům krajské koalice

Soňa Marková

Těším se na to, co mi život přinese nového, říká Soňa Marková

Triumf ANO, debakl levice, Bělobrádek uhájil křeslo o 173 hlasů

Královéhradecký kraj - Volby do Poslanecké sněmovny na území Královéhradeckého kraje de facto kopírovaly výsledek v celé České republice. Drtivým způsobem vyhrálo hnutí ANO, těžkou porážku utržily levicové strany.