HC Jičín – HC Náchod 4:6 (2:1, 0:3, 2:2). K dalšímu zápasu u Rumcajse nastoupil úřadující krajský přeborník z Náchoda bez Kosíka, zkušeného Ježka, Zemana a Leedera. V brance byl Luňák, hrál i mladík Havrda. Domácí nastoupili v brance s Benešem, v útoku nastoupil zkušený kapitán Weiss, Vajsejtl a Kollman.

Už ve 3. min. putoval na trestnou lavici hostující Vondřejc, domácím se následná přesilovka nevyvedla. V 6. min. Macháň nahrál Janouškovi, který vypálil a Stehno do rány vložil pohotově svou hůl – 0:1. V polovině 7. min. bylo vyrovnáno zásluhou Krupky, jehož rána skončila za bezmocným Luňákem – 1:1. Ve 13. min. fauloval domácí Starý, branka nepadla. V úvodu 17. min. našel Valášek volného Havrdu, ale náchodský mladík mířil pouze do Beneše. V půli poslední minuty prvního dějství střílel domácí Žďárský a vyraženou ránu doklepl do sítě pohotově Kysela – 2:1.

V prostředním dějství ukrojila časomíra pouhých 43 sekund, když vyrovnal Valášek – 2:2. V polovině zápasu skóroval Macháň po nahrávce Stehna – 2:3. Na konci téže minuty se gólově prosadil Vondřejc a posunul Náchod do dvoubrankového náskoku – 2:4.
V úvodu třetí části byl vyloučen domácí Žďárský a po půl minutě byl již zpět na ledové ploše, když mu zpětnou jízdenku vystavil po nahrávkách Stehna a Plíhala zakončující Macháň – 2:5. Po minutě se přesně z pravého křídla trefil Žďárský, který korigoval na 3:5: Ve 47. min. vsítil kontaktní branku Starý – 4:5. Byl to právě Starý, který na samém konci 51. min. fauloval a v minutě následující ukončil jeho pobyt na trestné lavici Janoušek – 4:6.

V dalším utkání se Náchod představí domácímu publiku, zítra od 18 hodin hostí v tradičním okresním derby novoměstský Spartak.

Filip Luňák, trenér Náchoda: „Dnes jsme odehráli velice dobrý zápas s týmem Jičína. Jičín hrál v kompletní sestavě, a tak jejich hra vypadala jinak než v posledním vzájemném utkání. Po první vlažnější třetině, kterou jsme prohráli, proběhla v kabině rychlá domluva a stanovení jasných úkolů. Ty se nám podařilo splnit na sto procent a druhou třetinu jsme vyhráli 3:0. Zápas jsme už víceméně kontrolovali a dovedli k vítězství i přes dva slepené inkasované góly. Kluci podali opět velmi dobrý výkon a zaslouženě jsme zvýšili náskok na čele Krajské ligy mužů."

HC Jaroměř – BK Nová Paka 1:4 (0:2, 1:0, 0:2). Na úvodní branku se v Jaroměři čekalo necelých pět minut a domácí fanoušci z toho nebyli nadšení. Spolupráci hostujících Šuvary s Plecháčem gólově zakončuje Okhin – 0:1. Jednobrankový náskok Nové Paky vydržel až do konce první části, deset vteřin před vypršením 19. min. putuje na trestnou lavici domácí Bujňák a čtyři vteřiny před první sirénou využívá početní výhodu svou druhou trefou v utkání opět Okhin – 0:2.

Hned v úvodu druhé třetiny dostávají domácí možnost početní výhody, hostujícího gólmana však nepřekonali. V polovině 27. min. byl v brejku nedovoleně zastaven domácí Karel a sudí zkřížil ruce nad hlavou. Karel si tedy brejk zopakoval, tentokrát bez bez beků za zády a Jaroměř snižuje na 1:2. O dvě minuty později jde na trestnou lavici hostující Vondrlík, domácí přesilovku ale ukončuje faulem loktem Kotrč. Hned v minutě následující ho na trestnou lavici následuje spoluhráč Světlík, krátké oslabení tří proti pěti však Jaroměř přečkala bez brankové úhony.

Úvod třetího dějství přinesl nepotrestaná vyloučení na obou stranách, v začínající 48. min. si hostující Kulhánek vykoledoval za vražení na hrazení dvouminutový a desetiminutový trest. Menší trest ale Jaroměř nepotrestala. Naopak v polovině 57. min. se proti pravidlům provinil domácí Bujňák a o minutu později ho vrací zpět do hry gólem na 1:3 Vondrlík. O čtyři vteřiny později dostává Jaroměř poslední možnost na zdramatizování zápasu, na dvě minuty se totiž nechal vyloučit hostující Šuvara. Vabank ale domácím nevychází, a v začínající poslední minutě třetí třetiny Vondrlík uzavírá na konečných 1:4.

Pavel Biegl, trenér Jaroměře: „Kluci měli místo odpoledního čaje odvar z makovic a první třetinu prospali, ve druhé to bylo už lepší a ve třetí jsme měli místy až drtivý tlak, ale brána soupeře byla pro nás zakletá… Z prohry je třeba vzít si ponaučení. Třeba již na středeční zápas." (jk, mr)