Jaroměř opět vyzrála na vedoucí Náchod

Náchodsko – Šlágr 26. kola hokejové Krajské ligy mužů byl k vidění v Jaroměři, kde aktuálně druhý celek tabulky zdolal lídra z Náchoda.

3.2.2015

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jan Čech

K účasti ve vyřazovacích bojích se přiblížilo Nové Město, které vyhrálo na horkém novopackém ledě a svému nedělnímu soupeři přenechalo předposlední příčku.

O baráž k návratu do Krajské ligy se připravili hokejisté Hronova, kteří nečekaně prohráli na ledě Čestic.

KRAJSKÁ LIGA MUŽŮ

HC Jaroměř – HC Náchod 4:1 (1:1, 2:0, 1:0). Po středeční domácí kanonádě tentokrát čekal vedoucí celek soutěže úplně jiný soupeř.

Hosté nastoupili do tradičního okresního derby bez Hracha a Hradeckého, branku opět hájil Luňák. Domácí naopak postrádali kapitána Merkla i dalšího klíčového beka Koblížka, obejít se museli rovněž bez Krauseho.

Lépe vstoupili do utkání hostující hokejisté, i když jim to domácí přemírou snahy, z níž pramenily fauly, hodně usnadnili. Prvním vyloučeným byl sice hostující Verner, oslabení ale Náchod přestál. Na začátku 3. min. šel ale za krosček na trestnou lavici Dostál a po minutě se nechal vyloučit za podražení i Petr. Těsně po skončení přesilovky pěti proti třem, kdy se ještě vracející se hráč nestihl zapojit do hry, se krásně trefil z úhlu pod břevno Kodym – 0:1. Vyrovnání domácím přinesla také přesilovka po faulu Pánka v polovině 15. minuty. Kukal využil clonu před brankářem Luňákem a z úhlu se rovněž trefil přesně pod břevno – 1:1.

Domácí zápas otočili hned z kraje prostředního dějství. Už po devatenácti vteřinách pykal za prohřešek proti pravidlům Verner. Po 14 vteřinách napřáhl od modré Růta a jeho střelu tečoval hostující Ježek tak nešťastně, že zaplula nad lapačkou Luňáka – 2:1. Na dvoubrankový rozdíl odskakuje Jaroměř ve 36. min., kdy Světlík zhodnotil střelou po ledě tlak, který si úspěšným napadáním vynutila celá Karlova pětka – 3:1.

Ve třetí části se hosté snažili o zvrat, ale marně, v koncovce naráželi na spolehlivého Navrátila. Definitivní pojistku přidala Jaroměř ve 48. min., kdy Křepinský při přesilovce pět na tři zakončil krásnou kombinaci střelou z první mezi kruhy pod vyrážečku – 4:1.

Pavel Biegl, trenér Jaroměře: „Po celý zápas Jaroměř lépe bruslila a byla silnější v osobních soubojích. V první třetině ji přibrzdila zbytečná vyloučení, která zaplatila gólem. Bylo ale otázkou času, kdy se při herní převaze prosadí i střelecky. Na tyče to skončilo 2:1 pro Jaroměř, v poslední třetině už Náchod evidentně nestíhal a pomáhal si nedovolenými zákroky, které byly honorovány tresty pouze z části. Výborně zachytali oba brankáři, obzvláště Luňák měl daleko více práce a hosty zachránil od vyšší prohry."

Ludvík Berger, trenér Náchoda: „Jsem rád, že přijeli naši příznivci a podpořili nás. Určitě jsme nepropadli v bojovnosti ani v hokejovém projevu. Utkání ale zásadně ovlivnil počet trestných minut. Těch jsme nakonec nasbírali skoro padesát, takže jsme prakticky celý zápas měli někoho na trestné lavici. Chtěli jsme ukázat, že také dokážeme hrát do těla, ale bohužel jsme za to byli trestáni. To si ale nestěžuji, můžeme si za to sami a určitě z toho vyvodím důsledky. Doufám, že to odčiníme ve středu doma proti Jičínu. Zápas začíná na žádost hostů až v 18.30 hodin."

BK Nová Paka – TJ Spartak Nové Město nad Metují 4:6 (0:2, 3:2, 1:2). Oba týmy čekal nesmírně důležitý zápas, který vítěze přiblížil účasti v play off, poražený se naopak přiblížil baráži o setrvání v Krajské lize.

Vstup do utkání se výrazně lépe povedl hostům, kteří se už po 50 vteřinách trefují zásluhou Exnera – 0:1. Hubené vedení držel hostující Spartak až konce 16. min., kdy dal hostům klid před odchodem do kabin Polák – 0:2.

Do druhého dějství ale vstoupili hostující hokejisté ospale a už po 15 vteřinách vrací domácí Paku do zápasu Konečný – 1:2. Domácí vycítili šanci a za další dvě minuty už bylo po trefě Kollmana vyrovnáno – 2:2. Parádní nástup domácích do druhé dvacetiminutovky potvrdil třetí brankou ve 25. min. Vondrlík – 3:2. Hosté se naštěstí včas vzpamatovali a ještě před polovinou zápasu vyrovnávají Polákem na 3:3. Pět minut před koncem druhé části pak vrací Spartaku vedení Zelinger – 3:4.

V úvodní desetiminutovce třetí třetiny přečkala obě mužstva bez úhony oslabení a v končící 51. min. hostující Glos dostává Spartak na dvoubrankový odstup – 3:5. Domácí vykřesávají jiskru naděje v začínající 59. min., kdy Konečný snižuje na 4:5, o chvíli později ale neudržel nervy na uzdě domácí Pour a v přesilové hře pečetí důležitou výhru hostů Franců – 4:6.

Josef Bahník, trenér Nového Města nad Metují: „Domácí na nás v úvodu vlétli, ale z té přemotivovanosti dělali fauly, což nám pomohlo. Na začátku druhé třetiny jsme ale dostali gól z přesilovky, pak přišla chyba gólmana a za další dvě minuty už to bylo 3:2. Vzali jsme si time a do konce třetiny jsme to otočili na 4:3 a v podstatě až do konce jsme si už vedení hlídali."

KRAJSKÁ SOUTĚŽ

HC Čestice – PSH Hronov 6:4 (2:2, 0:0, 4:2). Úvodní minuty hostující hokejisté prospali, a krutě za to pykali. Nejprve se prosazuje Morong a o chvíli později zvyšuje na 2:0 pro domácí Dočkal. Až poté se probudili i hosté, převzali iniciativu, ale dlouho nemohli vyzrát na výborně chytajícího Novohradského. Tohoto Hronováci překonávají až v přesilové hře – 2:1. O chvíli později však Hronov hraje v šesti a sudí ho následně posílá do oslabení. V přesilovce ale Čestice chybují a hosté v oslabení srovnávají na třetinových 2:2.

Druhá třetina sice branku nepřinesla, ale to neznamená, že se v ní nic nedělo. Domácí se zlepšili, přidali na důrazu a k vidění tak byl oboustranně zajímavý hokej.

Ve třetí třetině se čekalo na gól jen deset vteřin. Přízemní střelou se prosazuje domácí Komárek a o tři minuty později zvyšuje přesilovkovou trefou na 4:2 Šverák. Hra se v těchto fázích zápasu opět přiostřuje a přibývá počet vyloučených na obou stranách. Toho využívá Šverák a při hře v oslabení sám ujíždí a blafákem zvyšuje na 5:2 pro Čestice. Pak se opět dostává do hry Hronov, zvyšuje aktivitu a výsledkem je snížení na 5:3. V závěru pak hosté odvolávají brankáře a zkoušejí power play. Toho ale využívá domácí Dočkal, který střelou do prázdné branky definitivně bere Hronovu naději na účast v baráži – 6:3. Hronov sice ještě stihl v samém závěru zkorigovat na 6:4, kolo před koncem základní části ale už má na druhé místo zaručující postup do baráže o Krajskou ligu ztrátu tří bodů.

HC Jaroměř B – Sokol Semechnice 1:4 (0:1, 1:1, 0:2). V úvodní třetině zápasu měli převahu semechničtí hokejisté, skórovat se jim však podařilo pouze jednou. V 11. min. se prosadil Rejchrt. Druhou branku přidal v polovině zápasu Franc, kterému přihrával Ivančic. V téže minutě snížil domácí tým na 1:2 brankou Jirkovského. Hostující hokejisté měli v závěru druhé třetiny ještě výhodu trestného střílení, ale Steklík se brankově neprosadil.

Na dvoubrankový rozdíl odskakují Semechnice ve 46. min., kdy využívá přesilovou hru Gois – 1:3. Poslední branku zápasu vstřelil při vlastním oslabení v samostatném úniku Steklík – 1:4. (jk, mr, dop)

3.2.2015 VSTUP DO DISKUSE

Volební komise v Rožmitále u Broumova měla na strosti nejmenší okrsek na Broumovsku. S přenosnou volební urnou navštívily členky volební komise i manžele Žočkovy, pro které by kvůli vysokému věku byla návštěva volební místnosti náročná.
3

Manželé Žočkovi volili doma, komise za nimi přijela s přenosnou volební urnou

Volby v železničním muzeu "výtopna" v Jaroměři.
13

OBRAZEM: V Jaroměři volí mezi historickými vlaky

Do volební místnosti v centru Broumova mířili turisté s volebními průkazy

Broumov – Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR se dnes v osm hodin přehouply do druhého dne i ve volebním okrsku číslo šest, který sídlí ve Staré radnici na Broumovském náměstí. Za včerejšek odvolilo zhruba 37% evidovaných voličů.

Nová sezona začala už také výběrům

Náchod - První ze dvou venkovních turnajů okresních fotbalových výběrů kategorií U11 a U12 se odehrál ve Rtyni v Podkrkonoší a v Úpici.

V Náchodě volili Pavel Bělobrádek, Jan Birke i Soňa Marková

Náchod - Do volebních místností dnes zavítali i političtí matadoři - předseda KDU-ČSL a místopředseda vlády pro vědu a výzkum Pavel Bělobrádek, místopředseda ČSSD, poslanec a starosta Náchoda Jan Birke i poslankyně za KSČM Soňa Marková.