Jaroměř rozhodla derby během deseti minut

Náchodsko – Hokejová krajská liga mužů přinesla v nedělním podvečeru regionální derby, v němž Jaroměř rozhodla o svém vítězství na ledě Náchoda už v první desetiminutovce utkání.

13.12.2016

HOKEJISTÉ Náchoda (ve světlém) přišli v neděli o průběžné druhé místo, na které se posunula právě Jaroměř.Foto: Zdeněk Majer

V neděli se dařilo také Hronovu, který v divokém utkání přestřílel domácí Novou Paku. V krajské soutěži zlomil novoměstský Spartak odpor soupeře ze Semechnic až v poslední dvacetiminutovce.

KRAJSKÁ LIGA

Náchod – Jaroměř 2:5 (0:3, 0:1, 2:1)
Okresní derby celků z horní poloviny tabulky se rozhodlo už v prvních deseti minutách zápasu, kdy hosté odskočili na tříbrankový rozdíl.

Gólový účet zápasu otevřel už v polovině 4. minuty hostující veterán Růta, v končící 9. minutě využil přesilovku Jaroměře Kocián a o čtyřicet vteřin později přidal třetí jaroměřskou branku Kukal.

Těsně před polovinou zápasu navíc hostující Kocián svou druhou trefou v utkání posouvá skóre zápasu už na 0:4. Náchod se zmátořil až ve třetí třetině, jenže to už stačilo pouze na korekci porážky. Na 1:4 snižoval zkraje třetího dějství Vondřejc, tři a půl minuty před koncem zápasu pak Zeman upravuje na 2:4. Poslední slovo měl však jaroměřský Vejman, jenž v polovině 58. minuty zvyšuje na konečných 2:5.

„Utkání nám vůbec nevyšlo. V první třetině jsme po našich individuálních chybách nabídli Jaroměři tříbrankové vedení a bylo prakticky po zápase. Ve druhé a třetí třetině jsme se trochu zlepšili, ale zase jsme selhali v koncovce. V celkovém pohledu Jaroměř vyhrála zcela zaslouženě," řekl k nepovedenému utkání manažer náchodského HC Ludvík Berger.

Jaroměř se tak díky tomuto vítězství posunula na druhé místo před Náchod, který je se stejným počtem bodů průběžně třetí.

Nová Paka – Hronov 5:6 (1:1, 1:4, 3:1)
Lepší vstup do zápasu předvedli domácí hokejisté, kteří se už v polovině 4. minuty ujímají trefou Hlouška vedení 1:0. Vzápětí dostali hosté možnost početní výhody, tu však nezužitkovali. Přesto se ještě před vypršením první desetiminutovky zápasu dočkal Hronov vyrovnání. V začátku 8. minuty nabil Dudadík spoluhráči Šejnohovi, a ten je v těchto případech téměř neomylný – 1:1. Tento stav vydržel až do konce prvního dějství, i proto, že Nová Paka nevyužila dvě přesilovky.

V začínající 27. minutě se provinil proti pravidlům hronovský Štelzig a tentokrát už domácí trestali. Přesilovkovou spolupráci Vondrlíka s Tatarem zakončoval druhý jmenovaný přesně – 2:1. Z těžce vydřeného hubeného náskoku se však domácí hráči i jejich příznivci neradovali ani půl minuty, do rovnovážného stavu totiž zápas vrátil ještě v téže minutě Mašek – 2:2. Zlomové momenty celého zápasu přišly těsně za jeho polovinou. V začínající 35. minutě se nechal vyloučit domácí Vondrlík a o minutu později si k němu na lavici hanby přisedl i Spal. Dvojnásobnou přesilovku Hronov využil už po pár vteřinách, když hosty poslal poprvé v utkání do vedení Fišer – 2:3. V pokračující početní výhodě pak zásluhou Glose hosté odskakují na 2:4. Hronov byl při chuti, a tak ještě před druhou sirénou přidal dobře hrající Glos pátý gól – 2:5.

Domácí se mohli vrátit do zápasu v úvodu třetího dějství, kdy se i jim naskytla možnost dvojnásobné početní výhody. Tu však Nová Paka nevyužila, čímž prakticky přišla o možnost zápas zdramatizovat. Frustraci domácích korunoval v začínající 46. minutě Hric, který si k dvouminutovému trestu a trestu do konce utkání vykoledoval ještě osobní trest. V následné přesilovce pak hostující Petr trestá šestým gólem – 2:6. V polovině třetí třetiny se provinil proti pravidlům hostující Franců a jeho prohřešek trestal už po patnácti vteřinách Krsek – 3:6. Tentýž hráč pak v dalším střídání vykřesal pro domácí jiskru naděje, když snižoval už na 4:6. Nová Paka rázem ožila a hosté se začali bát o výsledek. Jejich strach ještě zesílil v polovině 54. minuty, kdy domácí Krsek během třech a půl minut zkompletoval hattrick – 5:6. Tlak Nové Paky však vzápětí otupil svým vyloučením Spal, a tak si Hronov závěrečné minuty už pohlídal.

KRAJSKÁ SOUTĚŽ

N. Město n. Met. – Semechnice 7:1 (2:1, 1:0, 4:0)
Zápas se Semechnicemi nebyl dlouho rozhodnutý, přestože se domácí ujali poměrně brzy vedení. V polovině 5. minuty se nechal vyloučit hostující Prouza a o necelých dvacet vteřin později už byl zpět na ledě – 1:0. Do rovnovážného stavu zápas vrátil v začínající 8. minutě hostující Emmer – 1:1. V čase 11:00 však vrátil domácím vedení Bureš – 2:1.

Druhé dějství přineslo spoustu vyloučených na obou stranách a pouze jedinou branku. V začínající 40. minutě zvyšoval domácí Zelinger na 3:1.

Začátek třetí třetiny zápas definitivně zlomil. V končící 44. minutě se trefil domácí Bureš a o necelou minutu později zvyšoval už na 5:1 Hladík. V závěru zápasu pak domácí Spartakovci dalšími dvěma góly skóre navýšili na konečných 7:1. (mr)

13.12.2016 VSTUP DO DISKUSE

Naši prvňáci

Ve středu představíme prvňáky ze ZŠ Dolní Radechová a ZŠ Velký Dřevíč

Plnou porci podzimní zápasů nakonec odehrála jen tři mužstva

Střet autobusu s koněm zastavil na dvě hodiny dopravu

Adršpašsko - Dnes před pátou hodinou ranní došlo na silnici mezi Janovicemi a Hodkovicemi u Adršpachu k velmi neobvyklé dopravní nehodě.

Nová aplikace ukáže řidičům, které silnice jsou sjízdné

Náchodsko, Královéhradecko - Sněhová nadílka řidiče nezaskočí. Díky nové webové aplikaci můžou sledovat aktuální průjezdnost silnic.

Přidejte se k nám a zazpívejte si koledy s celým Českem

Náchodsko - Tradice se musejí dodržovat, a tak i letos se sejdeme na mnoha místech v republice a zanotujeme si známé vánoční písně.

V Hronově se tentokrát čepovala černá novopacká jedenáctka

Náchodsko - Stoprocentní úspěšnost zaznamenaly regionální celky v nedělním 12. kole hokejové Krajské ligy mužů.